Jaką golarkę damską wybrać? Jakie są rodzaje?

Strona GłównaPAYBACK EkstraZdrowie i uroda ● Golarka damska

Golarka damska to doskonały sposób na to, by szybko i bez bólu pozbyć się niechcianego owłosienia. Można jej używać na różnych partiach ciała, w tym na skórze pach, nóg czy nawet okolicach bikini i w miejscach intymnych.

Elektryczna golarka damska jest też niezwykle wygodna i zazwyczaj sprawdza się znacznie lepiej niż te jednorazowe. Odpowiednio używana jest też bardziej higieniczna. Jak wybrać najlepszą damską golarkę i na jakie parametry należy zwrócić uwagę?

Jak wybrać najlepszą damską golarkę?

Aby wybrać golarkę damską, najlepiej dobraną do swoich potrzeb, najpierw warto wiedzieć, jak działa takie urządzenie. Golarki przeznaczone dla kobiet, w przeciwieństwie do najpopularniejszych męskich modeli, bardzo rzadko wyposażone są w obrotowe głowice strzygące. Zazwyczaj swoje działanie, polegające na przycinaniu włosków przy samej skórze, zawdzięczają zastosowanej w nich folii tnącej z licznymi otworami. Pozwala ona na wyjątkowo precyzyjne i dokładne golenie, pozostawiając skórę aksamitnie gładką.

Wybierając damską golarkę, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka parametrów. Ważny będzie tu między innymi sposób zasilania urządzenia. Jednymi z najpopularniejszych golarek są te bezprzewodowe, niezwykle wygodne w użytkowaniu ze względu na brak uciążliwych kabli. Takie urządzenia zwykle ładowane są za pomocą akumulatora, jednak niekiedy można znaleźć również modele zasilane bateriami. Te drugie poleca się przede wszystkim na wyjazd. Golarki damskie ładowane z wykorzystaniem akumulatora znacznie lepiej sprawdzają się w codziennym użytku. Należy także zwrócić uwagę na tempo ich ładowania. Inny typ golarek to golarki przewodowe. Nie są one co prawda szczególnie wygodne, jednak podłączenie do gniazdka zapewnia im stały dopływ prądu, a tym samym nieprzerwaną pracę. Na rynku dostępne są również modele hybrydowe, łączące zarówno opcję przewodową, jak i bezprzewodową.

Golarka na sucho czy na mokro?

Przy wyborze golarki należy wziąć pod uwagę warunki, w jakich urządzenie będzie używane. Te najtańsze zazwyczaj stosować można wyłącznie na sucho. Takie podstawowe modele zazwyczaj powinny odpowiadać mniej wymagającym lub początkującym osobom. Golarki damskie, które mogą być używane również na mokro, doskonale sprawdzą się dla zabieganych pań, ponieważ z powodzeniem można z nich korzystać nawet pod prysznicem. Taka golarka powinna mieć jednak antypoślizgową powierzchnię, aby nie wyślizgnęła się z mokrej dłoni. Bardzo przydatna może być również możliwość przycinania włosków nieco dalej od skóry, szczególnie w przypadku wykorzystania golarki do zadbania o miejsca intymne. Wiele golarek damskich zawiera w zestawie nasadkę, która pozwala na osiągnięcie tego efektu. Ważna jest także jakość wykonania sprzętu. Dobra golarka damska powinna być również solidnie wykonana. Dzięki temu będzie mogła służyć przez długi czas.

Warto jednocześnie zwrócić uwagę na szczegóły i rozmaite dodatki. Wiele golarek posiada np. specjalnie zaprojektowane ostrza, które nie zatkają się tak łatwo przez zastosowanie pianki czy żelu. Do ciekawych urozmaiceń należą również rozwiązania pomagające zadbać o skórę po goleniu, np. paski nasączone substancjami odżywczymi, w tym naturalnymi olejami.


Zainteresuje Cię: Jaką golarkę męską wybrać i czym poszczególne modele różnią się od siebie?

Golarka damska, maszynki czy depilator?

Nie każdy przekonany jest do zakupu golarki damskiej, uważając, że takie urządzenie jest zbędne i bez trudu można je zastąpić zwykłymi damskimi maszynkami do golenia. W rzeczywistości jednak golarka jest od nich znacznie bardziej precyzyjna, a przy tym pozwala na lepsze zachowanie higieny. Warto pamiętać również o możliwości używania golarki w roli trymera. Depilator według wielu osób góruje nad golarką dla kobiet dzięki długotrwałemu efektowi, jaki można osiągnąć z jego użyciem. Problemem może być jednak bolesność takiego zabiegu, depilator wyrywa bowiem włoski, zamiast je ucinać. W niektórych, szczególnie wrażliwych miejscach, jak okolice bikini czy pachy, ból może się okazać wręcz nie do wytrzymania.

Również osoby bardziej odporne na ból mogą być nieco zawiedzione działaniem depilatora, niekiedy wywołuje on bowiem nieprzyjemne wrastanie włosków. W takiej sytuacji na skórze powstawać mogą nieestetyczne, a często także bolesne grudki, których niełatwo się pozbyć. W przypadku zastosowania golarki taki problem nie powinien wystąpić. Niestety, u właścicielek ciemnych i grubych włosków golarka może pozostawić efekt ciemnych kropek na skórze, który także bywa irytujący. Dodatkowo należy też rozważyć opcję trymera, której depilator nie posiada. Golarka będzie również znacznie lepszym wyborem w przypadku właścicielek skóry wrażliwej.

Golarka damska może doskonale sprawdzić się u wielu kobiet i stać się niezwykle wygodnym narzędziem do walki o gładką skórę. Wystarczy tylko wybrać tę najbardziej odpowiadającą preferencjom i cieszyć się doskonałym wyglądem.


Przeczytaj również: Ciało - jak je pielęgnować? Czego użyć? Porady

Zadbaj o zdrowie z PAYBACK. Zarejestruj się i zacznij zbierać punky podczas zakupów w drogeriach i sklepach internetowych.