Ubezpieczenie roweru – kompleksowo ubezpiecz siebie i swój rower.

Strona GłównaPAYBACK EkstraFinanse ● Ubezpieczenie roweru

Rower górski, trekkingowy, miejski – miłośnicy rekreacyjnej lub wyczynowej jazdy mają do wyboru setki modeli. Ceny sprzętu i akcesoriów nie należą do niskich, a regularne serwisowanie pojazdu to spory wydatek. Dlatego warto mieć ubezpieczenie roweru, aby uniknąć skutków nieprzewidzianych sytuacji.

Rowerzyści, podobnie jak miłośnicy innych dyscyplin sportowych, narażeni są na kontuzje. Muszą zatroszczyć się nie tylko o swoje zdrowie, lecz także o kondycję swojego sprzętu. Ubezpieczenie roweru może zapewnić pomoc finansową w sytuacjach, których nie da się przewidzieć, takich jak: wypadek, kradzież, zniszczenie lub uszkodzenie sprzętu w trakcie podróży. Posiadacze karty PAYBACK mogą otrzymać punkty za skorzystanie z usług wybranych firm ubezpieczeniowych.

Ubezpieczenie roweru – w jakich sytuacjach się przydaje i kiedy warto w nie zainwestować?

Miłośnicy jazdy na rowerze często inwestują w sprzęt wysokiej jakości, który zapewnia maksymalny komfort podczas uprawiania tego popularnego sportu. Zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa (kask na głowie, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego itp.) to podstawa, jednak nie zapewnia to stuprocentowej ochrony przed nieprzewidzianymi sytuacjami, ani ich konsekwencjami. Dlatego warto mieć ubezpieczenie roweru, które nie uchroni przed nieszczęśliwym wypadkiem, ale pomoże zmierzyć się z jego skutkami.
Ubezpieczenie rowerzysty zapewni Ci pomoc finansową w następujących sytuacjach:

 • twój rower został skradziony;
 • ktoś przypadkowo lub celowo uszkodził twój rower;
 • sprzęt został zniszczony w trakcie podróży;
 • podczas jazdy na rowerze przypadkowo wyrządziłeś szkodę innej osobie (OC dla rowerzysty);
 • uległeś nieszczęśliwemu wypadkowi podczas rowerowej przejażdżki i będziesz potrzebował hospitalizacji lub pilnej wizyty u lekarza specjalisty.

W jakich sytuacjach ubezpieczenie zapewni pomoc finansową oraz o czym powinin pamiętać rowerzysta wsiadając na rower.

Kiedy ubezpieczenie roweru zapewni pomoc finansową

Takie ubezpieczenie jest szczególnie polecane osobom, które regularnie jeżdżą na rowerze, biorą udział w zawodach i obozach sportowych lub zabierają sprzęt w podróż i organizują wielodniowe wycieczki. Skorzystanie z usług firmy ubezpieczeniowej powinni rozważyć także Ci, którzy zainwestowali w bardzo drogi sprzęt – w przypadku kradzieży lub zniszczenia go można otrzymać sporą rekompensatę finansową.


Zobacz również: Jakie akcesoria rowerowe są przydatne.

Ubezpieczenie OC na rower

OC rowerzysty to jedno z podstawowych rodzajów ubezpieczenia dla miłośników jednośladów. Nawet przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa możesz przypadkowo zarysować czyjeś auto lub potrącić pieszego, który znienacka pojawi się na ścieżce rowerowej. Skutkiem takich zdarzeń jest często uszkodzenie rzeczy osobistych lub uszczerbek na zdrowiu. Jeśli skończy się na kilku zadrapaniach, koszty nie będą duże. Jednak w przypadku poważnego urazu wymagającego hospitalizacji i dalszej diagnostyki kwota odszkodowania może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z polisy OC dla rowerzysty, ubezpieczyciel zapłaci za wyrządzone przez Ciebie szkody (o ile szkoda nie była na liście wyłączeń), a ty unikniesz poważnych strat finansowych i procesów sądowych. Taką polisę możesz nabyć np. w placówce CUK Ubezpieczenia, gdzie doradca porówna dla Ciebie oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Ubezpieczenie nie obciąży zbytnio twojego domowego budżetu, ale zapewni spokój i pewność, że otrzymasz wsparcie w kryzysowych sytuacjach.

