Depilacja woskiem – brwi, twarzy. Co warto wiedzieć?

Strona GłównaPAYBACK EkstraZdrowie i uroda ● Depilacja woskiem

Brwi i włosy na twarzy można usunąć na kilka różnych sposobów. Jedną z najpopularniejszych metod jest depilacja woskiem przy użyciu plastrów lub bawełnianych pasków. Sprawdź, na czym polega ten zabieg i jak często należy go stosować.

Depilacja ciała lub twarzy woskiem to popularny sposób na usunięcie nadmiernego owłosienia. Zabieg nie jest bardzo bolesny i możesz go przeprowadzić samodzielnie. Dowiedz się, jak prawidłowo go wykonać i co będzie do tego potrzebne.

Co to jest i na czym polega depilacja woskiem?

Każda kobieta pragnie wyglądać zdrowo i atrakcyjnie. Taki efekt możesz osiągnąć nie tylko poprzez ładny ubiór, lecz także dbając o swoje ciało. Piękny wygląd zapewnia m.in. wypielęgnowana skóra twarzy, dlatego wiele pań decyduje się na zabieg depilacji woskiem. To jedna z najszybszych i najskuteczniejszych metod usuwania nadmiernego owłosienia. Można ją stosować na wszystkich częściach ciałach. Wosku używa się zazwyczaj do depilacji nóg i okolic bikini, ale coraz popularniejsze staje się także usuwanie włosów na twarzy i pod pachami.

Zabieg polega na mechanicznym wyrywaniu włosków za pomocą płynnego wosku naturalnego, dostępnego np. w postaci specjalnych plastrów depilacyjnych. Należy je nanieść na wybrane miejsce i poczekać, aż wosk zastygnie. Następnie odrywa się plastry razem z włoskami i ich cebulkami. Wiele kobiet bardzo ceni tę metodę depilacji, ponieważ przy niewielkich nakładach finansowych zapewnia dość długotrwałe efekty – skóra pozostaje gładka nawet do sześciu tygodni.

Depilacja woskiem krok po kroku

Depilowanie woskiem twarzy to dla niektórych kobiet przykra konieczność. Wiele z nich zmaga się z nadmiernym owłosieniem, co stanowi źródło kompleksów i obniża samoocenę. Na szczęście dzięki możliwościom współczesnej kosmetologii nawet taki problem da się rozwiązać. Depilacja woskiem w plastrach to najpopularniejsza metoda usuwania włosów na twarzy. Zabieg jest bardzo prosty i możesz go przeprowadzić zarówno w warunkach domowych, jak i w salonie kosmetycznym, jeśli nie czujesz się na tyle pewnie, aby zastosować go samodzielnie. Depilację twarzy woskiem wykonuje się, gdy włoski osiągną długość około 4 mm. Jeśli będą krótsze, nie przylepią się do wosku.

Plastry woskowe do depilacji możesz kupić w aptece lub w drogerii kosmetycznej dm. Są one nasączone płynnym woskiem. Przed położeniem na wybrane miejsce musisz je rozgrzać w dłoniach. Ciepły przylepiec przyłóż do skóry na policzkach i brodzie, na nosie lub czole. Ważne, aby plaster był przylepiony zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Po kilku minutach należy szybkim i zdecydowanym ruchem oderwać go razem z nadmiernym owłosieniem. Po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i podrażniona, mogą więc pojawić się drobne dolegliwości, które utrzymują się nawet do kilku godzin.

Za pomocą wosku możesz również wyregulować brwi. Ten zabieg powinna przeprowadzić kosmetyczka, która używa profesjonalnego wosku do depilacji. Wykonanie poszczególnych czynności wymaga manualnej wprawy, trudno więc by było zrobić to samodzielnie. Tak jak w przypadku innych części ciała, wosk nie usuwa włosków, lecz w całości je wyrywa, nawet te niewidoczne gołym okiem. Sam zabieg z użyciem wosku do depilacji brwi nie jest bolesny, a jego efekty utrzymują się przez cztery tygodnie.

