Wkrętarka sieciowa sprawdzi się w trudnych warunkach

Strona GłównaPAYBACK EkstraMajsterkowanie ● Wkrętarka sieciowa

Wkrętarka sieciowa to narzędzie niezbędne na budowie, w warsztacie oraz podczas remontów. Bardzo przydaje się również podczas prac stolarskich oraz konstrukcyjnych. Jest mocniejsza niż wkrętarki akumulatorowe.

Przykręcanie półek do ściany, skręcanie mebli lub szafek, prace ogrodowe – przy każdej z tych aktywności niezbędna będzie wkrętarka sieciowa. To również narzędzie, które możesz używać zamiast klasycznej wiertarki. Jednak w przeciwieństwie do niej, wkrętarka sieciowa jest wyposażona w gniazdo na bity wraz z końcówką wkrętakową. Pozwala to na proste dopasowanie głębokości wierconego otworu, a także wyregulowanie sprzęgła, co ma uniemożliwić przekręcanie się śruby.

Zalety wkrętarki sieciowej

Żeby swobodnie korzystać z wkrętarki sieciowej, musisz mieć zapewniony dostęp do źródła energii elektrycznej oraz przedłużacz, jeśli praca odbywa się np. w ogrodzie. To jedyne, czego potrzeba, by cieszyć się z efektów pracy z tym niezawodnym narzędziem. Do głównych zalet wkrętarki sieciowej należy m.in. to, że nie trzeba marnować czasu na jej ładowanie. Pracuje się z nią tak długo, jak to konieczne i zawsze działa z taką samą mocą dzięki energii dostarczanej z sieci. Ponieważ mają stałe źródło zasilania, wkrętarki sieciowe najczęściej są mocniejsze niż urządzenia, które działają na akumulator. Można się o tym przekonać, korzystając z oferty partnerów Programu PAYBACK – sklepów OBI, Jula czy electro.pl, gdzie dostępny jest szeroki wybór wkrętarek sieciowych i innych elektronarzędzi. Kupując ich produkty, zbierasz punkty PAYBACK, które następnie możesz wymienić na atrakcyjne nagrody.

Do jakich prac używać wkrętarki sieciowej?

Remont w mieszkaniu, prace budowlane, konstrukcje z płyt gipsowo-kartonowych – to zakres prac, podczas których wkrętarka sieciowa jest niezbędna. Krótko mówiąc, to świetny wybór, kiedy planujesz dużo pracować, a przez to często sięgać po sprzęt. Musisz jedynie zapewnić sobie dostęp do gniazdka. Dzięki temu mocna wkrętarka sieciowa może pracować z trudniejszymi materiałami niż jej akumulatorowy odpowiednik. Fakt, że jest cięższa od narzędzi z własnym zasilaniem, możesz wykorzystać w przypadku grubszych materiałów stosowanych na budowie lub podczas prac w ogrodzie. Ten typ wkrętarek może jednak nieco głośniej pracować od urządzeń akumulatorowych. Zanim więc zdecydujesz się na konkretny model wkrętarki, przed zakupem zastanów się, do czego i jak często będzie używana. Jeśli będą to sporadyczne, drobne prace w domu, wówczas zastanów się nad wyborem sprzętu zasilanego akumulatorem. Profesjonalne prace budowlane wymagają zakupu wkrętarki sieciowej, dysponującej sporą mocą i wyposażonej w funkcję wiercenia. Przy okazji warto zadbać, by wkrętarka sieciowa miała także regulację momentu siły i szybkości. Pamiętaj, im wyższy jest moment obrotowy narzędzia, tym jest ono silniejsze i może pracować z twardszymi materiałami. Znaczenie ma też regulacja prędkości obrotowej. Im więcej obrotów wykonuje wiertarka, tym szybciej będzie wkręcać wkręty. W tym przypadku musisz jednak pamiętać o dostosowaniu prędkości do materiału, na którym pracujesz. Jeżeli o tym zapomnisz, może dojść do uszkodzenia powierzchni lub wkręcony element okaże się niestabilny. Jeśli zaś twoja wkrętarka sieciowa została wyposażona w sprzęgło, wówczas możliwe jest dostosowanie siły dokręcania do danego materiału. Wystarczy wówczas ustawić odpowiedni bieg w wiertarce i rozpocząć pracę. Kiedy wybrany moment obrotowy zostanie przekroczony, sprzęgło przerwie pracę.


Przeczytaj również: Narzędzia warsztatowe i ich rodzaje – które wybrać i jakie są najbardziej przydatne?

Cechy dobrych wkrętarek sieciowych

Z wiertarkami sieciowymi pracuje się przede wszystkim przy trudnych materiałach, dlatego musi cechować je wysoka wydajność i bardzo dobra jakość wykonania. Jednocześnie narzędzie powinno być lekkie, by podczas długotrwałych czynności nie odczuwać nadmiernego przeciążenia. Najlepiej, aby urządzenie miało antypoślizgową rękojeść – zdecydowanie wpłynie to na zwiększenie wygody jego obsługi i pozwoli na wykonywanie pracy bez przerw. Dobra wkrętarka sieciowa musi mieć również płynną regulację obrotów dostosowującą się do siły nacisku, a także możliwość obrotu zarówno w prawo, jak i w lewo. Uchwyt, w który wyposażona jest wkrętarka, ma zapewniać szybką i sprawną wymianę akcesoriów, natomiast dodatkowy atut stanowi oświetlenie diodą LED. Pozwala ono wykonywać pracę w trudno dostępnych miejscach. Szczególnie istotnym elementem jest odpowiednio długi kabel doprowadzający zasilanie do wkrętarki sieciowej. Nie powinien on ograniczać swobody pracy. Wkrętarki sieciowe, które spełniają wymienione kryteria, dostępne są u partnerów Programu. Dodatkową korzyścią płynącą z zakupu sprzętu w sklepach partnerskich jest możliwość zbierania punktów PAYBACK.


Zainteresuje Cię: Wiertarkowkrętarka: wszechstronne narzędzie

Zaopatrując się w sprzęt do majsterkowania i remontów wraz z PAYBACK możesz oszczędzać dzięki punktom. Nie czekaj, dołącz!