Zegarki dla dzieci – jak wybrać najlepszy model i na co zwrócić największą uwagę?

Strona GłównaPAYBACK EkstraElektronika ● Zegarki dla dzieci

Umiejętność odczytywania czasu jest jedną z najważniejszych w życiu każdego człowieka, nabywaną już w dzieciństwie, dlatego każdy rodzic powinien zainwestować w dobry zegarek dla dziecka. Zegarek dziecięcy powinien być czytelny i łatwy w obsłudze. Jak wybrać najlepszy?

Chcąc nauczyć dzieci odczytywania godzin, warto zakupić wysokiej klasy dziecięcy zegarek. Dzięki temu maluszek nie tylko dowie się, jak mierzyć czas, lecz także nauczy się dokładności i punktualności.

Rodzaje zegarków dziecięcych

Dobry zegarek dziecięcy będzie nie tylko wyglądał modnie, ale będzie funkcjonalny i wygodny. Maluch nie powinien mieć żadnych problemów z korzystaniem z urządzenia i szybko opanować zasady jego działania. Spośród dostępnych na rynku modeli na szczególną uwagę zasługuje kilka typów. Za najważniejsze można uznać zegarki dla dzieci do nauki godzin. Są to najczęściej modele analogowe z klasyczną, ale bardzo czytelną tarczą. Indeksy są niezwykle wyraźne, przedstawione w postaci cyfr arabskich, ale główną rolę odgrywają wskazówki, które precyzyjnie pokażą godzinę.

Wielu rodziców zwróci również uwagę na funkcje, w jakie może być wyposażone urządzenie. Dlatego można wyróżnić takie modele, jak: zegarek dla dziecka z gps, z telefonem lub do dzwonienia, z lokalizatorem oraz smartwatche. Udogodnienia technologiczne sprawiają, że dziecięce zegarki są przydatnymi gadżetami, które nie tylko służą do wskazywania czasu, lecz także pomagają rodzicom kontrolować swoje pociechy. Wszystkie nowoczesne modele to proste w obsłudze elektroniczne, cyfrowe i dotykowe zegarki dla dzieci, które działają w bardzo intuicyjny sposób i w rezultacie mogą z nich korzystać nawet kilkulatki.

Dzieci, podobnie jak dorośli, również mają swoje potrzeby i zainteresowania. Dlatego zegarki można podzielić także według ich przeznaczenia. W wieku przedszkolnym i szkolnym maluchy wykazują wyjątkowo dużą aktywność ruchową, którą uprawiają z przyjemnością. Nic więc dziwnego, że na rynku dostępnych jest wiele modeli sportowych zegarków dla dzieci. Sprawdzą się podczas biegania, jazdy na rowerze lub na rolkach, gry w piłkę oraz w wielu innych dyscyplinach. Na szczególną uwagę zasługują wodoszczelne zegarki dla dzieci, które są niezastąpionym gadżetem w czasie pływania lub nurkowania.

Jak wybrać najlepszy model zegarka na rękę dla dzieci?

Najważniejszą cechą zegarków dla małych i większych dzieci jest ich funkcjonalność. Dlatego przed wyborem idealnego modelu należy przyjrzeć się przede wszystkim jego parametrom technicznym. Budowa zegarka jest bardzo prosta, dzięki czemu nie ma tutaj zbyt wielu elementów, którym trzeba poświęcić uwagę. W przypadku analogowych modeli najważniejsza jest czytelna tarcza. Warto więc zdecydować się na zegarek, który pozbawiony będzie kolorowych motywów, jakie mogą przysłonić cyfry symbolizujące poszczególne godziny oraz poruszające się po tarczy wskazówki. Tutaj klasyczne rozwiązania mają największe znaczenie. Jeśli jednak rodzice zdecydują się na wielokolorowe modele, barwy na nich występujące powinny być dobrane tak, aby dobrze ze sobą korespondowały, nie wpływając na czytelność urządzenia.

Bardzo ważny jest również układ i kompozycja całego zegarka dziecięcego. Choć w świecie dorosłych bardzo modne są modele pozbawione cyfr, w przypadku urządzeń dla dzieci na takie rozwiązanie absolutnie nie można sobie pozwolić. Nie bez znaczenia jest także koperta, która powinna płynnie łączyć się z paskiem, dzięki czemu zegarek będzie wygodny w noszeniu i użytkowaniu. Należy także zwrócić uwagę, dla kogo ma być przeznaczone urządzenie, ponieważ zegarki dziecięce dla chłopca różnią się od zegarków dla dziewczynki. Tutaj największe znaczenie ma kolorystyka oraz motywy przewodnie, które warto dobrać według płci dziecka.

Klasyczny czy nowoczesny zegarek dla dziecka?

Wybierając najlepszy model zegarka, wielu rodziców stoi przed poważnym dylematem, który wymusza na nich postęp technologiczny. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt by nie miał takiego problemu i zdecydowałby się na zakup tradycyjnego zegarka z czytelnym cyferblatem lub zwykłego modelu elektronicznego, który w wyraźny sposób wyświetlałby bieżącą godzinę. Jednakże w dobie szybko rozwijających się nowych technologii mamy dużo większe pole manewru, mogąc wybierać pomiędzy klasycznym urządzeniem a smartwatchami, które cieszą się coraz większą popularnością również wśród dzieci. Choć wielu uzna to za niepotrzebny i zbyt drogi gadżet, to jego przewagą nad tradycyjnymi modelami jest możliwość ustalenia lokalizacji dziecka. Nieco większe maluchy mogą również za ich pomocą prowadzić rozmowy telefoniczne i odbierać wiadomości tekstowe. Smartwatche jednak nigdy nie będą dobrym rozwiązaniem do nauki odczytywania czasu ani sposobem na wyćwiczenie tej umiejętności, z którą początkowo wiele dzieci nie może sobie poradzić.

Elektronikę i gadżety kupuj z PAYBACK. Kupuj wygodnie w apce lub przez portal i zbieraj punkty na nagrody lub kolejne zakupy.