Gdzie najlepiej i najtaniej kupić iPhone?

Strona GłównaPAYBACK EkstraElektronika ● Gdzie kupić iPhone

Na rynku smartfonów iPhone wciąż pozostaje jednym z liderów. W 2022 r. z tego urządzenia korzystał co dziesiąty Polak, a najnowsze dane wskazują, że obecnie odsetek ten zbliża się do 40%.

Sprzęt ma liczne zalety – jest prosty w obsłudze, robi świetne zdjęcia i może integrować się z zegarkami i laptopami tej samej marki – jednak przeszkodą w jego posiadaniu często staje się zbyt wysoka cena. Sprawdź, gdzie najlepiej kupić iPhone i jak mogą pomóc w tym punkty PAYBACK!

Kto korzysta z iPhone’ów?

Szacuje się, że ok. 40% Polaków posiada iPhone’a lub inny smartfon marki Apple. Z tego sprzętu najczęściej korzystają młodzi użytkownicy – wśród osób w wieku 18-24 lat aż 56% to użytkownicy iPhone’ów. Większość z nich to mieszkańcy dużych miast. Właściciele tego rodzaju urządzeń zwracają uwagę nie tylko na prestiż, ale również na takie zalety, jak:

 • wysoka jakość wykonania;
 • płynna praca;
 • bezpieczeństwo – iPhone'y są uważane za jedne z najbezpieczniejszych smartfonów na rynku;
 • szeroki wybór aplikacji i łatwość obsługi – App Store oferuje szeroki wybór aplikacji, a system iOS jest łatwy nawet dla osób, które nie mają doświadczenia z technologią;
 • integracja z innymi urządzeniami Apple, takimi jak: iPady, MacBooki i Apple Watch;
 • dobre aparaty – iPhone’y są znane z bardzo dobrych aparatów, które pozwalają na robienie wysokiej jakości zdjęć i filmów;
 • wysoka wartość odsprzedaży – iPhone’y mają wysoką wartość odsprzedaży, co oznacza, że ​​można je sprzedać za stosunkowo wysoką cenę po kilku latach użytkowania.

Możliwości tego urządzenia doceniają ludzie biznesu oraz influencerzy, którym szczególnie zależy na wysokiej jakości materiałów prezentowanych w internecie. Ale iPhone to urządzenie dla każdego, kto ceni komfort i wygodę, jaką zapewniają nowoczesne technologie.

Ile kosztuje iPhone? Nowy, używany

Średnia cena iPhone’a w Polsce to ok. 4000 zł. Jest to jednak wartość orientacyjna, ponieważ ostateczna kwota zależy od tego, czy chcesz kupić sprzęt nowy, czy używany i na jakiej pojemności Ci zależy. Ceny nowych urządzeń kształtują się w przedziale 4000–9500 zł. Najmniej – choć wciąż dość dużo – trzeba zapłacić za iPhone’a o pojemności 128 GB, a najdroższe są urządzenia, gdzie parametr ten wynosi 1 Tb.

Dlatego wiele osób decyduje się na zakup używanego iPhone’a. Tutaj ceny rozpoczynają się już od 1000 zł, a droższe modele można odkupić za nieco ponad 3000 zł. W przypadku używanego sprzętu o cenie decyduje nie tylko pojemność, ale również ogólny stan urządzenia.

Gdzie ludzie najczęściej kupują iPhone’y?

Zainteresowani najczęściej kupują iPhone’y u oficjalnego dystrybutora Apple Store, ale również w marketach z elektroniką, w sklepach komputerowych czy u sprawdzonych sprzedawców na platformach sprzedażowych. Urządzenia można kupić w sklepach stacjonarnych lub online. Niektóre sieci komórkowe również dają możliwość nabycia iPhone’ów w wybranych abonamentach.

Pamiętaj, że za zakupy w Apple Store, Media Expert, Media Markt, RTV Euro AGD oraz Komputronik możesz zgarnąć kolejne punkty PAYBACK i wymienić je np. na akcesoria elektroniczne, w tym te marki Apple

Jak kupić iPhone, żeby nie zbankrutować?

Aby zakup iPhone’a nie obciążył zbytnio Twojego domowego budżetu, możesz:

 • kupić urządzenie na raty – taką możliwość oferują np. sklepy z elektroniką, wśród których znajdują się partnerzy PAYBACK;
 • kupić urządzenie na oficjalnej stronie Apple jednocześnie zbierając punkty PAYBACK (oficjalna strona Apple współpracuje z PAYBACK, za każde wydane 3 zł można zgarnąć 1 °punkt);
 • zdecydować się na zakup urządzenia w abonamencie telefonicznym, choć tutaj też musisz liczyć się z tym, że opłata początkowa będzie dość wysoka;
 • kupić używany sprzęt – jeśli decydujesz się na takie rozwiązanie, korzystaj wyłącznie z zaufanych źródeł;
 • poszukać ofert promocyjnych – w tym celu korzystaj z internetowych porównywarek cen;
 • zdecydować się na zakup starszej wersji urządzenia (np. z ubiegłego roku), która wciąż charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami.

Jak zaoszczędzić na zakupie iPhone’a dzięki punktom PAYBACK?

Dzięki punktom PAYBACK możesz nieco zaoszczędzić na zakupie iPhone’a. Jak to zrobić? To bardzo proste – zgromadzone punkty możesz wymienić na voucher do wykorzystania na platformach Allegro, Amazon.pl lub do sklepu z elektroniką RTV Euro AGD. Maksymalna wartość karty podarunkowej to 200 zł i o tyle możesz obniżyć rachunek za zakup urządzenia, karty podarunkowe można takżę łączyć - w przypadku większej liczby zgromadzonych punktów na koncie - co skutkuje jeszcze większą oszczędnością.

Aby jeszcze szybciej i efektywniej zbierać punkty, rób zakupy u partnerów PAYBACK i korzystaj z oferty kuponów rabatowych, dzięki którym za pojedyncze zakupy w wybranym sklepie zgarniesz kilkanaście razy więcej punktów.

Najważniejsze informacje z artykułu

 • ile kosztuje nowy, a ile używany iPhone i jakie czynniki mają wpływ na cenę;
 • gdzie najlepiej, najtaniej i najbezpieczniej kupić iPhone’a – wśród sprawdzonych źródeł jest nie tylko oficjalny dystrybutor, ale również sklepy z elektroniką;
 • jak zaoszczędzić na zakupie urządzenia dzięki punktom PAYBACK – w tym celu sprawdź ofertę kart podarunkowych.

Elektronikę i gadżety kupuj z PAYBACK. Kupuj wygodnie w apce lub przez portal i zbieraj punkty na nagrody lub kolejne zakupy.