Tidal Premium za darmo? To możliwe z voucherami od PAYBACK

Strona GłównaPAYBACK EkstraVouchery i karty podarunkowe ● Tidal Premium

Słuchasz właśnie romantycznych ballad, a tu nagle włącza się krzykliwa reklama środków na zaparcia lub innego mało romantycznego produktu. Cały nastrój pryska. Dlatego też nie dziwi fakt, że rośnie popularność serwisów takich jak Tidal Premium, gdzie można słuchać muzyki bez irytujących reklam.

Wiele serwisów tego typu oferuje konta bez reklam w ramach płatnego abonamentu. Można jednak temu zaradzić i oszczędzić na wydatkach związanych z rozrywką. Przykładem takich rozwiązań są opcje, jakie otrzymują uczestnicy Programu PAYBACK. Chodzi tutaj o vouchery o różnej wartości. Dzięki nim możesz aktywować lub przedłużyć abonament w serwisie Tidal za uzbierane wcześniej punkty, nie będziesz więc musiał płacić za niego gotówką. Poniżej wyjaśnimy, czym dokładnie jest serwis Tidal oraz jakie możliwości oferuje swoim użytkownikom. Dowiesz się także, jakie vouchery możesz odebrać za punkty PAYBACK i jak je aktywować.

Dlaczego tak chętnie słuchamy muzyki? Jak ona na nas wpływa?

Muzyka towarzyszy człowiekowi już od czasów prehistorycznych. Początkowo była tworzona na tym, co znajdowało się w zasięgu ludzkich rąk – muszlach, kamieniach, kościach zwierząt czy prymitywnych piszczałkach. Ściśle wiązała się z wierzeniami i obrzędami religijnymi. Jednak podejrzewa się, że już w starożytności, w szczególności w kulturach wysoko rozwiniętych, takich jak Egipt, Grecja, Doliny Indusu czy Mezopotamii, muzyka była słuchana dla przyjemności. Ludzkość dość szybko więc odkryła, że słuchanie muzyki może poprawić nastrój i wpływa na umysł człowieka. Każda kolejna epoka przynosiła nowe elementy pozwalające na tworzenie coraz bardziej skomplikowanych utworów, które już nie tylko głosiły chwałę Boga czy wielmożnych tego świata. Wyrażały uczucia, a często także poglądy. Tworzone były również po to, by chwytać za serce swoim liryzmem lub wręcz przeciwnie – dodawać energii.

Obecnie dzięki badaniom naukowym wiemy, że muzyka wpływa na nasze samopoczucie, ponieważ pobudza odpowiednie ośrodki w mózgu. Przez to wydzielane są różnego rodzaju hormony, np. serotonina i dopamina, pozwalające na poprawę samopoczucia. W trakcie słuchania muzyki inaczej pracuje układ krwionośny czy oddechowy. To z kolei wpływa na lepsze dotlenienie organizmu. Wiele osób wskazuje też, że nastrój poprawia im się jeszcze bardziej, kiedy śpiewają swoje ulubione piosenki.

Wpływ na to, czy dana melodia poprawi nastrój, czy raczej wprawi w melancholię, ma także to, jak została zapamiętana – czy kojarzy się słuchaczowi z konkretnym wydarzeniem. Przykładowo, uśmiech na twarzy zawsze wywoła utwór, który leciał w tle w czasie ważnego, ale przyjemnego wydarzenia, np. oświadczyn. Muzyka jest też oczywiście słuchana dla czystej przyjemności. Jednak nie można zapominać o tym, że pobudza ośrodki w mózgu, które pozwalają na skupienie się przy pracy lub lepsze przyswajanie wiedzy. Ciekawostką jest to, że dzieci po narodzinach pamiętają utwory, które słyszały, będąc jeszcze w łonie matki. Słuchanie znanych melodii pomaga noworodkowi się wyciszyć. Utwory muzyczne stosowane są także w różnego rodzaju terapiach przeznaczonych dla ludzi w różnym wieku (od noworodków po seniorów), w tym również w terapii bólu. Jak widać, powodów, dla których warto słuchać muzyki, jest bardzo dużo, a każdy z nich zasługuje na osobny artykuł.

Dlaczego serwisy streamingowe z muzyką stają się coraz popularniejsze?

Jednym z czynników, które wpływają na popularność serwisów streamingowych jest to, co zostało wspomniane we wstępie, czyli możliwość słuchania muzyki bez reklam. Dla wielu osób ma to istotne znaczenie, gdyż włączając określoną playlistę, chcą się wprowadzić w potrzebny im nastrój – wyciszyć, dodać sobie energii lub po prostu się zrelaksować. Przerwy reklamowe skutecznie to utrudniają i są niezwykle denerwujące.

Kolejnym czynnikiem, który wpływa na rosnące zainteresowanie tego typu serwisami, jest to, że oferują one dostęp do ogromnej liczby utworów muzycznych w wysokiej jakości. To dla melomanów niezwykle istotne. Niektóre serwisy udostępniają także swoim użytkownikom różnorodne podcasty, a nawet teledyski do utworów.

