Płatności przez PayPal – co warto wiedzieć na ten temat?

Strona GłównaPAYBACK EkstraFinanse ● PayPal

Rozwój możliwości, jakie daje internet, sprawił, że pojawiają się nowe opcje płacenia za towary czy usługi nabywane w sieci. Jedną z nich jest znany w wielu regionach świata system PayPal. Można z niego korzystać również w Polsce. Co warto o nim wiedzieć?

Płatności wykonywane z PayPal uważane są za bezpieczne i często stanowią alternatywę dla tradycyjnych przelewów czy płacenia kartą. Często wykorzystuje się to rozwiązanie w przypadku płatności międzynarodowych. Coraz więcej osób jest zainteresowanych właśnie takim sposobem płacenia w sieci. Zobacz, na czym polega płatność PayPal i kiedy można ją wykonać.

Jak wygląda płatność przez PayPal?

PayPal jest jednym z najpowszechniejszych systemów płatności internetowych. Może z niego korzystać praktycznie każdy użytkownik sieci. Jeżeli chcesz właśnie w ten sposób zapłacić za swoje zakupy, sprawdź, czy dany sklep oferuje tę metodę płatności. Jeśli tak, w zakładce dotyczącej płatności za zakupy wybierz logo PayPal. Jeżeli masz już konto, zaloguj się na nie. Po procesie logowania potwierdź płatność i gotowe. Pieniądze od razu trafią na konto PayPal sklepu. Możesz też wybrać płatność bez logowania, wówczas trzeba podać dane karty kredytowej w odpowiednim miejscu. Zwróć uwagę, że da się wtedy od razu założyć konto w systemie, gdyż w formularzu zostaniesz zapytany, czy chcesz je utworzyć.

Sprawdź jak działa przelicznik punktów PAYBACK >>

Czy można płacić PayPal bez konta?

System PayPal został opracowany tak, aby dawać różnorodne możliwości swoim użytkownikom. Dlatego też nie musisz mieć konta w banku, żeby z niego korzystać. Jedna z opcji to przypisanie do konta swojej karty kredytowej lub debetowej, ale i to nie jest konieczne, ponieważ możesz swój portfel w serwisie doładowywać poprzez błyskawiczne płatności internetowe lub też zlecając tradycyjny przelew. Środki na wykorzystanie w serwisie PayPal mogą ci przekazać także inni użytkownicy tego systemu lub osoby mające możliwość wykonania przelewu ze swojego konta.

Co ciekawe, nie musisz mieć konta w systemie PayPal, aby móc płacić za jego pośrednictwem. Taka opcja jest wybierana najczęściej przez osoby, które okazjonalnie płacą w sieci kartą za zakupy. W tym przypadku po wybraniu opcji PayPal użytkownik zostaje przekierowany do formularza, w którym podaje się wymagane dane karty. Poniżej widnieje opcja zarejestrowania się jako nowy użytkownik serwisu, jednak możesz też ją odznaczyć i dokończyć płatność bez zakładania konta.

Czy można korzystać z PayPal bez karty kredytowej?

Korzystanie z PayPal nie jest ściśle związane z koniecznością posiadania karty kredytowej. Można również z niego korzystać, mając kartę debetową, która obsługuje płatności internetowe, ale i to nie będzie konieczne. Możesz używać swojego konta PayPal bez posiadania karty czy rachunku bankowego lub wtedy, gdy z różnych względów nie chcesz podawać tych danych w sieci.

W takiej sytuacji doładuj swoje konto środkami pieniężnymi bezpośrednio z konta bankowego lub korzystając z szybkich płatności internetowych Trustly. Mając dane do przelewu doładowującego konto PayPal, środki zasilające mogą przesłać ci także inne osoby.

Sprawdź czym jest cash app >>

oferta sklepów online w kategorii finanse

Jak wpłacić pieniądze na konto PayPal?

Jeżeli nie chcesz podawać w serwisie PayPal danych swoich produktów finansowych, takich jak karty kredytowe czy numery kont bankowych, możesz zasilić swój portfel w inny sposób. Jednym z rozwiązań jest skorzystanie z systemu błyskawicznych płatności internetowych Trustly. Po zaznaczeniu tej opcji wybierasz swój bank i dalej postępujesz zgodnie z instrukcją. Działa to na takiej samej zasadzie, jak udostępniane przez sklepy internetowe opcje błyskawicznych przelewów za zakupy.

Możesz też zdecydować się na wykonanie przelewu internetowego lub tradycyjnego. Pamiętaj o tym, aby podać dane, jakie znajdziesz w zakładce „Dodaj środki”. Podany jest tam twój indywidualny identyfikator, który pozwoli na przydzielenie przelanych środków do twojego konta.

Mając dane identyfikacyjne dla konta, można też bez problemu zasilać portfele w PayPal również innym osobom. To ciekawy sposób na przelewanie środków np. osobom znajdującym się w innym kraju.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak wyglądają płatności za pośrednictwem serwisu PayPal.
  • Kto może korzystać z serwisu PayPal.
  • Czy z tego serwisu można korzystać, nie mając konta bankowego lub karty kredytowej.
  • Jak na różne sposoby zasilić konto w serwisie PayPal.

Rozpocznij oszczędzanie z PAYBACK: zbieraj °punkty, wymieniaj na zakupy i nagrody!