Audiobook dla dzieci na dobranoc – dlaczego warto go kupić?

Strona głównaPAYBACK EkstraElektronika ● Audiobooki dla dzieci

Audiobook dla dzieci nie powinien stanowić alternatywny dla czytania książek. Bajki czytanej przez rodzica nie zastąpi jej nagrana interpretacja. Taka forma książki może jednak przynieść dziecku wiele dobrego.

Jest wiele świetnych okazjinabyć także egzemplarz w wersji audio. Sprawdź, jakie są zalety audiobooków dla dzieci!

Audiobooki dla najmłodszych – jakie mają zalety?

Dorośli w książkach doceniają nie tylko ich zawartość treściową, lecz także aspekty materialne. Zapach nowych egzemplarzy to dla wielu prawdziwa przyjemność, a szelest kartek czy piękne wydanie jeszcze bardziej skłaniają do zakupu konkretnych tytułów. Dzieci odbierają książki podobnie, choć dla nich jednym w ważniejszych czynników jest oprawa graficzna. Audiobooki dla najmłodszych nie mają żadnych ilustracji, jednak może to stanowić duży atut. Bajki odtwarzane z płyty pozwalają dzieciom puścić wodze fantazji. Maluchy muszą same wyobrazić sobie głównych bohaterów i to, co ich otacza. Audiobook dla 3-latka odtwarzany w porze wieczornej jest dobrym sposobem na wyciszenie pociechy. Co więcej, wsłuchiwanie się w barwną opowieść może nawet zastępować kołysanki, gdyż pozwala dziecku się zrelaksować i szybciej zasnąć. Audiobook dla 10-latka to świetne rozwiązanie, bo pozwala mu poznać nową książkę, nie męcząc przy tym wzroku. Dzieci w tym wieku potrafią już czytać, choć często bywa tak, że niezbyt lubią to robić, dlatego taka alternatywa jest dla nich znakomitym pomysłem. Dla nieco starszych latorośli, które także nie są typowymi molami książkowi, czasami to jedyne rozwiązanie pozwalające na poznanie treść danego tytułu, np. lektury szkolnej. W przypadku nastolatków audiobooki są dużo lepszym rozwiązaniem niż czytanie streszczeń z internetu.

Audiobook ma jeszcze tę zaletę, że kwestie poszczególnych bohaterów czytają różne osoby. Dodatkowo tego typu interpretacjom książek niejednokrotnie towarzyszy muzyka i inne elementy dźwiękowe. Audiobook dla dzieci po angielsku to z kolei świetna pomoc w nauce języka obcego. Systematyczne słuchanie bajek utrwala poznane wcześniej słownictwo i oswaja z nowym. Taka pozycja to także idealne rozwiązanie dla maluchów, które nie chcą tracić kontaktu z językiem np. podczas wakacji.

Święto Kubusia Puchatka – audiobook, maskotka i zapas miodu

Święto Kubusia Puchatka przypada na 18 stycznia, to i inne święta takie jak dzień dziecka to świetna okazja na zakup audiobooka na prezent. Rodzice małych dzieci z sentymentu do rozmaitych bajek mogą podarować im nie tylko książki czy magazyny, lecz także audiobook. Najmłodsi z pewnością się bardzo ucieszą z takiego prezentu, a przyjemność ze słuchania o perypetiach misia może czerpać cała rodzina. Jak jeszcze sprawić, by ten dzień najmłodsi spędzili naprawdę wyjątkowo? Sprawdzą się kupione w ulubionym supermarkecie desery na bazie miodu lub po prostu kanapki z masłem i tym słodkim „płynnym złotem”. Święto Kubusia Puchatka to dzień, w którym na ten produkt mogą być duże promocje.

Audiobook dla dzieci z przygodami Misia o Bardzo Małym Rozumku może być jednym z wielu sposobów celebrowania tego wyjątkowego dnia w roku. Z innych pomysłów warto wymienić m.in. maraton filmowy z Kubusiem Puchatkiem, tworzenie prac plastycznych związanych z tematem dnia lub też zabawa w domowy teatrzyk z postaciami tytułowego misia i jego wiernych kompanów. Otrzymana w tym dniu maskotka przedstawiająca Puchatka lub jednego z jego przyjaciół będzie dla dziecka bardzo miłym akcentem na zakończenie dnia. Zamiast jednak szukać misia w sklepach stacjonarnych, lepiej „upolować” go online np. na w serwisie Allegro

Najlepsze audiobooki dla dzieci – jakie tytuły warto wybrać?

Wiele audiobooków dla dzieci można ściągnąć za darmo w wersji mp3. To świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą najpierw przetestować dany tytuł, zanim odtworzą nagranie najmłodszym. W internecie, np. na serwisie YouTube, można też znaleźć próbki różnych audiobooków online dla dzieci. Wśród nich jest nawet fragment „Kubusia Puchatka”.

Dzięki temu można posłuchać bajki jeszcze przed pobraniem jej na komputer. To bardzo pomocne, bo oznaką jakości, a co za tym idzie – przyczyną sukcesu danego słuchowiska dla dzieci jest przede wszystkim lektor. To jego wciągający głos decyduje o tym, czy ktoś zdecyduje się kontynuować swoją przygodę z danym audiobookiem, czy nie. Próbki ułatwiają dokonanie wyboru. Polecane audiobooki dla dzieci to m.in. „Pan Kuleczka”, „Przygody Tomka Sawyera” oraz „Awantura o Basię”. Pociechom, które chcą nauczyć się języków, przydadzą się nagrania kursów na różnych poziomach zaawansowania, np. angielski na wakacje. Co ciekawe, dostępne w formie audio są także fiszki.

Może cię zainteresować: Książki – fantasy, przygodowe. Co warto przeczytać?

Kupujesz zabawki, akcesoria, lub ubrania dla swojej pociechy? Dołącz do PAYBACK i zyskuj podczas zakupów w sklepach online!