Nie bez znaczenia jest fakt, że z tego rodzaju oferty można korzystać na wielu różnych sprzętach. Zazwyczaj instalowane są aplikacje na urządzenia mobilne, pozwalające słuchać ulubionych utworów praktycznie wszędzie. Często w ramach konta premium możesz ściągać swoje playlisty na urządzenie, aby cieszyć się muzyką nawet tam, gdzie nie ma dostępu do internetu. Warto pamiętać, że serwisy streamingowe wypuszczają też aplikacje, których można używać na komputerach (w tym korzystać z konta w przeglądarce internetowej) oraz na telewizorach typu smart. Dostępne są także aplikacje, które instaluje się na konsolach do gier. Co ciekawe, również posiadacze starszych modeli telewizorów mogą korzystać z takich udogodnień. Obecnie łatwo dostępne są urządzenia, które pozwalają na łączenie sprzętu bezprzewodowo z internetem. To zwiększa jego możliwości i daje niemal taki sam efekt jak w przypadku nowoczesnych modeli smart TV. Warto też wspomnieć, że w serwisach pozwalających na słuchanie muzyki online dostępne są gotowe playlisty. Oprócz tego możesz samodzielnie przygotować własne listy z utworami np. do pracy lub ćwiczeń albo zawierające twoje ulubione evergreeny.

Poznaj Tidal – jeden z najpopularniejszych muzycznych serwisów streamingowych

Tidal to obecnie jeden z najpopularniejszych na świecie muzycznych serwisów streamingowych. Pojawił się na rynku pod koniec 2014 roku i szybko zyskał wielu użytkowników. Początkowo należał do szwedzko-norweskiej firmy Aspiro. Już rok po założeniu został jednak przejęty przez amerykańskie przedsiębiorstwo Project Panther Ltd., należące do jednego z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych raperów – Jay-Z. W tym samym roku serwis przejął inną znaną platformę muzyczną – WiMP, która działała na rynku od 2011 roku.

Obecnie z platformy Tidal można korzystać w ponad 50 krajach na świecie, w tym w Polsce. Użytkownicy mają dostęp do ponad 70 milionów utworów muzycznych, w dodatku baza ta jest na bieżąco aktualizowana. Oprócz tego mogą oglądać teledyski (obecnie jest ich ponad 250000) i inne materiały dostępne w zależności od wykupionego abonamentu. Można tam także znaleźć ciekawe podcasty, które dotyczą najróżniejszych kwestii, nie tylko tych związanych z muzyką. Z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

W PAYBACK punkty możesz wymienić na vouchery do wielu sklepów

Abonament w serwisie Tidal – co warto wiedzieć na ten temat?

Serwis Tidal w odróżnieniu od innych platform tego typu nie ma darmowego abonamentu z reklamami. Dostępne są jednak dwie opcje subskrypcji. Pierwsza z nich, czyli Tidal Premium, w podstawowej opcji to koszt 19,99 zł za miesiąc (konto indywidualne). Za konto rodzinne (pakiet do 6 kont) należy zapłacić 29,99 zł miesięcznie, a pakiet studencki w ramach tej subskrypcji kosztuje 9,99 zł na miesiąc. W tym przypadku użytkownik otrzymuje możliwość słuchania muzyki w standardowej jakości dźwięku. Oprócz tego zyskuje dostęp do teledysków, podcastów oraz zakulisowych materiałów wideo w jakości HD. Udostępniane są mu również przygotowywane przez serwis playlisty. Użytkownicy mają możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju konkursach, w których można wygrać atrakcyjne dla melomanów nagrody, np. bilety na koncert ulubionej gwiazdy oraz różnego rodzaju gadżety.

Drugą opcją, na jaką mogą zdecydować się melomani, jest Tidal HiFi. Od subskrypcji Premium różni się ona wyższą jakością dźwięku (HiFi), a także dodatkowym katalogiem w jakości dźwięku Masters (MQA). W tej opcji za konto indywidualne trzeba zapłacić 39,99 zł, konto rodzinne 59,99 zł, a za pakiet studencki 19,99 zł miesięcznie.

Jakie opcje dla użytkowników oferuje serwis Tidal?

Każdy użytkownik serwisu może skorzystać z wielu ciekawych opcji, które ułatwiają korzystanie z platformy. Przede wszystkim muzyki można słuchać na różnych urządzeniach, również w trybie offline. Dostępna jest historia odtwarzania oraz spersonalizowane miksy, które pozwalają na jeszcze szybsze włączenie ulubionej muzyki. Możesz też zdecydować się na słuchanie radia swojego ulubionego artysty lub poznawać nowe rodzaje muzyki, utwory i wykonawców. To możliwe, bo w serwisie Tidal jest dostępne wiele różnorodnych gatunków muzycznych – od najbardziej popularnych utworów popowych poprzez rock, R&B, soul oraz jazz aż po muzykę alternatywną i niszowe gatunki, które dopiero zyskują popularność.