Ubezpieczenie roweru przed kradzieżą i zniszczeniem

Właściciele drogiego sprzętu rowerowego są szczególnie narażeni na kradzieże. Nawet dobre zabezpieczenie nie jest w stanie powstrzymać złodziei przed skradzeniem roweru z posesji, garażu lub miejskiego parkingu dla jednośladów. W takich sytuacjach pomocne może okazać się ubezpieczenie od kradzieży roweru. Dzięki takiej polisie otrzymasz świadczenie pieniężne, które umożliwi Ci zakup nowego sprzętu. Doradca CUK Ubezpieczenia pomoże Ci wybrać odpowiednią ofertę, dzięki której uzyskasz odszkodowanie, jeśli twój rower zostanie skradziony z takich miejsc jak:

 • garaż,
 • piwnica,
 • dom lub mieszkanie,
 • pomieszczenie gospodarcze,
 • ulica,
 • uliczny stojak rowerowy.

Pamiętaj, że każde tego typu zdarzenie powinno zostać zgłoszone na policję, aby służby mogły skuteczniej przeciwdziałać kolejnym kradzieżom. Polisy ubezpieczeniowe działają podobnie w przypadku zniszczenia roweru. Jeśli twój sprzęt w trakcie podróży ktoś przypadkowo lub celowo uszkodzi, możesz ubiegać się o odszkodowanie. Ubezpieczyciel, u którego masz polisę, zapewni środki na naprawę roweru.

Kalkulator składek ubezpieczeniowych OC/AC. Porównaj w 2 minuty oferty 30 towarzystw.

NNW, czyli ubezpieczenie rowerzysty

Rowerzysta musi dbać nie tylko o sprzęt, lecz także o własne zdrowie. Podczas rowerowej wycieczki każdemu może przydarzyć się nieszczęśliwy wypadek – uszkodzenie ciała, hospitalizacja i rehabilitacja to tylko kilka możliwych skutków, z którymi trzeba będzie się zmierzyć w przypadku nieoczekiwanej sytuacji drogowej. Dlatego tak ważne jest posiadanie ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków. Towarzystwa ubezpieczeniowe, których ofertę porównasz w CUK, wypłacą odszkodowania w razie wypadku. W zależności od wybranego pakietu, środki te możesz przeznaczyć na:

 • pokrycie kosztów leczenia,
 • konsultację u ortopedy,
 • dalszą diagnostykę,
 • rehabilitację,
 • inny dowolny cel.

Gdzie i jak ubezpieczyć rower?

Istnieje wielu ubezpieczycieli, którzy zapewniają kompleksową ochronę osobom aktywnym w sporcie. CUK Ubezpieczenia wyszuka dla Ciebie oferty kompleksowych ubezpieczeń rowerzysty i jego sprzętu. Korzystając z ich oferty, znajdziesz polisę OC, NNW i zabezpieczysz się na wypadek kradzieży lub zniszczenia. Ubezpieczenie roweru nie jest skomplikowanym procesem. Dziś większość formalności można załatwić online, bez wychodzenia z domu. Wystarczy zamówić rozmowę telefoniczną lub wziąć udział w czacie z konsultantem, który pomoże dobrać ofertę odpowiadającą twoim potrzebom. Jedynie podpisanie umowy wymaga obecności i własnoręcznego podpisu klienta, jednak w sytuacjach nadzwyczajnych niektóre firmy umożliwiają całkowicie zdalne załatwianie formalności.


Poznaj najważniejsze informacje o ubezpieczeniu auta.

Ubezpiecz sprzęt i zbieraj punkty PAYBACK

Jako uczestnik Programu możesz czerpać dodatkowe korzyści z każdej transakcji dokonanej w CUK Ubezpieczenia. Za każde wydane 5 zł otrzymasz 1 punkt PAYBACK. Dostępne są też kupony promocyjne, dzięki którym możesz uzyskać jeszcze więcej punktów za wybór konkretnej polisy ubezpieczeniowej. Aby punkty naliczały się prawidłowo, przed każdą transakcją należy aktywować kupon i wykorzystać go przed upływem terminu ważności. Pamiętaj, aby każdą transakcję zaczynać na stronie PAYBACK.pl lub w aplikacji PAYBACK, dzięki temu możliwe będzie skorzystanie z promocji oraz zdobycie dodatkowych punktów.

Rozpocznij oszczędzanie z PAYBACK: zbieraj °punkty, wymieniaj na zakupy i nagrody!