Rodzaje wosku do depilacji

Choć najpopularniejszą metodą depilacji twarzy woskiem jest zastosowanie specjalnych plastrów, w drogeriach kosmetycznych dostępne jest wiele innych rodzajów tej substancji, które doskonale się sprawdzają podczas usuwania nadmiernego owłosienia. Mogą być stosowane nie tylko na twarzy, lecz również m.in. do depilacji woskiem bikini, nóg, pach, a nawet rąk, co docenią zarówno panie, jak i panowie. Produkty do usuwania włosów występują w różnych opakowaniach i mają różną konsystencję w zależności od przeznaczenia. Poza plastrami popularny jest także wosk do depilacji w puszce, w granulkach oraz w rolce. Wśród partnerów PAYBACK znajdziesz wiele sklepów, m.in. Drogerie Natura, e-zebra.pl, w których kupisz różnego rodzaju woski do depilacji twarzy. Pamiętaj też, że za zakupy u partnerów Programu zyskujesz punkty, które z czasem możesz wymienić na atrakcyjne nagrody na naszej stronie, na vouchery do wykorzystania u naszych Partnerów (m.in. Allegro, RTV Euro AGD).

Wyróżnia się dwa rodzaje wosku do depilacji: twardy i miękki. Pierwszy z nich jest dość innowacyjnym produktem, który szybko zastyga na skórze i tworzy na niej plasterek. Usuwanie za jego pomocą włosków jest delikatne dzięki temu, że wosk się w nie wtapia, a tym samym odczucia bólowe są o wiele mniejsze. Podrażnienia na skórze również okazują się prawie niewidoczne. W tej metodzie nie są używane żadne plastry, dlatego często się mówi, że to wosk do depilacji bez pasków. Wosk miękki jest dużo bardziej popularny. Można go nakładać na skórę za pomocą pasków wykonanych np. z bawełny lub flizeliny. Cały zabieg przebiega podobnie jak w przypadku zastosowania woskowych plastrów. Ta metoda usuwania włosków określana jest również jako depilacja paskowa.

Przeczytaj również: Na co zwrócić uwagę, wybierając kosmetyki? Porady

Jaki wosk do depilacji wybrać?

Wiele kobiet zastanawia się, jaki wosk jest najlepszy. Jedną z ciekawszych odmian tego produktu do usuwania włosów jest wosk cukrowy do depilacji. Występuje on w postaci pasty, którą należy nakładać, gdy nie jest gorąca. Nie podrażnia włosków, lecz je okleja, dzięki czemu sam zabieg nie okazuje się bolesny. Pastę nakłada się bezpośrednio na wybrane miejsce, a jej usunięcie nie wymaga użycia dodatkowych akcesoriów – wystarczy spłukać wosk cukrowy ciepłą wodą. W przeciwieństwie do woskowych plastrów pastę możesz stosować nawet na bardzo krótkich włoskach.

Głównym kryterium wyboru rodzaju wosku do depilacji jest twój typ skóry oraz doświadczenie w stosowaniu tej techniki. Osoby, które często z niej korzystały i nie mają wrażliwej skóry, a ich włoski są słabe i rzadkie, powinny stosować woski miękkie. Świetnie nadają się do depilacji nóg, rąk, pach, bikini oraz pośladków. Wosk twardy polecany jest paniom, które dopiero zaczynają przygodę z depilowaniem ciała za pomocą tego produktu, zmagają się z nadwrażliwością skórną oraz posiadają bardzo bujne owłosienie.

Czy depilacja woskiem w ciąży jest bezpieczna?

Kwestia depilacji woskiem jest ważna dla kobiet w ciąży, które również dbają o swoje ciała i zawsze chcą wyglądać atrakcyjnie. Często pojawiają się pytania o to, jak bardzo korzystanie z tej metody usuwania nadmiernego owłosienia jest bezpieczne. Należy oczywiście skonsultować się z lekarzem, ale przyjęło się, że jeśli ciąża nie jest zagrożona, a przyszła mama już kiedyś wykonywała podobny zabieg, może go przeprowadzać również w oczekiwaniu na dziecko.

Kobiety, które są w ciąży, a chciałyby po raz pierwszy skorzystać z depilacji woskiem, powinny jednak wstrzymać się z decyzją. To nowe doświadczenie, które może być przyczyną niepotrzebnego stresu, dlatego zaleca się przełożenie zabiegu na czas po porodzie. Z kolei panie, które w przeszłości używały wosku do depilacji i są w zaawansowanej ciąży, muszą mieć świadomość, że efekty mogą być dużo mniej skuteczne.

Zadbaj o zdrowie z PAYBACK. Zarejestruj się i zacznij zbierać punky podczas zakupów w drogeriach i sklepach internetowych.