Ile kosztuje wyprowadzka z domu i mieszkanie na swoim?

Strona GłównaPAYBACK EkstraOszczędzaj z PAYBACK ● Wyprowadzka z domu

Ile kosztuje wyprowadzka? Dowiedz się, jakie koszty wiążą się z rozpoczęciem samodzielnego życia. Planując przeprowadzkę, pamiętaj o liście niezbędnych przedmiotów i akcesoriów, które powinieneś kupić do nowego mieszkania.

Niezależnie od powodu zmiany miejsca zamieszkania do całego procesu przeprowadzki należy się dobrze przygotować. Wcześniej sporządzony plan i szacunkowe określenie poniesionych kosztów pomoże uniknąć niespodziewanych wydatków i znacznie ułatwi cały proces wyprowadzki.

Wyprowadzka z domu – o czym należy pamiętać?

Zorientuj się, czego brakuje w nowym mieszkaniu i zrób listę niezbędnych rzeczy. Przejrzyj przedmioty i dodatki, które masz, a następnie wybierz te najpotrzebniejsze i najczęściej używane. Pamiętaj o zorganizowaniu niezbędnych akcesoriów do pakowania, takich jak:

  • zamykane pudełka różnej wielkości;
  • taśma samoprzylepna;
  • czarny marker;
  • folia ze stretchu do owijania dużych przedmiotów i bąbelkowa do zabezpieczania pozostałych akcesoriów;
  • worki próżniowe na tekstylia np. zimowe ubrania, pościel, poduszki dekoracyjne;
  • duże worki na miękkie rzeczy.

Pakowanie rozpocznij minimum dwa tygodnie wcześniej, zaczynając od rzeczy najrzadziej używanych. Wszystko to, co zabierzesz ze sobą, staraj się tematycznie umieszczać w kartonach. Po zapakowaniu każdego z pudełek, podpisz, co dokładnie znajduje się w środku. Dzięki temu na etapie wypakowania unikniesz chaosu i bałaganu.

Zainteresuje Cię: Generalne porządki w domu - plan

Przeprowadzka – koszt wynajmu firmy

Większość z nas dysponuje niewielkim autem, co wiąże się z kursowaniem między mieszkaniami przez wiele godzin. Z tego powodu doskonałym pomysłem jest wynajęcie firmy przeprowadzkowej. Kiedy powierzysz transport specjalistom, cały proces będzie sprawny, a ty zaoszczędzisz mnóstwo czasu, wydatków na paliwo i niepotrzebnych nerwów. Dodatkowo zyskasz pewność, że cenne przedmioty lub meble zostaną przewiezione bezpiecznie. Firmy przeprowadzkowe dysponują zróżnicowaną ofertą dopasowaną do potrzeb klienta. Podstawowa usługa zawiera jedynie przewiezienie rzeczy. Pakiet rozszerzony uwzględnia również wypakowanie dobytku, wraz z wniesieniem go do domu. Wiele z dostępnych przedsiębiorstw oferuje transport zarówno w granicach miasta, jak i całego kraju. Cena przeprowadzki z firmą zależy od wielu czynników, m.in. odległości, gabarytów przewożonych rzeczy, dodatkowej opcji wnoszenia, wielkości samochodu, terminu, konieczności wykorzystania dźwigów lub wózków transportowych (w przypadku mebli o dużych gabarytach). Najczęściej firmy przeprowadzkowe stosują stawkę godzinową lub kilometrową. Przykładowa cena przewozu rzeczy w obrębie jednego miasta to wydatek około 60 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki na trasie Łódź–Warszawa wynosi około 600 zł.

Może Cię zainteresować: Jak zarządzać budżetem domowym?

Koszt zakupu nowych akcesoriów

Większość mieszkań na wynajem długoterminowy oferuje podstawowe wyposażenie mebli, jednak nie zawsze znajdziemy w nich sprzęty. Dlatego listę brakujących urządzeń i akcesoriów sporządź już na etapie oglądania mieszkania. Przede wszystkim postaw na zakup rzeczy niezbędnych, dzieląc je na kategorie pomieszczeń. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych kosztów i ułatwisz sobie organizację, przynajmniej na początku życia w nowym miejscu. Jakie akcesoria są niezbędne?

Kuchnia
To pomieszczenie, które generuje najwięcej kosztów, dlatego przed wybraniem akcesoriów warto dokładnie porównać ceny. Atrakcyjne oferty niezbędnych przyborów kuchennych znajdziesz u partnerów PAYBACK. Robiąc u nich zakupy, zbierasz punkty, które możesz wymienić na nagrody rzeczowe lub wykorzystać do obniżenia wysokości rachunku za zakupy w sklepie partnerskim. Ceny akcesoriów zależą od marki, funkcjonalności i materiału, z jakiego zostały wykonane. Włoską kawiarkę o pojemności 370 ml kupisz za około 45 zł. Litrowe modele kosztują do 200 zł. Cena zestawu sztućców jest z kolei uzależniona od liczby elementów – np. komplet dla czterech osób to wydatek około 60 zł. Zastawa stołowa dla czteroosobowej rodziny może kosztować do 500 zł. Komplet 6 szklanek dostaniesz za 30 zł. Deska do krojenia to wydatek około 20 zł. Za noże kuchenne musisz zapłacić około 300 zł. Najdroższy jest zakup garnków i patelni. Cena kompletu może wynieść nawet 500 zł.

Łazienka
To pomieszczenie, do którego zakup akcesoriów kosztuje najmniej. Komplet 4 ręczników kąpielowych dostaniesz za 200 zł. Zestaw dozownika na mydło i kubka na szczoteczki to wydatek do 50 zł. Szczotkę toaletową możesz kupić za 10 zł.

Salon i sypialnia
Wydatki w tych pomieszczeniach zależą od indywidualnych preferencji i pomysłu na aranżację. Koszty będą więc związane z zakupem zasłon, poduszek dekoracyjnych, dywaników i doniczek.

Pomieszczenie gospodarcze
W tej kategorii mieszczą się przede wszystkim rzeczy do sprzątania. Koszt zakupu mopa to wydatek do 70 zł. Za zestaw gąbek i ściereczek zapłacisz około 20 zł, a za zmiotkę z szufelką – 25 zł. Spory wydatek wygeneruje niezbędna chemia do sprzątania. Zestaw wszystkich płynów może wynieść nawet 100 zł. Z czasem warto pomyśleć również o zakupie odkurzacza. Podstawowy model kupisz za 350 zł.

Przeczytaj również: Ile kosztuje utrzymanie psa?

Z tego artykułu dowiesz się

  • Jaki jest koszt wyprowadzki z domu i że zależy on od wielu czynników, m.in.: odległości, potrzeby zakupu nowych rzeczy, akcesoriów i mebli. Średnio wynosi od 1000 zł do 4000 zł.
  • O tym, że przeprowadzkę warto zacząć planować kilka miesięcy wcześniej, a samo pakowanie rozpocząć co najmniej tydzień przed opuszczeniem dotychczasowego lokum.
  • Jak ułatwić sobie proces wyprowadzki – pomoże w tym firma przeprowadzkowa, która zajmie się nie tylko transportem rzeczy, lecz także ich wniesieniem do nowego mieszkania.

Zacznij oszczędzać dzięki zebranym °punktom PAYBACK