Akcesoria samochodowe – które z nich warto mieć?

Strona GłównaPAYBACK EkstraElektronika ● Akcesoria samochodowe

Na rynku cały czas pojawiają się nowe akcesoria samochodowe. Mają one na celu zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Są też gadżety, które pozwalają na polepszenie wyglądu auta oraz umilenie długiej jazdy.

Można się spotkać z opiniami, że niektóre gadżety do auta to zbędny wydatek. Dlatego warto wiedzieć, co wybrać, by faktycznie skorzystać na dobrodziejstwach nowoczesnych rozwiązań. Poniżej przedstawiamy przydatne akcesoria do samochodów. Sprawdź, które z nich warto wybrać.

Ciekawe akcesoria do samochodu, które pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo jazdy

Kupując akcesoria samochodowe, często ma się na myśli tuning auta, czyli między innymi poprawę jego wyglądu. Warto jednak skupić się na gadżetach, które zwiększą komfort jazdy, a także wpłyną na bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu. Przykładem takiego akcesorium może być zestaw głośnomówiący. Zazwyczaj warto szukać go w kategoriach części i akcesoria. Dlaczego warto z niego skorzystać? Zestaw taki pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych bez odrywania rąk od kierownicy samochodu. Ma to duże znaczenie dla skupienia się na jeździe. Dzięki temu kierowca nie musi sięgać po telefon (niejednokrotnie też szukać go) i trzymać w czasie dzwonienia. Oczywiście również w trakcie rozmowy przez zestaw głośnomówiący istnieje ryzyko rozproszenia uwagi, jednak jest ono znacznie mniejsze niż w przypadku tradycyjnej formy komunikacji przez telefon.

Kolejnym wartym uwagi akcesorium jest wideorejestrator samochodowy. Jest to urządzenie, które pozwala na nagrywanie drogi w czasie jazdy. Niektóre modele mają też możliwość rejestrowania nocnego, a także funkcję alarmu samochodowego. Tego rodzaju urządzenia mogą służyć do utrwalania wspomnień z podróży do celów prywatnych lub przygotowywania filmików na kanały społecznościowe. Coraz częściej kierowcy decydują się również na zakup wideorejestratora z uwagi na to, że nagrania z niego mogą posłużyć do wyjaśnienia nagłych sytuacji spornych, jakie zachodzą na drodze – chodzi tutaj głównie o kolizje i stłuczki w czasie jazdy.


Praktyczne akcesoria do samochodów – które z nich warto mieć?

Obecnie praktycznie nigdzie nie ruszamy się bez telefonu komórkowego. Nawet w samochodzie mamy go zawsze przy sobie. Służy on nam nie tylko do rozmów, ale często w czasie jazdy zastępuje radio czy nawigację samochodową. Dlatego wiele akcesoriów tworzonych jest właśnie z myślą o komfortowym użytkowaniu smartphonów. Przydatne mogą okazać się szczególnie specjalnie skonstruowane ładowarki samochodowe, które podłączane są do gniazdka zapalniczki. Obecnie można dostać urządzenia pozwalające na jednoczesne ładowanie kilku sprzętów. Taka ładowarka przydaje się szczególnie w czasie długich tras oraz dłuższych wyjazdów na łono natury, gdzie nie ma dostępu do prądu sieciowego.

Przydatne akcesoria samochodowe to także różnego rodzaju uchwyty pozwalające na wygodne zamontowanie telefonu komórkowego, tabletu lub nawigacji. Przy wyborze takiego gadżetu warto zwrócić uwagę, czy ma możliwość regulacji szerokości podstawy, na której umieszcza się wybrane urządzenie, a także możliwość ustawienia dogodnej dla siebie pozycji (giętkie ramię). Dobrze również, aby tego typu uchwyt mógł być wielokrotnie mocowany i nie pozostawiał śladów na szybie czy desce rozdzielczej.

Co warto kupić dla kierowcy? Akcesoria do samochodu na prezent


Fajne akcesoria samochodowe to ciekawy pomysł na prezent dla kierowcy. Co warto zatem podarować osobie, dla której prowadzenie samochodu to pasja lub praca? Jedną z propozycji, która na pewno przypadnie do gustu większości kierowców, będzie mata masująca, którą nakłada się na fotel. Może być ona zasilana bateriami lub mieć końcówkę, którą podłącza się do zapalniczki samochodowej, dzięki czemu urządzenie działa w czasie pracy silnika i nie trzeba się martwić tym, że w długiej trasie baterie zasilające się wyczerpią. Przy wyborze takiej maty dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy istnieje możliwość wyboru rodzaju masażu, a także stopnia jego intensywności. Ważny jest też materiał, z jakiego jest ona wykonana. Dobrze, aby pozwalał on skórze oddychać i jednocześnie był łatwy w utrzymaniu w czystości.

Kupując akcesoria do samochodu na prezent dla dziewczyny, warto wybierać takie, które dostępne są w seriach limitowanych, jeżeli chodzi o wzornictwo. Przykładem mogą być tutaj gadżety dla pań z motywami folkowymi (popularny folk łowicki czy kaszubski), a także z wzorami zwierzęcymi czy w ciekawych zestawieniach kolorystycznych, np. różowe, żółte czy jasnozielone. Pomysłem na taki upominek może być uchwyt samochodowy w wyżej wymienionych kolorach, a także zestaw pokrowców do auta z ulubionym wzorem.

Elektronikę i gadżety kupuj z PAYBACK. Kupuj wygodnie w apce lub przez portal i zbieraj punkty na nagrody lub kolejne zakupy.