Jak poprawić sobie humor? Sprawdzone sposoby

Strona GłównaPAYBACK EkstraZdrowie i uroda ● Jak poprawić sobie humor?

Drugiego lutego obchodzimy Dzień Pozytywnego Myślenia, co jest doskonałą okazją, aby przekonać się o sile optymizmu. Jednak radość z życia powinno się czerpać przez cały rok. Nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli, dlatego warto poznać sposoby na to, jak poprawić sobie humor.

Jakie rzeczy pozytywnie wpływają na samopoczucie? Najlepsze sposoby na jego poprawę mogą się nieco różnić w zależności od osoby, zazwyczaj jednak istnieją wyraźne podobieństwa. Poznaj najlepsze metody na dobry humor, zarówno w domu, jak i poza nim!

Jak poprawić humor poza domem?

Bardzo często już samo wyjście z domu pomaga otrząsnąć się z marazmu i poprawia nastrój. Zazwyczaj doskonałym sposobem na lepsze samopoczucie jest po prostu spotkanie z przyjaciółmi. Możecie razem wybrać się do kina lub teatru, jak i na obiad w restauracji, kawę i deser w kawiarni albo wyjść na imprezę, możesz też pójść na zakupy z koleżankami. Jeżeli te opcje nie wchodzą w grę, możesz spróbować też innych metod. Jednym z najpopularniejszych sposobów na poprawę humoru są zabiegi pielęgnacyjne, w tym u kosmetyczki lub fryzjera. Nie tylko stanowią bardzo przyjemne doznanie, lecz także znacznie poprawiają wygląd, co również ma istotne znaczenie dla samopoczucia. Innym, podobnym sposobem na to, jak poprawić sobie humor, są zabiegi relaksacyjne. Nic tak nie pomaga na zły humor, jak przyjemny masaż aromaterapeutycznymi olejkami. Możesz także zdecydować się na jedną spośród wielu innych propozycji i wybrać np. sesję floatingu, czyli unoszenia się na wodzie w specjalnej komorze.

Aktywność fizyczna na poprawę nastroju

Doskonałym sposobem na poprawę nastroju jest też aktywność fizyczna. Jej rodzaj dopasuj do swoich możliwości i preferencji. Dla niektórych idealny może okazać się spacer w przyjemnej okolicy i kontemplowanie widoków, innym z kolei przyda się jogging, który sprzyja wytwarzaniu endorfiny. Dobrym wyborem jest również relaksacyjna joga, energetyzujące pływanie lub jazda na rowerze, a także nordic walking, który możesz uprawiać w dowolnym miejscu. Sport jest wyjątkowo skuteczną metodą na uwolnienie się od stanu przygnębienia, dlatego pomyśl o zakupie odpowiednich akcesoriów, w tym kijków, maty lub specjalnej opaski, która pozwala monitorować m.in. tętno, liczbę wykonanych kroków lub efekty treningu. Dzięki temu aktywność fizyczna może stać się metodą nie tylko na pokonanie złego nastroju, lecz także na zachowanie dobrego humoru przez dłuższy czas.

Jak poprawić sobie nastrój bez wychodzenia z domu?

Niektóre sposoby na to, jak poprawić sobie samopoczucie, możesz zastosować również w domu. Zamiast wizyty u fryzjera czy kosmetyczki zrób domowe spa. Wykorzystaj w tym celu aromatyczne produkty – dzięki nim szybko odzyskasz dobry humor. Jeżeli potrzebujesz skutecznej metody na tzw. chandrę, pomyśl też o odpowiednich akcesoriach, takich jak urządzenie do masażu i kąpieli stóp, które niemal natychmiast wprawi cię w błogi nastrój.

Wyjście do kina możesz zastąpić obejrzeniem ulubionego filmu lub kilku odcinków serialu. Czasami dobrym dodatkiem podczas seansu jest jedzenie słodyczy lub innych przekąsek, np. pysznych tostów przygotowanych w opiekaczu do kanapek. W tym przypadku warto jednak zachować umiar. Również część ćwiczeń fizycznych można wykonywać w mieszkaniu. Chodzi nie tylko o spokojniejsze odmiany aktywności, takie jak joga czy pilates, lecz także np. trening interwałowy.

To, jakie rzeczy wpływają na poprawę samopoczucia, zależy również od temperamentu. Osobom, które preferują spokojny wypoczynek i relaksują się przy czynnościach wymagających skupienia, poleca się np. malowanie lub układanie puzzli.

Czasami sposoby na to, jak szybko poprawić sobie humor, nie działają i nie można uwolnić się od natrętnych myśli. W takiej sytuacji wypróbuj inne metody, polegające na ćwiczeniu pozytywnego myślenia. Zamiast analizować negatywne wydarzenia w życiu, skup się na tych pozytywnych. Nawet jeśli przeżyłeś niepowodzenie w pracy, skoncentruj się na miłym wydarzeniu, np. przyjemnej rozmowie z koleżanką. Jeżeli trudno ci przypomnieć sobie taką sytuację, pomocna bywa technika myślenia o złych rzeczach, które się nie wydarzyły. Być może zgubiłeś coś, co było ci potrzebne, np. parasol, ale z drugiej strony dzień w pracy minął spokojnie. Warto szukać nawet niewielkich pozytywów. Bardzo często za zły nastrój odpowiada nasze osobiste nastawienie do życia i problemów, jakie się z tym wiążą, a nie rzeczywiste wydarzenia.

Co najbardziej wpływa na samopoczucie? Przede wszystkim sposób myślenia. Dlatego też najważniejsze jest ćwiczenie optymistycznego podejścia do życia i tego, co cię spotyka. Jeżeli jednak mimo wszystko potrzebujesz sposobu na szybką poprawę humoru, zadbaj przede wszystkim o relaks i staraj się nie myśleć o złych wydarzeniach. Dzięki temu dobry nastrój z pewnością szybko do ciebie wróci.

Zadbaj o zdrowie z PAYBACK. Zarejestruj się i zacznij zbierać punky podczas zakupów w drogeriach i sklepach internetowych.