Co zabrać do jedzenia na długą podróż samochodem, przekąski na wyjazd

Strona GłównaPAYBACK EkstraTurystyka i podróże ● Jedzenie do samochodu

Jeśli chcesz zabrać swoją rodzinę w długą podróż samochodem, musisz się odpowiednio przygotować. Jazda, która może trwać ponad dobę, staje się męcząca nie tylko dla kierowcy, lecz także dla pasażerów. Dlatego zabierz ze sobą jedzenie – np. w formie suchego prowiantu – które nie straci walorów smakowych w podróży. Nie rezygnuj z owoców i warzyw, ale zabieraj tylko te, które nie psują się szybko pod wpływem zmieniających się warunków. Jeśli chcesz zabrać wędlinę lub sery, zapakuj je do folii termicznej. Nie zapomnij również o odpowiednim nawodnieniu w czasie jazdy – w tym pomogą woda i napoje izotoniczne.

W Twoim plecaku powinna znaleźć się też karta PAYBACK. Przyda się ona wtedy, gdy będziesz chciał zjeść ciepły posiłek na stacji lub wypić kawę. Pamiętaj, że punkty zgromadzone na koncie możesz wymienić na tańsze tankowanie lub zniżkę na posiłek na stacjach bp Polska. Sprawdź, o czym jeszcze warto pamiętać, pakując prowiant na długą podróż samochodem.

Jedzenie w podróży – jak się przygotować?

Długa podróż samochodem to przede wszystkim wyzwanie dla kierowcy, który musi – oczywiście z niezbędnymi przerwami – pokonać tysiące kilometrów. Trudy jazdy odczuwają również pasażerowie, szczególnie ci najmłodsi, którym dokuczają nuda i brak ruchu. Oprócz tego z pewnością pojawi się głód, a czasem także takie dolegliwości jak ból głowy czy objawy choroby lokomocyjnej. Dlatego przed podróżą bardzo dokładnie zaplanuj, co spakujesz do bagażu podręcznego. Powinny znaleźć się w nim łatwe do przechowywania produkty spożywcze lub gotowe potrawy, które nie zepsują się w czasie transportu. Miej przy sobie także dokumenty oraz podstawowe leki, które będą pierwszą pomocą w przypadku takich dolegliwości jak ból głowy czy biegunka.

Co zabrać na wyjazd wakacyjny?

Co zabrać w długą podróż do jedzenia i picia?

Wybierając się w podróż, pamiętaj, że Twój organizm potrzebuje odpowiedniego nawodnienia. Zabierz ze sobą wodę mineralną lub ulubione soki owocowe w niewielkich butelkach. Doskonale sprawdzą się również napoje izotoniczne, które świetnie nawadniają organizm i nie mają przy tym właściwości moczopędnych. Aby dostarczyć sobie energii, sięgnij po aromatyczną kawę. Możesz zabrać ją do termosu lub wypić na stacji bp Polska – dzięki karcie PAYBACK możesz kupić kawę taniej..

Jakie przekąski warto zabrać w podróż samochodem, także te zdrowe?

W czasie długiej podróży doskonale sprawdzą się przekąski, takie jak ciasteczka, batoniki energetyczne czy kabanosy. Ich wspólną cechą powinna być przede wszystkim odporność na wysokie temperatury i możliwość zjedzenia na raz, aby uniknąć bałaganu w torbie z prowiantem. Spośród sycących przekąsek możesz wybrać również opcje fit, np. ciasteczka owsiane z dużą ilością błonnika lub zdrową wersję brownie na bazie kaszy gryczanej i kakao. Doskonałą przekąską – także dla dzieci – będą suszone owoce (np. banany, jabłka), które dają przyjemność chrupania, a oprócz tego dostarczają niezbędnych składników odżywczych i witamin.

Co zabrać w podróż na śniadanie?

Śniadanie na podróż najlepiej przygotować jeszcze w domu, aby uniknąć robienia kanapek na miejscu postojowym. Stawiaj na lekkostrawne i proste połączenia, które nie odbiją się na kondycji Twojego żołądka na dalszym etapie jazdy. Do lekkich kanapek można dodać żółty ser, pastę warzywną, pasztet konserwowy lub plasterki suchej kiełbasy. Doskonałym dodatkiem będą świeże ogórki lub pomidorki koktajlowe podawane osobno. Bez względu na to, czy przygotowujesz kanapki w domu, czy w podróży, zapakuj żywność do torby termicznej, która zapewni im niższą temperaturę.

Jak przygotować obiad i kolację?

Przygotowanie ciepłego obiadu lub kolacji w czasie podróży może być kłopotliwe. Dlatego postaw na lekkie sałatki przygotowane w porcjach do zjedzenia od razu. Można pałaszować je na zimno i są tak samo smaczne, jak ciepły posiłek. Gdy przygotowujesz sałatki na podróż, nie dodawaj do nich zbyt dużej ilości sosu, który mógłby zepsuć się w trakcie podróży. Zrezygnuj też ze składników o intensywnym aromacie (np. ryba, cebula), które – jedzone w czasie jazdy – pozostawią w samochodzie mieszaninę niechcianych zapachów. Z tego powodu doskonale sprawdzi się klasyczna sałatka z kurczakiem i ryżem albo warzywa (konserwowe) lub świeże z dodatkiem makaronu. Jeśli masz ochotę na coś ciepłego, zatrzymaj się na stacji bp Polska i zjedz ciepły posiłek ze starannie dobranych świeżych składników. Wykorzystaj punkty PAYBACK i kupony promocyjne, aby otrzymać atrakcyjne zniżki.

Czy warto zabierać owoce na podróż autem?

