Jaką matę masującą do samochodu wybrać? Rodzaje

Strona GłównaPAYBACK EkstraElektronika ● Mata masująca

Mata masująca to ciekawy i praktyczny gadżet do samochodu, który z pewnością przyda się kierowcom spędzającym wiele czasu w podróży. Jak działa mata masująca i na co zwrócić uwagę przy zakupie tego akcesorium?

Do najbardziej popularnych gadżetów używanych przez kierowców należą ładowarki samochodowe czy bezprzewodowe zestawy głośnomówiące. Coraz większą popularność zdobywają też akcesoria poprawiające komfort podróży, takie jak masujące maty na fotel samochodowy.

Zalety mat masujących na fotel samochodowy

Coraz więcej osób spędza w pozycji siedzącej większą część dnia – czy to w biurze, czy za kierownicą. Skutkiem takiego trybu życia jest pojawianie się bólu pleców, barków czy karku. Dodatkowo osoby, które nie ruszają się wystarczająco w ciągu dnia, mają gorszą kondycję, szybciej się męczą i często zmagają się z nadprogramowymi kilogramami. Negatywne skutki siedzącego trybu życia są często nazywane chorobą cywilizacyjną, bo dotyka miliony osób na całym świecie. Nie wszyscy mają czas i motywację, żeby regularnie ćwiczyć. Innym rozwiązaniem pozwalającym na zadbanie o mięśnie i stawy jest masaż, jednak i w tym przypadku wielu pracowników po prostu nie znajduje wystarczająco czasu, żeby regularnie z niego korzystać. Dla takich zapracowanych osób powstała mata masująca samochodowa, którą można rozłożyć na fotelu i korzystać z niej podczas krótszych i dłuższych podróży autem.

Zalet masujących mat jest dużo. Nie trzeba tracić czasu na dojazdy do fizjoterapeutów, w zamian można skorzystać z masażu podczas dojazdu do pracy lub w drodze do domu. Maty masujące są dobre na kręgosłup, barki i kark i powodują, że mięśnie są odprężone i zrelaksowane. Maty masujące wpływają też świetnie na nastrój i dzięki masażowi pozwalają pozbyć się stresu związanego z codziennymi obowiązkami i szybkim trybem życia.

Rodzaje mat masujących

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów mat masujących, które różnią się między sobą funkcjonalnościami i materiałem, z jakiego są wykonane. Najważniejsze elementy, które pozwalają na rozróżnienie mat, to ilość silników masujących, wydajność i rodzaje dostępnych masaży. Przy zakupie odpowiedniej maty kierowca powinien zdecydować się na taką, która skutecznie masuje problematyczne obszary. Niektóre osoby mogą mieć większe problemy z bólem barków, inne zmagają się z bólem kręgosłupa. Róże rodzaje mat mogą mieć silniki masujące zlokalizowane w innych miejscach, dlatego należy dobrać taki model, który w największym stopniu będzie spełniać oczekiwania użytkownika. Podczas wyboru maty masującej należy też zwrócić uwagę, czy jest ona wyposażona w odpowiedniego pilota pozwalającego na szybką i wygodną zmianę trybu masującego. Istotną kwestią jest również to, czy mata posiada specjalny kabel z wtyczką, przez który można ją podłączyć w samochodzie. Maty powinny być też wykonane z antypoślizgowych, przewiewnych materiałów, które zapewniają komfort podczas użytkowania. Przy wyborze odpowiedniego modelu trzeba mieć też pewność, że będzie on pasować do fotela samochodowego, ponieważ zbyt małe lub za duże maty nie będą prawidłowo działać.

Maty samochodowe, oprócz swojej głównej funkcji, czyli masowania poszczególnych części ciała, pozwalają się również poprawić krążenie, zrelaksować się i zminimalizować stres. Należy pamiętać, że niektóre maty mają bardzo intensywne tryby, które ograniczają ruchy kierowcy. Dlatego nie należy z nich korzystać podczas jazdy, ale jedynie w czasie postojów. Ten rodzaj mat mogą też bez ograniczeń stosować pasażerowie.

Samochodowe maty masujące są bez wątpienia świetnym rozwiązaniem dla osób, które spędzają dużo czasu za kierownicą i nie mają czasu na dbanie o mięśnie. Zadowoleni będą z nich też ci, który są na co dzień zapracowani i nie mają już czasu ani siły na aktywność fizyczną. Ten coraz bardziej popularny gadżet samochodowy może być też używany w domu – wystarczy go rozłożyć na fotelu.

Przeczytaj również: Jaki prezent na Dzień Ojca wybrać?

Mata masująca – cena

Ceny mat masujących do samochodu mogą różnić się w zależności od funkcjonalności, trybów masowania, jak i materiału, z jakiego są wykonane. Najtańsze modele dostępne na rynku to wydatek rzędu około 100 zł. Droższe modele wyposażone w wiele funkcji i posiadające większą moc mogą kosztować kilkaset złotych. Kupując matę masującą, lepiej zdecydować się na model od sprawdzonego producenta, który będzie działać prawidłowo przed długi czas. Najtańsze modele mogą popsuć się już po kilku użyciach, dlatego lepiej jest zainwestować nieco większą sumę, ale mieć pewność, że żywotność tego gadżetu będzie długa. Żeby mata służyła kierowcy przez jak najdłuższy czas, należy zawsze przestrzegać wskazówek producenta dotyczących jej użytkowania i pielęgnowania.

Elektronikę i gadżety kupuj z PAYBACK. Kupuj wygodnie w apce lub przez portal i zbieraj punkty na nagrody lub kolejne zakupy.