Dron dla dzieci – zabawka, z kamerą. Jaki wybrać?

Strona GłównaPAYBACK EkstraElektronika ● Drony dla dzieci

Dron to niezwykle uniwersalne urządzenie, które ma wiele zastosowań i może być wykorzystywane zarówno do zabawy, jak i do zadań wojskowych. Oczywiście dron dla dzieci jest najprostszy w obsłudze. Ceny tych urządzeń zaczynają się już od ok. 100 złotych.

Dron dla dzieci nie powinien być drogim gadżetem wyposażonym w kamery 4K lub zaawansowane stabilizatory. W niedoświadczonych rękach taki sprzęt mógłby szybko ulec uszkodzeniu, przez co strata byłaby zdecydowanie bardziej odczuwalna. Lepiej też zdobywać wiedzę o sterowaniu drona na tańszych egzemplarzach z mniejszą stabilizacją, by nabierać właściwych nawyków. Po zamienieniu sprzętu na zaawansowany model, z bardziej wyrafinowanymi mechanizmami kontroli lotu, zamiast skupiać całą uwagę na utrzymaniu drona w powietrzu, będziesz mógł cieszyć się z prowadzenia urządzenia. Z czasem takie umiejętności mogą okazać się bezcenne i pomóc w zdobyciu ciekawej pracy.

Dron dla dziecka najlepiej dostosować do jego wieku

Dron nie tylko zapewni ciekawe zajęcie dziecku, lecz także może mieć duży wpływ na jego rozwój. Sterowanie dronem i rozwijanie umiejętności operatorskich kształtuje myślenie przestrzenne, może też poprawić koordynację ruchową oraz zdolności techniczne twojej pociechy. Należy zadbać o to, by urządzenie było dostosowane do wieku dziecka. Jego konstrukcja nie może być zbyt złożona, a sterowanie wymagające. Pierwszą tego rodzaju zabawką powinien być prosty sprzęt, którym wykonuje się kilka nieskomplikowanych akrobacji w zasięgu wzroku. Dzieci szybko zniechęcają się pierwszymi niepowodzeniami, dlatego przed zakupem urządzenia należy poznać różnice między modelem dla początkujących a zaawansowanym dronem. Parametrem, który należy wziąć pod uwagę, jest szybkość jednostki i jej konstrukcja. Jeśli dron lata zbyt szybko, dziecku trudniej nad nim zapanować, przez co maluch szybciej znudzi się zabawą. Warto zacząć oswajać pociechę z tego typu sprzętem, wykorzystując do tego tańsze modele.

Na co zwrócić uwagę, kupując dron dla dziecka?

  • Odpowiedni rozmiar – najlepiej zacząć od minidrona. To najlepsze rozwiązanie dla młodych, początkujących operatorów ze względu na niewielki ciężar i prosty pilot sterowniczy;
  • Proste sterowanie – im mniej skomplikowana obsługa, tym lepiej. To istotne, ponieważ piloty w dronach dla dorosłych są bardziej zaawansowane, a dzięki mniejszej liczbie przycisków dziecko szybciej opanuje zasady sterowania urządzeniem;
  • Elementy konstrukcyjne – sterowanie dronem przez niedoświadczoną osobę lub dziecko wiąże się z ryzykiem kolizji. Jej skutki będą zdecydowanie mniejsze, jeśli śmigła otrzymają odpowiednie osłony. Najbezpieczniejsze są minidrony, które umożliwiają latanie nawet wewnątrz pomieszczeń.

Drony dla dzieci mają niewielki zasięg (od 20 do 150 m), a koszt ich zakupu może wynieść do 300 złotych. W ofercie partnerów PAYBACK, dostępne są modele w różnych cenach, w tym drony dla dzieci. Pamiętaj też, że korzystając z oferty sklepów w Programuie, zyskujesz punkty, które następnie możesz wymienić na atrakcyjne nagrody na naszej stronie internetowej.

