Czym jest hyperwallet? Najważniejsze informacje

Strona GłównaPAYBACK EkstraFinanse ● Hyperwallet

Hyperwallet to platforma związana z systemem PayPal, która umożliwia firmom dokonywanie płatności, np. wypłat z serwisów aukcyjnych. Jej niewątpliwą zaletą jest zintegrowany system, dzięki któremu klienci z 170 krajów wypłacają pieniądze w ponad 150 walutach. Sprawdź, jak to działa i jak z tego korzystać.

Firma Hyperwallet powstała w 2000 roku w Vancouver. Jej założycielką była Lisa Shields, a w późniejszych latach dyrektorem generalnym został Brent Warrington, były szef ogromnego przedsiębiorstwa Secure Net Payment System. Podobnie jak PayPal, Hyperwallet to rodzaj wirtualnego portfela, który umożliwia firmom z całego świata dokonywanie wygodnych płatności w wielu walutach. Z tego narzędzia korzysta 8 mln użytkowników, a roczny obrót wynosi ok. 5 mld dolarów. Usługa sprawdzi się w przypadku międzynarodowych firm, które chcą usprawnić zarządzanie finansami, jednak mogą z niego korzystać także drobni przedsiębiorcy, jeśli tylko mają taką potrzebę.

Czym jest Hyperwallet i jakie usługi świadczy?

Jeśli kiedykolwiek miałeś styczność z platformą PayPal, prawdopodobnie słyszałeś też o Hyperwallet. To partnerskie systemy, których działalność polega na obsłudze internetowych płatności. PayPal wybierają przede wszystkim osoby prywatne, natomiast adresatami Hyperwallet są firmy korzystające z krajowych i zagranicznych płatności wychodzących. Wśród obsługiwanych metod płatności są m.in. przelewy bankowe, karty prepaid (przedpłacone) oraz depozyty.

Z usług tej innowacyjnej platformy korzystają przedsiębiorstwa o zróżnicowanych zakresach działalności. Mogą to być małe firmy, duże międzynarodowe przedsiębiorstwa lub zaufane instytucje finansowe. Do przedstawicieli tych ostatnich należy m.in Western Union, który zintegrował system swoich płatności z tą platformą w 2015 roku. Zaliczają się do nich też takie marki jak Amazon, Epic Games czy Stockx. Oprócz tego za pomocą Hyperwallet można wypłacić środki z serwisów aukcyjnych, np. z Allegro, które jest również partnerem Programu PAYBACK.

W jakich sytuacjach przydaje się Hyperwallet? Przykład

Aby korzystać z możliwości, jakie daje Hyperwallet, trzeba mieć aktywne konto w serwisie. Zakłada je zazwyczaj pracodawca, który zdecydował się na taką właśnie formę wypłat dla swoich pracowników. Idealnym klientem tej platformy jest przedsiębiorstwo, które osiągnęło sukces w kraju i właśnie wkroczyło na zagraniczny rynek. Wyobraźmy sobie pana Marka, który wykreował polską markę odzieży, a jego modowe portfolio zostało docenione przez zachodnich dyktatorów mody. Przedsiębiorca decyduje się na otwarcie kilku sklepów za granicą. Wiąże się to z koniecznością zatrudnienia nowych pracowników i wypłaty wynagrodzenia w rodzimej walucie (np. Euro). Do obowiązków pracodawcy należy także wypłacanie premii oraz regulowanie należnych podatków. Zintegrowany system Hyperwallet pomoże panu Markowi sprawnie zarządzać finansami firmy i skupić się na planowaniu strategii dalszego rozwoju.

Sprawdź także jak działa usługa Afterpay >>

oferta sklepów online w kategorii finanse

Jak założyć konto w Hyperwallet?

Założenie konta w Hyperwallet to prosta procedura. Właściciel firmy tworzy swój profil na platformie Hyperwallet, a następnie otrzymuje wiadomość e-mail z potwierdzeniem założenia konta oraz link do jego aktywacji. Następnie można przejść do panelu logowania i rozpocząć korzystanie z funkcji serwisu. Jeśli konto zostało założone przez pracodawcę, podaj ustalony wcześniej identyfikator użytkownika oraz hasło.

Chcesz dołączyć do PAYBACK? Sprawdź jak założyć konto >>

Jak wygląda wypłata środków z Hyperwallet na konto bankowe?

Środki zgromadzone na koncie w Hyperwallet możesz przekazać na swoje konto bankowe. Aby to zrobić:

  • zaloguj się na konto Hyperwallet i wybierz opcję „Przelej”;
  • jeśli chcesz przelać środki na nowe konto, wybierz polecenie „Dodaj nową metodę przelewu”.

Jeżeli masz zamiar przekazać pieniądze za pomocą platformy Hyperwallet, najpierw wybierz kraj oraz walutę konta bankowego, a następnie wskaż metodę przelewu. Kolejne kroki to sprawdzenie poprawności danych, zatwierdzenie przelewu i czekanie na potwierdzenie. W Europie i USA na środki odbiorca będzie czekał 1–5 dni.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem są przelewy automatyczne, które znacznie usprawniają funkcjonowanie firmy. Pamiętaj, że w ramach Hyperwallet możesz wybierać spośród 150 różnych walut.

Z tego artykułu dowiesz się:

Czym jest Hyperwallet i w jakim sensie wiąże się on z popularną platformą PayPal.

Jaka jest historia firmy Hyperwallet – kiedy powstała i na jakie potrzeby odpowiada.

Jakie przedsiębiorstwa mogą korzystać z Hyperwallet i w jakich sytuacjach wybór ten przynosi największe korzyści.

Jak założyć konto w Hyperwallet.

Jak wypłacić pieniądze z Hyperwallet na konto bankowe albo wysłać przelew do osoby prywatnej lub instytucji.

Rozpocznij oszczędzanie z PAYBACK: zbieraj °punkty, wymieniaj na zakupy i nagrody!