Kiedy przyda się cyfrowy dalmierz?

Zmiany, remonty, projekty DIY- to uwielbiam! Oprócz dobrej koncepcji i pomysłu do poprawnego wykonania prac kluczowe są odpowiednie i dokładne pomiary, a to nie raz bywa uciążliwe. Często działam samodzielnie i tutaj zaczynają się schody - tradycyjna miarka przysparza mi sporo problemów przy pomiarach większych powierzchni, jest nieporęczna i niejednokrotnie muszę się sporo napocić, aby poradzić sobie samodzielnie. Znakomitym udogodnieniem stał się dla mnie cyfrowy dalmierz laserowy Bosch Zamo III - jest to kompaktowe, niewielkie urządzenie, bardzo zgrabne i poręczne. Mogę praktycznie wszędzie zabrać taki dalmierz, ponieważ jego gabaryty nie są tu problemem. Zmieści się nawet w kieszeni, a na stałe mieszka sobie u mnie w kuchennej szufladzie i jest zawsze pod ręką, jak na majsterkowicza przystało. Dalmierz Bosch jest zasilany 2 bateriami AAA.

Przeczytaj również: Majsterkowanie w domu - co jest przydatne?

Dalmierz Zamo Bosch w opakowaniu

Najważniejsze funkcje urządzenia

W urządzeniu zastosowano laserową technologię pomiarów, co pozwala uzyskać precyzyjny wynik. Koniec z błędami pomiarowymi i poprawkami, koniec ze stresem w tym zakresie. Dalmierz laserowy Bosch Zamo 3 umożliwia nie tylko tradycyjny pomiar wysokości i długości, ale porównując go do poprzedniej wersji Zamo stał się jeszcze bardziej funkcjonalny - testowana przeze mnie wersja dalmierza laserowego Bosch posiada możliwość montażu adapterów, a przez te rozbudowane funkcje zyskuje się nowe, niezwykle przydatne rozwiązania pomiarowe. Poprzedni model Zamo nie posiadał możliwości rozbudowy o adaptery, co stanowi dla mnie istotną różnicę. Zmierzenie obwodu, tkanin, przedmiotów o nieregularnych kształtach, obiektów wolnostojących oraz poziomowanie z adapterami nie stanowią najmniejszego problemu. Zakłada się je w bardzo prosty sposób, są to również niewielkie elementy i do wyboru mamy: taśmę pomiarową, koło pomiarowe oraz poziomicę. Dalmierz laserowy Bosch Zamo pozwala nie tylko mierzyć, ale potrafi również obliczać powierzchnię, co bywa szczególnie istotne podczas różnych, nawet drobnych remontów domowych. Urządzenie po rozpakowaniu i włożeniu baterii jest od razu gotowe do pracy, nie trzeba tutaj niczego kalibrować ani ustawiać. Bardzo sobie cenię to ułatwienie. W opakowaniu można też znaleźć instrukcję obsługi, lecz intuicyjność działania tego produktu pozwoliła mi się bez niej obejść.

