Depilacja laserowa – bikini, pach. Co warto wiedzieć?

Strona GłównaPAYBACK EkstraZdrowie i uroda ● Depilacja laserowa

Laserowa depilacja to jedna z najpopularniejszych (a przy tym najskuteczniejszych) metod usuwania owłosienia na ciele i twarzy. Sam zabieg jest mało bolesny, a jego efekty są długotrwałe. Sprawdź, na czym dokładnie to polega.

Aby trwale usunąć włosy pod pachami i w miejscach intymnych, warto skorzystać z zabiegu usuwania owłosienia laserem. Coraz więcej kobiet ceni sobie tę metodę, bo można ją wykonać nawet w domu. Przekonaj się, czym jest depilacja laserowa.

Co to jest depilacja laserem?

Każda kobieta pragnie czuć się atrakcyjna. Zdrowy i zadbany wygląd z pewnością nie tylko poprawia nastrój, lecz także podnosi samoocenę. Z tego powodu wiele pań chętnie odwiedza salony urody, aby zatroszczyć się o swoje ciało. Coraz popularniejszym zabiegiem jest laserowe usuwanie włosów. Depilację można wykonać praktycznie na każdej części ciała, nawet w okolicach bikini i pod pachami, czyli w miejscach, gdzie skóra jest delikatna i bardziej wrażliwa na podrażnienia.

Depilacja laserowa to jeden z najczęściej przeprowadzonych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki swojej dużej popularności przestał być zarezerwowany wyłącznie dla bogatych celebrytek. Sam zabieg nie jest bardzo bolesny, ale wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Jego główną zaletą są długotrwałe efekty, które uzyskuje się dzięki wykorzystaniu metody selektywnej fototermolizy. Polega ona na tym, że do skóry przykładana jest głowica lasera emitującego wiązkę intensywnego światła pochłanianego przez melaninę (barwnik zawarty w cebulkach włosów). Impuls laserowy zamienia się w energię termiczną, która pod wpływem wysokiej temperatury niszczy struktury odpowiedzialne za porost owłosienia. Skutkiem tych działań jest zahamowanie procesu odrastania włosów.


Zainteresuje CIę: Domowe SPA dla każdego. Jak urządzić domowy seans pielęgnacyjny?

Jak się przygotować do usuwania włosów laserem?

Niezależnie od tego, czy poddajesz się depilacji laserowej pach, bikini, czy innych części ciała, do każdego zabiegu musisz się odpowiednio przygotować. Jeśli planujesz usuwanie włosów, co najmniej miesiąc wcześniej powinnaś zrezygnować z opalania, zarówno sztucznego, jak i naturalnego. Mogłoby to niekorzystnie wpłynąć na skórę, prowadząc nawet do odbarwień i poparzeń. Ważne jest również, żeby już ok. 4 tygodnie przed wykonaniem zabiegu powstrzymać się przed używaniem depilatorów elektrycznych oraz zrezygnować z depilacji pastą cukrową lub woskiem. Niewskazane jest także stosowanie plastrów oraz innych środków, które mogłyby wyrwać włosy razem z cebulkami. Zaleca się, aby w tym okresie używać jednorazowych maszynek do golenia i kremów do depilacji. Na efekty depilacji laserowej pach i bikini źle mogą wpłynąć także niektóre kosmetyki, preparaty zawierające beta-karoten oraz zioła fotouczulające, dlatego należy je odstawić przed wykonaniem zabiegu. Tydzień wcześniej nie stosuj również żadnych peelingów ani kremów z retinolem.


Przeczytaj również: Ciało - jak je pielęgnować? Czego użyć? Porady

Laserowe usuwanie owłosienia pod pachami

Depilacja laserowa pach to przede wszystkim wygoda. Docenią ją zwłaszcza panie o ciemnym i gęstym owłosieniu oraz osoby, u których włosy odrastają bardzo szybko, a inne metody są mało skuteczne. Warto pamiętać, że skóra pod pachami jest bardzo delikatna, dlatego usunięcie włosów laserem może być optymalnym rozwiązaniem. Ta metoda polecana jest także kobietom, które mają alergię na kosmetyki do golenia (żele, kremy, woski, pianki). Depilacja laserem to doskonały wybór dla osób, które często eksponują pachy, np. ze względów zawodowych. Dlatego powinni z niej korzystać tancerze i pływacy.