Dron z kamerą dla dzieci i inne elementy wyposażenia

Kupując drona dla dziecka, pamiętaj, że wiele elementów urządzenia może szybko ulec zniszczeniu. Warto więc zainwestować w dodatkowe komplety śmigieł oraz akumulatory. Przed zakupem sprawdź, jakie zakończenia mają akumulatory – w mniejszych modelach najczęściej jest to wtyczka typu JST. Zarówno drony dla dzieci, jak i różne rekreacyjne modele są w stanie latać ok. 10 minut na naładowanych do maksimum akumulatorach. Większe i droższe urządzenia utrzymują się w powietrzu znacznie dłużej. To kolejny powód, by przy zakupie sprzętu pomyśleć o dodatkowych bateriach. Dzięki nim zabawa będzie jeszcze dłuższa. Im więcej urządzenie ma plastikowych elementów, tym mniej odporne jest na różnego rodzaju kolizje. Wprawdzie cena tego typu modelu nie powinna przekroczyć kilkudziesięciu złotych, ale raczej nie będzie to dron z kamerką dla dzieci. Koszt zakupu urządzeń wyposażonych w kamery HD lub Full HD wynosi zwykle kilkaset złotych. Nie są one instalowane w tanich dronach zabawkach. Im lepsza kamera, tym wyższe wartości ISO obsługuje, szybciej reaguje i jest odporniejsza na trudne warunki atmosferyczne. Została też wyposażona w odpowiedniej klasy obiektyw szerokokątny.

Jaki dron dla dziecka wybrać, przegląd funkcji

Lepiej zacząć od minidrona dla dzieci

Nieco bardziej zaawansowany dron z kamerą przyda się starszym dzieciom. W przypadku młodszych pociech warto rozważyć zakup minidrona. To na tego rodzaju sprzęcie początkujący operator powinien stawiać pierwsze kroki w świecie latających urządzeń. Minidrony dla dzieci mają bardzo prostą obsługę. Są lekkie, nieduże i zwrotne. Nie mogą służyć do zastosowań profesjonalnych, ale większość modeli wyposażono w funkcję obrotu oraz kilka poziomów prędkości, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie wielu akrobacji. Nadają się jako prezent dla dzieci powyżej 8. roku życia. To także wiek, w którym należałoby zacząć oswajanie pociechy z dronem zabawką. Kolejnym etapem może być dron dla 10-latka wyposażony w prosty model kamery. Tego typu urządzenia znajdziesz w ofercie partnerów Programu, czyli sklepów Komputronik, RTV Euro AGD, Vobis oraz mediaexpert.pl. Korzystając z oferty partnerów Programu, zyskujesz punkty PAYBACK, które możesz wymienić na nagrody.

Dron zabawka dla dzieci i nie tylko

Drony wyposażone w kamery mają zazwyczaj więcej możliwości niż minidrony lub inne niewielkie modele. Ich zasięg jest zdecydowanie większy, bo wynosi od 80 do 120 m, przy dużo większej zwrotności i lepszej stabilizacji. Wykonywanie akrobacji umożliwia wieloosiowy żyroskop. Nieduży, prosty model drona z kamerą może być zabawką dla dzieci, ale nie tylko. Tego rodzaju sprzęt kupują również osoby, które zamierzają pracować na profesjonalnych dronach, ale dopiero opanowują podstawowe techniki. Dodatkową zaletę stanowi fakt, że można rejestrować obraz z kamery i oglądać go na ekranie smartfona. W prostych modelach jakość przesyłu nie jest perfekcyjna, jednak powinna dać amatorom wiele satysfakcji. Inny parametr istotny w przypadku bardziej zaawansowanych technicznie modeli to czas ładowania oraz pracy jednostki. Podstawowy sprzęt pozwala na 10 minut zabawy, idealnie więc nada się do nauki. Z czasem możesz sięgnąć po drony, które utrzymują się w powietrzu do 45 minut. Użytkownik nie powinien być zaskoczony, że korzystanie z urządzenia w locie jest zdecydowanie krótsze niż czas ładowania, który trwa nawet powyżej godziny. Inny ważny element to zasięg sprzętu. Chodzi o maksymalną wysokość, na jaką może się wznieść urządzenie oraz maksymalną odległość, która pozwala na utrzymanie go pod kontrolą. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup drona z funkcją autopowrotu. Dzięki temu rozwiązaniu może on sam odnaleźć drogę i wrócić do właściciela. Inna opcja dostępna w bardziej zaawansowanych modelach to możliwość automatycznego wyłączania śmigła, gdy dron natrafi na przeszkodę.


Zainteresuje Cię: Prezent na Dzień Dziecka – co kupić? Pomysły

Kupujesz zabawki, akcesoria, lub ubrania dla swojej pociechy? Dołącz do PAYBACK i zyskuj podczas zakupów w sklepach online!