Wybierając się w podróż, nie rezygnuj z codziennej dawki witamin i zabierz ze sobą również owoce. Nie pakuj na zapas, ale ogranicz się do takiej ilości, którą będziesz w stanie zjeść w czasie jazdy. Doskonale sprawdzą się tutaj jabłka, śliwki czy banany. Pamiętaj jednak, aby zjeść je w miarę szybko. Oprócz tego możesz zabrać ze sobą suszone owoce, które – szczególnie jeśli są pakowane próżniowo – na pewno się nie zepsują, zanim dotrzesz do celu.

Jakich produktów do jedzenia lepiej nie konsumować w czasie podróży samochodem?

Jeśli czeka Cię długa jazda samochodem, zabieraj ze sobą tylko lekkostrawne i sprawdzone potrawy. Nie bierz ze sobą sałatek obficie polanych sosem, gotowych potraw mięsnych, jajek na twardo, kremowych ciast i wszystkich produktów, których zjedzenie mogłoby okazać się dla Ciebie przykrym w skutkach „eksperymentem”. Pamiętaj też, aby nie przesadzić ze zdrowymi przekąskami – zbyt duża zawartość błonnika w pożywieniu może znacznie przyspieszyć pracę jelit.

Jakich posiłków unikać przed podróżą i w trakcie?
Zarówno przed podróżą, jak i w trakcie unikaj ciężkostrawnych potraw. Nie przejadaj się i dbaj o to, aby ostatni posiłek przed podróżą był lekki, a przy tym wartościowy i sycący. Eksperymenty kulinarne zostaw na później i sięgaj tylko po to, co sprawdzone. Są to dobre praktyki, które pomogą Ci uniknąć problemów żołądkowych w czasie jazdy.

Może Cię zainteresować: Jak spakować bagaż przed podróżą?

Zbieraj punkty na stacjach bp

Pozostałe rzeczy do zabrania na dłuższą podróż samochodem, o których należy pamiętać

W Twoim bagażu podręcznym – oprócz suchego prowiantu – powinny znaleźć się również leki i dokumenty. Te pierwsze warto trzymać w poręcznej kosmetyczce, do której będziesz mieć łatwy i szybki dostęp nawet w sytuacjach stresowych.

Jakie leki spakować do kosmetyczki na podróż autem?
W kosmetyczce z lekami powinny znaleźć się następujące specyfiki:

  • środki przeciwbólowe i przeciwzapalne bez recepty (paracetamol, ibuprofen),
  • sprawdzony środek na biegunkę,
  • lek na objawy choroby lokomocyjnej,
  • środek dezynfekujący rany.

Pamiętaj również, że w każdym samochodzie obowiązkowo powinien znajdować się zestaw do pierwszej pomocy. Możesz trzymać ją np. w praktycznym organizerze do bagażnika – taki gadżet otrzymasz w zamian za punkty w sklepie PAYBACK!

Niezbędne dokumenty do zabrania, o których należy pamiętać przed podróżą?
Bez względu na planowany czas podróży pamiętaj o zabraniu dokumentu tożsamości (dowodu osobistego lub paszportu). Jeśli podróżujesz za granicę, w Twoim bagażu powinno znaleźć się także ubezpieczenie turystyczne, które zapewni Ci wsparcie finansowe na wypadek przykrych wydarzeń, które mogą mieć miejsce podczas podróży.

Najważniejsze informacje w artykule

  • Jakie produkty spożywcze zabierać w długą podróż samochodem, a jakich potraw lepiej unikać.
  • Do czego przyda się torba termiczna i jak przygotować obiad w długiej trasie.
  • Co nie powinno znajdować się w Twoim menu przed podróżą i w trakcie.
  • Jakie leki i dokumenty zabrać ze sobą w podróż.Co można kupić na stacji BP Polska oprócz paliwa i jak wykorzystać w tym celu kartę PAYBACK, aby otrzymać atrakcyjne zniżki.

Porady od Pani od Oszczędzania

Aby nie przepłacać podczas podróży, na kilka dni przed wyjazdem przygotuj listę potrzebnych do zabrania produktów. Dzięki temu o niczym nie zapomnisz, ograniczysz zakupy często w droższych sklepach i tym samym oszczędzisz pieniądze i nerwy.

Jeśli chodzi o jedzenie w samochodzie, to dobrze byłoby zainwestować pieniądze w torbę termiczną, dzięki której żywność, którą przewozisz, zachowa świeżość dużo dłużej, pozwoli Ci ograniczyć kupowanie jedzenia, np. w innych, droższych krajach bądź sklepach, a także zmniejszy ryzyko ewentualnych zatruć pokarmowych i kupowania drogich leków lub zmiany podróżniczych planów.

Przed wyjazdem przygotuj również dokładny plan podróży i upewnij się, że wybierasz najszybsze trasy. Na bieżąco monitoruj również sytuacje na drogach, aby uniknąć długiego stania w korkach spowodowanych np. remontem dróg. Pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze w kontekście mniejszej ilości paliwa i sporo czasu.

Jeżeli planujesz być w drodze przez kilka dni, zastanów się nad zakupem wielopaków. Możesz również pójść o krok dalej i zabrać ze sobą mini lodówkę lub przenośną kuchenkę i gotować własne posiłki.

Jeśli jesteś ogromnym fanem kawy i potrzebujesz codziennej dawki kofeiny, pomyśl nad inwestycją w Aeropress – do przygotowania napoju będziesz potrzebować wyłącznie ciepłej wody z termosu, którą możesz dostać np. na stacjach bp.

Karolina Nowicka z profilu na Instagramie pani_od_oszczedzania

Dołącz do PAYBACK i zbieraj °punkty kupując online lub tankując paliwo