Efekty po laserowym usuwaniu włosów pod pachami utrzymują się długo, często na zawsze, ale to zależy od indywidualnych uwarunkowań. Ważnym czynnikiem jest liczba powtórzeń zabiegu, które są konieczne do uzyskania pożądanego efektu. Przyjmuje się, że depilację laserową należy wykonać 3–4 razy, co ok. 5 tygodni. Bardzo istotna jest też odpowiednia pielęgnacja skóry poddanej działaniom lasera. Ponieważ miejsca, w których był wykonany zabieg, mogą być mocno podrażnione, powinno się unikać gorących kąpieli przez następne 2 dni. Nie wolno także stosować kosmetyków zawierających alkohol i antyperspirantów. Wskazane jest natomiast, by skórę pielęgnować za pomocą kremów lub zasypek przeciwodparzeniowych dla dzieci. Wiele z tych produktów znajdziesz u partnera Programu, np. w drogeriach dm. Pamiętaj, że za zakupy w sklepach partnerskich zyskujesz punkty PAYBACK.

Depilacja laserowa miejsc intymnych

Depilacja bikini laserem stosowana jest nie tylko ze względu na wygodę, lecz także dla zdrowia. Dzięki zastosowaniu tej metody można uniknąć podrażnień i efektu zaczerwienionej skóry. Kobiety coraz chętniej decydują się na ten zabieg, zwłaszcza przed nadejściem lata. Najskuteczniejszym sposobem na trwałe pozbycie się włosów w miejscach intymnych jest depilacja laserem diodowym. Zabieg polega na zniszczeniu miejsc, w których wyrastają włosy, czyli tzw. mieszków włosowych. Niestety, aby uzyskać pożądane efekty, czynności należy powtórzyć nawet do 8 razy, w odstępach co ok. 10 tygodni. Metoda jest w pełni bezpieczna dla zdrowia i nie pozostawia na skórze żadnych śladów. Musisz jedynie pamiętać, aby po 2 dniach od przeprowadzenia zabiegu nie korzystać z sauny i basenu ani nie zażywać gorących kąpieli. Wydepilowane miejsca warto smarować kremem do pielęgnacji skóry niemowląt.

Rodzaje laserów do depilacji

Decyzja o poddaniu się zabiegowi laserowego usuwania włosów powinna być dobrze przemyślana. Wiele kobiet zastanawia się, jaki laser do depilacji jest najlepszy. Najpowszechniejszym rodzajem jest IPL (Intense Pulsed Light), z którego chętnie korzystają salony piękności. Laser emituje szerokie spektrum światła, które uśmierca cebulki włosowe. Dużą popularnością cieszy się również sPTF, będący ulepszoną wersją IPL, którego sposób działania jest podobny. Jeśli chodzi o trwałe usuwanie owłosienia, to najbardziej polecane są lasery diodowe. Ich światło ma znacznie szerszy zasięg i większą siłę oddziaływania. Laserem o bardzo szerokim spektrum zastosowania są urządzenia typu e-Light IPL+RF, które wykorzystywane są nie tylko do usuwania nadmiernego owłosienia, lecz także do walki z wąsikiem, fotoodmładzania oraz likwidowania przebarwień.

Czy depilacja laserem w domu jest możliwa?

Laserowa depilacja bikini albo pach najczęściej przeprowadzana jest w profesjonalnych salonach kosmetycznych lub gabinetach medycyny estetycznej. Dzięki wspomnianej wcześniej technologii IPL opracowano metodę, która pozwala na samodzielne wykonanie zabiegu w warunkach domowych. Zastosowano ją w nowoczesnych depilatorach, które wykorzystują delikatne świetlne impulsy skierowane na cebulki włosów i powodujące naturalne ich wypadanie. Tego typu urządzenia wyposażone są w różnego rodzaju nasadki, które można dopasować do depilowanego obszaru. Depilatory z technologią IPL znajdziesz w takich sklepach jak: Media Markt, RTV Euro AGD lub Media Expert. Możesz również kupić je online, np. za pośrednictwem platformy sprzedażowej Allegro lub AliExpress. Za zakupy u partnerów dostajesz punkty, które wymienisz później na atrakcyjne nagrody rzeczowe, vouchery lub dzięki którym obniżysz rachunek za zakupy np. na stacji paliw bp.

Zadbaj o zdrowie z PAYBACK. Zarejestruj się i zacznij zbierać punky podczas zakupów w drogeriach i sklepach internetowych.