Czym jest Skrill? Do czego służy i czy jest bezpieczny?

Strona GłównaPAYBACK EkstraFinanse ● Skrill

System Skrill zyskał popularność w ostatnich latach szczególnie wśród osób zajmujących się kryptowalutami. Jak się jednak okazuje, ma on o wiele więcej funkcjonalności i pozwala na dokonywanie płatności online ze środków zgromadzonych w wirtualnym portfelu.

Skrill jest jednym z kolejnych systemów płatności, które w ostatnim czasie pojawiły się na polskim rynku. Dlatego też pojawia się coraz więcej pytań związanych zarówno z samym użytkowaniem systemu, takich jak np. opłaty, jak i z bezpieczeństwem tego typu rozwiązań. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji dotyczących Skrill, które pomogą ci lepiej poznać ten system płatności online.

Czym jest Skrill?

Skrill można z powodzeniem nazwać wirtualnym portfelem. Przy jego pomocy możesz bowiem nie tylko dokonywać płatności online, lecz także wysyłać pieniądze do innych osób, a nawet kupować kryptowaluty. To system zarejestrowany w Wielkiej Brytanii, jednak można z niego korzystać w wielu krajach na całym świecie. Skrill stanowi rozwiązanie, które umożliwia dokonywanie także wypłat czy przelewów za pośrednictwem lokalnych operatorów płatności. W przypadku Polski chodzi o takie opcje jak m.in. BLIK czy Przelewy24.

Istnieje również możliwość zamówienia karty Prepaid Skrill, którą zasila się na bieżąco – możesz nią płacić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Wiele osób decyduje się na tego typu formę płatności online z uwagi na to, że w sklepach nie trzeba podawać za każdym razem swoich danych bankowych. Przy pomocy tego wirtualnego portfela można wysyłać pieniądze zarówno do innych użytkowników systemu, jak i na rachunek bankowy.

Czy konto Skrill jest bezpieczne?

Podobnie jak w przypadku innych serwisów internetowych umożliwiających gromadzenie środków finansowych czy przelewy, pojawiają się pytania o to, czy Skrill jest bezpiecznym rozwiązaniem.

W przypadku Skrill należy wiedzieć, że to platforma zarejestrowana zgodnie z prawem i ma odpowiednie licencje związane z prowadzeniem działalności finansowej. Do tego nadzorowana jest przez odpowiednie jednostki. Jeśli zaś chodzi o bezpieczeństwo samych przelewów lub płatności dokonywanych z konta na konto w serwisie, strona ma wdrożone odpowiednie, szyfrowane zabezpieczenia, co zmniejsza w znacznym stopniu ryzyko oszustw czy włamań. Dodatkowym udogodnieniem dla osób, które obawiają się podawania swoich danych przypisanych do produktów finansowych takich jak karty kredytowe czy numery kont bankowych, jest możliwość zasilania konta zewnętrznie przy pomocy np. lokalnych systemów płatności wspomnianych wyżej.

Sprawdź czym jest skimming i jak się przed nim zabezpieczać >>>

oferta sklepów online w kategorii finanse

Czy konto Skrill jest darmowe?

Samo założenie konta w serwisie i jego prowadzenie jest darmowe, pod warunkiem że wykonujesz transakcję lub logujesz się na stronie co najmniej raz na 6 miesięcy. Jeżeli nie będziesz używać aktywnie konta, zostanie pobrana opłata 5 Euro co miesiąc. Pamiętaj, że za poszczególne czynności (przelewy, wypłaty i wpłaty) również mogą być pobierane opłaty. Zwróć uwagę na to, że serwis niekiedy oferuje promocje na dany sposób wpłacania czy wypłacania pieniędzy, dlatego też zawsze warto na bieżąco sprawdzać tabelę aktualnych opłat, zanim ostatecznie wybierze się metodę zasilenia portfela lub wypłaty z niego. Jeżeli chodzi o opłaty, to pobierany jest odpowiedni procent za transakcję. Przykładowo, jeśli chcesz wpłacić środki za pomocą PaysafeCash, zostanie pobrana opłata do 2,5%.

Zobacz jak płacić przez PayPal >>

Jak dokonywać płatności za pomocą Skrill?

Najpierw wpłać środki na swoje konto Skrill, a następnie wybierz jedną z dostępnych opcji płatności – np. Rapid Transfer, za pomocą którego możesz płacić, podając swoje dane uwierzytelniające. Ciekawą opcją płatności za pośrednictwem Skrill jest wykorzystanie karty Prepaid Mastercard. Dzięki temu środkami zgromadzonymi na swoim koncie bez problemu zapłacisz zarówno w sieci, jak i w sklepach stacjonarnych oraz punktach usługowych, pod warunkiem że akceptują one taką metodę płatności.

Jak zasilić konto Skrill?

Konto Skrill możesz zasilić na wiele sposobów – m.in. korzystając z lokalnych operatorów płatności internetowych, wykonując przelew bankowy czy dzięki takim opcjom jak PaysafeCash, PaysafeCard, Rapid Transfer. Masz możliwość także skorzystania z metod międzynarodowych (np. Visa, MasterCard, Card Diners).

Sprawdź jak działają płatności mobilne >>

Jak wypłacić pieniądze z konta Skrill?

Tutaj też masz kilka opcji do wyboru. Możesz zdecydować się na takie rozwiązanie jak np. przelew bankowy, Neteller, Crypto Wallet czy płatności międzynarodowe w systemie SWIFT.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest Skrill.
  • Czy Skrill to bezpieczne rozwiązanie.
  • Z jakimi opłatami trzeba się liczyć, korzystając z konta Skrill.
  • Jak płacić za pomocą Skrill.
  • Jak można zasilić konto Skrill.
  • W jaki sposób wypłacić środki zgromadzone na koncie Skrill.

Rozpocznij oszczędzanie z PAYBACK: zbieraj °punkty, wymieniaj na zakupy i nagrody!