Jak wybrać torbę na laptopa? Na co zwrócić uwagę?

Strona GłównaPAYBACK EkstraOdzież, obuwie i dodatki ● Torba na laptopa

Torba na laptopa jest nieodzownym akcesorium każdej osoby, która często podróżuje z komputerem mobilnym. Elegancki model zapewni jednak nie tylko bezpieczeństwo dla posiadanego sprzętu, ale również stylowo się będzie komponować z innymi elementami stroju. Jak wybrać torbę na laptopa?

Bez względu na to, czy wybiera się damską, męską, czy uniwersalną torbę na laptopa, warto najpierw sprawdzić kilka modeli i porównać je ze sobą. Kupując to akcesorium, należy zwrócić uwagę na jego rozmiar (podyktowany rozmiarem komputera), materiał wykonania, jakość oraz liczbę przegród, dodatkowych komór i schowków. Stylowe damskie torebki na komputery lub eleganckie teczki świetnie podkreślą biznesowy wizerunek, a sprzętowi zapewnią ochronę.

Zalety toreb na laptopa. Dlaczego warto się w nie wyposażyć?

Teoretycznie laptopy można przenosić w różnego rodzaju aktówkach czy plecakach. Kobiety posiadające większe i bardziej pojemne torebki również mogą z nich skorzystać, aby nosić swego netbooka. Takie rozwiązania obarczone są jednak olbrzymim ryzykiem – jeżeli spadną one na ziemię, komputer może zostać uszkodzony. Właśnie z tego powodu zaleca się, aby do podróżowania z urządzeniem elektronicznym wykorzystywać specjalne torby. Są one zaprojektowane w taki sposób, aby skutecznie ochronić sprzęt przed uszkodzeniami mechanicznymi. W przeciwieństwie do damskiej torebki lub niektórych męskich aktówek nie ma również ryzyka, że pod ostrzejszym kątem laptop sam się wysunie i upadnie.

Dobrze wyglądające torby służące do przenoszenia laptopów, np. skórzane, doskonale podkreślą biznesowy wizerunek ich użytkownika. Idealnie dopasowane do przekątnej ekranu pomieszczą w sobie nie tylko komputer, ale także ważne dokumenty, książki i inne potrzebne na co dzień akcesoria. Dzięki temu stają się niezwykle funkcjonalne na wielu płaszczyznach. Są także świetną ochroną podczas przenoszenia innych delikatnych urządzeń elektronicznych.

Torby na laptopa – na co zwrócić uwagę podczas wybierania najlepszego produktu?

Pierwszym elementem wartym sprawdzenia jest rozmiar torby na laptopa. Powinien on być uzależniony od wielkości samego komputera, a konkretnie przekątnej ekranu. Ze względu na to, że na rynku jest bardzo wiele różnego rodzaju notebooków, oferta rozmiarowa teczek jest również bardzo zróżnicowana i bogata. Drugim ważnym aspektem jest waga. Elegancka, skórzana torba na laptopa z pewnością będzie imponowała wyglądem, ale tym samym będzie nieco cięższa. Na wagę bezpośrednio wpływa rozmiar aktówki i stopień jej rozbudowania (dodatkowe kieszenie, komory itp.).

Istotny jest również wygląd samej teczki, który w znacznym stopniu uzależniony jest od materiału, z którego jest ona wykonana. Najczęściej można spotkać modele poliestrowe i nylonowe, ale popularne są także skórzane torby na laptopa lub te wykonane ze sztucznej skóry. Wśród damskich modeli znaleźć można egzemplarze w interesujących, niecodziennych kolorach.

Kolejnym czynnikiem jest jakość wykonania i wytrzymałość materiału. Warto przyjrzeć się sposobowi zszycia krawędzi torby. Niektóre produkty mogą być wykonane z tkanin, które dodatkowo zwiększą ochronę transportowanego sprzętu. Ciekawostką jest fakt, że istnieją także w 100% wodoodporne teczki (nie tylko wodoszczelne, ale w ogóle niepochłaniające wody).

Ostatnim kryterium wyboru, który bezpośrednio wpływa na komfort użytkowania torby do laptopa, jest rączka do niesienia i paski. Tych ostatnich można nie znaleźć w niektórych wersjach najbardziej eleganckich toreb – tych, które spełniają również funkcje biznesowych teczek. Obecność pasków pozwala jednak na noszenie torby na ramieniu, co może być znacznym ułatwieniem na co dzień. Z kolei rączka produktu powinna być jak najbardziej solidna i wykonana z trudniej zużywających się materiałów (np. sztuczna skóra zamiast plastiku).


Przeczytaj również: Wybieramy skórzany portfel – na co zwrócić uwagę?

Dodatki w torbach do przenoszenia laptopów – jak zawsze istotne

W przypadku wszystkich toreb, walizek, torebek i aktówek niezwykle istotne są dodatki, które wpływają na zakres możliwości użytkowania. Kieszenie, skrytki i schowki są bardzo ważnymi elementami, które umożliwiają przechowywanie dokumentów, telefonu, organizerów, długopisów, książek, aparatów i innych niezbędnych na co dzień rzeczy. Wybierając torbę na laptopa, warto przyjrzeć się także liczbie przegródek i kieszonek – im jest ich więcej, tym łatwiej o utrzymanie porządku. Jedną z dodatkowych funkcjonalności niektórych produktów jest miejsce wyprowadzenia kabli. Przyda się ono każdej osobie, która podczas chodzenia uwielbia słuchać muzyki.

Na zakupy po nowe ubrania wybierz się z PAYBACK! Załóż kartę i zbieraj punkty w ulubionych sklepach online.