Dalmierz do pomiarów laserowych Bosch

Jak działa dalmierz Bosh Zamo III

Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i nieskomplikowane. Obsługuje się je tylko jednym przyciskiem, pozwala mierzyć odległość w pomieszczeniu do 20 m. Włączenie następuje po jednym kliknięciu, wówczas zaświeci się laser i urządzenie jest gotowe do pomiarów. Samo mierzenie jest prostą sprawą - umieszczamy dalmierz w odpowiednim miejscu początkowym i ustawiamy punkt końcowy np. na ścianie. Wynik jest wyświetlany na bieżąco i można go zapisać klikając po raz drugi. To jest podstawowa funkcja dalmierza laserowego, czyli pomiar z jednego punktu do drugiego. Niezwykle przydatna jest opcja obliczania powierzchni w m2, co znacznie ułatwiło mi życie podczas obliczania potrzebnej ilości tapety, podłogi, farby czy płytek. Funkcja ta również jest prosta i nieskomplikowana. W tym wypadku wykonujemy pierwszy pomiar i zapisujemy go, a po kolejnym kliknięciu można wykonać kolejny pomiar, analogicznie czwarte już kliknięcie spowoduje zapis wyniku. Obliczenie powierzchni w m2 z dwóch zapisanych wcześniej pomiarów następuje po dwukrotnym kliknięciu. I tak po zmierzeniu długości i szerokości ściany dowiadujemy się przykładowo ile tapety lub farby nam potrzeba. Trwa to zaledwie chwilę, a rezultat jest dokładny i precyzyjny, dzięki technologii laserowej. W ten sposób szybko i bez konieczności biegania z miarą wiemy ile towaru potrzebujemy. Choć na początku użytkowania z ciekawości zdarzyło mi się porównać rezultat pomiaru dalmierzem i zwykłą miarą po to, aby się przekonać jak czułe jest urządzenie i jak dobrze mierzy. Nie zawiodłam się - dalmierz laserowy pokazał prawidłowy rezultat co do milimetra. Wyświetlacz jest jasny, czytelny i wyraźny, dobrze widoczny również w dobrze oświetlonych pomieszczeniach i w słońcu.

Co wyróżnia dalmierz laserowy Bosh Zamo III?

Przede wszystkim urządzenia takie powinny być lekkie, kompaktowe i proste w obsłudze - dalmierz Bosch właśnie taki jest! Łatwość użytkowania i przystępna cena wyróżniają produkt na tle konkurencji.

Spektrum zastosowań jest bardzo szeroki i oprócz tych, które wcześniej wymieniłam stosowałam dalmierz do pomiaru długości i szerokości potrzebnych żaluzji, zaś mierząc odległość od karnisza do podłogi wiem o ile muszę skrócić firany czy zasłony.

Dalmierz Bosh

Zalety i wady urządzenia w skrócie

Zalety:
- przede wszystkim należy zwrócić uwagę na precyzję i szybkość pomiarów oraz intuicyjną obsługę jednym przyciskiem.

Wady:
- brak możliwości zapamiętania przez urządzenie wstecznych pomiarów oraz pomiar wyłącznie
od tylnej krawędzi dalmierza.

Podsumowanie testów Dalmierza Bosch

Uważam, że jest to urządzenie bardzo pomocne i w moim domu wręcz niezbędne. Prowadząc social media o wnętrzarskiej tematyce majsterkowanie staje się wręcz codziennością, a wygoda i komfort użytkowania dalmierza laserowego podczas tych częstych u mnie zmian i przeróbek są nieocenione. Obecnie nie wyobrażam sobie powrotu do zwykłej, tradycyjnej miarki. Wcześniej zdarzały mi się błędy, ponieważ czasem bywa ciężko z dokładnym ustawieniem miarki w linii prostej, coś się lekko przesunie czy odchyli. Tutaj tego problemu nie ma. Z dalmierzem Bosch Zamo III pomiary stały się proste! Polecam!

Testowany przeze mnie model dalmierza laserowego jest dostępny w sklepie PAYBACK: https://sklep.payback.pl/nagrody/dalmierz-laserowy-zamo-iii-bosch
Pamiętaj, dostawa ze sklepu PAYBACK jest zawsze darmowa!

Opinie na temat recenzowanego dalmierza znajdziecie bezpośrednio w wyszukiwarce Google pod tym linkiem.

Kliknij w baner i odbierz nagrodę z kodem "Ekstrataniej"

O autorze

Paulina- właścicielka bloga Nasze.Poddasze (http://www.nasze-poddasze.pl) oraz prężnie rozwijającego się profilu IG @nasze.poddasze (https://instagram.com/nasze.poddasze/). Pasjonatka pięknych wnętrz, miłośniczka starych mebli i dodatków z duszą. Wielbicielka majsterkowania, przeróbek i remontów. Zakochana w zwyczajnej codzienności!