Vouchery do serwisu Tidal w Programie PAYBACK – sprawdź pełną ofertę

Mimo możliwości słuchania muzyki bez reklam wiele osób nie decyduje się na wykupienie abonamentu w serwisie streamingowym, ponieważ stanowi on dodatkowy wydatek w budżecie domowym. Można jednak temu zaradzić. Rozwiązaniem jest w tym przypadku propozycja, jaką przygotował dla swoich użytkowników Program PAYBACK. Wychodząc naprzeciw nowoczesnym trendom, udostępnił vouchery o różnej wartości, przy pomocy których bez problemu pokryjesz koszt abonamentu w serwisie Tidal. W ten sposób możesz słuchać muzyki bez reklam i nie wydawać na to pieniędzy, gdyż wartość subskrypcji pokryją zebrane wcześniej punkty podstawowe i premiowe.

W ramach współpracy z Tidal zostały przygotowane karty podarunkowe o wartości 20 zł (za 2200 punktów), 40 zł (za 4400 punktów), 60 zł (za 6600 punktów) oraz 120 zł (za 13200 punktów).

Taką kartę możesz wykorzystać samodzielnie, aby pokryć wartość swojej subskrypcji. Stanowi ona też ciekawy pomysł na prezent lub dodatek do innego podarunku dla osoby, która jest prawdziwym melomanem i ceni sobie wysoką jakość dźwięku oraz możliwość słuchania muzyki bez reklam.


TVN Player bez reklam na 30 dni - sprawdź jak to zrobić

Wymiana punktów PAYBACK na voucher z dopłatą gotówkową - nowość

Od teraz uczestnicy Programu PAYBACK mają możliwość wymiany punktów na voucher do serwisu Tidal nawet jeżeli nie posiadają wymaganej liczby punktów na swoim koncie. Warto jednak pamiętać, że uczestnik powinien wymienić z punktów minimum 10% wartości nominalnej Karty Podarunkowej. Poniżej opisujemy jak wymienić punkty PAYBACK na kartę podarunkową do serwisu Tidal z dopłatą gotówkową. Przykłady:

  • Karta podarunkowa Tidal 20 PLN - wymiana minimum 200°P (10%) oraz dopłata 20 PLN
  • Karta podarunkowa Tidal 40 PLN - wymiana minimum 400°P (10%) oraz dopłata 40 PLN
  • Karta podarunkowa Tidal 60 PLN - wymiana minimum 600°P (10%) oraz dopłata 60 PLN
  • Karta podarunkowa Tidal 120 PLN - wymiana minimum 1200°P (10%) oraz dopłata 120 PLN

Dzięki możliwości dopłaty gotówką do kart podarunkowych Tidal uczestnicy Programu PAYBACK mogą wymieniać punkty na voucher z dopłatą gotówkową tak jak w przypadku innych nagród rzeczowych.

W jaki sposób odebrać voucher do Tidal? O czym należy pamiętać?

Karty podarunkowe do Tidal znajdziesz zarówno w serwisie, jak i w aplikacji PAYBACK. Jeżeli korzystasz ze strony internetowej, otwórz zakładkę „nagrody/vouchery”. W aplikacji z kolei dotknij kafelek „więcej” znajdujący się na dolnym pasku ekranu głównego, a następnie kliknij opcję „odbierz voucher”. Kolejne czynności w obu przypadkach przebiegają podobnie. Zawsze możesz przefiltrować ofertę, by znaleźć wyłącznie karty podarunkowe do Tidal. Wybierz taką, która najlepiej odpowiada twoim potrzebom i umieść ją w koszyku. Następnie postępuj tak, jak w przypadku klasycznych zakupów internetowych. Zasadniczą różnicą jest jedynie to, że zamiast płacić przelewem czy kartą za wybrany bon, jego wartość pokrywasz przy pomocy zebranych wcześniej punktów PAYBACK. Voucher otrzymujesz w postaci kodu, który należy wykorzystać na stronie serwisu Tidal.

W celu realizacji kuponu, który otrzymasz po zakupie, wejdź na stronę https://offer.tidal.com/giftcard?lang=pl. Następnie wpisz kod i zaloguj się w serwisie. Możesz też założyć nowe konto i wybrać interesujący cię plan w ramach jednej z dwóch wyżej opisanych subskrypcji. Po wyczerpaniu się środków z aktywowanego vouchera zostanie zastosowana wybrana przez ciebie wcześniej metoda płatności.

Przed wybraniem i odebraniem vouchera za zebrane przez siebie punkty PAYBACK, zapoznaj się dokładnie z warunkami jego realizacji. To pozwoli ci sprawdzić, czy możesz faktycznie skorzystać z danej oferty, jak długo ważny jest voucher i czy można zrezygnować z zamówionej przez siebie subskrypcji.

Lubisz vouchery i karty podarunkowe? Moda, gadżety, muzyka, gry! Mamy vouchery dla osób o różnych zainteresowaniach. Dołącz!