Jak wybrać idealną smycz dla psa?

Strona głównaPAYBACK EkstraZwierzęta ● Smycz dla psa

Smycz to podstawowe i niezbędne wyposażenie dla każdego czworonoga. Powinna być wygodna, odpowiednio długa i wytrzymała. Sprawdź, czym różnią się wersje sportowe od klasycznych oraz dla jakich psów nadają się modele regulowane.

Smycz dla psa powinna być przede wszystkim wygodna, odpowiednio długa, wytrzymała i zapewniać bezpieczeństwo zarówno pupilowi, jak i właścicielowi. Jakie są rodzaje smyczy i która z nich będzie idealna dla twojego czworonoga? Zanim zdecydujesz się na konkretny rodzaj, weź pod uwagę kilka czynników: siłę psa, jego wielkość i wagę, temperament i indywidualne upodobania. Warto mieć w swojej kolekcji przynajmniej kilka smyczy, które będziesz mógł zmieniać w zależności od rodzaju aktywności. Bogaty wybór akcesoriów znajdziesz w jednym ze sklepów zoologicznych online dostępnych na PAYBACK.

Klasyczna smycz dla psa

Smycz klasyczna, czyli jednoczęściowa to model wykonany z parcianej taśmy, skóry, łańcuszka lub nylonu. Ta wersja smyczy ma zazwyczaj długość do 150 cm i nie posiada opcji regulowania lub też dopięcia kolejnej części. Zakończona jest karabińczykiem, który przyczepia się do szelek lub obroży. Szeroki wybór materiałów i długości dostępnych na rynku pozwala dopasować model do temperamentu, siły i wielkości psa. Im krótsza wersja smyczy, tym większa kontrola nad zwierzęciem. Modele o długości 100 i 120 cm doskonale sprawdzą się w przypadku psów dużych, temperamentnych. Długa smycz dla psów w klasycznej wersji daje ponadto możliwość przyczepienia do niej rozdzielnika i prowadzenia dwóch czworonogów jednocześnie. Wybierając ten rodzaj upewnij się, czy składa się z jednego kawałka. Unikaj modeli uszytych z kilku krótszych pasków. W przypadku silnych pupili istnieje duże ryzyko urwania się smyczy.

Przydatny artykuł: Zabawki dla psa - interaktywne, edukacyjne

Regulowane smycze dla psa: automatyczne i manualne

Automatyczna smycz dla psa nazywana „flexi” to wygoda, po którą sięga większość właścicieli czworonogów. Produkt ma postać mocnej linki lub taśmy, która uwalniana jest z obudowy. Smycz automatycznie wysuwa się wraz z oddalaniem się twojego pupila, pozwalając mu odejść nawet na odległość 10 metrów. Dzięki temu pies może zaspokajać swoją ciekawość na spacerze. Masz jednak pełną kontrolę nad spacerem psa i w każdej chwili możesz zablokować mechanizm. Specjalny mechanizm pozwala też zablokować smycz na dowolnej długości. Smycze „flexi” to idealny wybór dla psów spokojnych i opanowanych. Nie sprawdzą się natomiast w przypadku szczeniaków, a także czworonogów, nad którymi zapanowanie stanowi wyzwanie dla właściciela. Automatyczny model nie jest zalecany także dla psów ruchliwych z tendencją do wyrywania się, które zaczepiają inne czworonogi, gonią samochody lub bezwiednie wyskakują na ulicę.

Regulowane smycze mogą być również dostosowywane manualnie, przez doczepianie dodatkowej długości mocowanej na karabińczyk. Tego typu modele wykonane są z mocnych tworzyw sztucznych lub skóry. W przeciwieństwie do smyczy automatycznych opcja manualna daje ci większą kontrolę nad pupilem.

Sklepy zoologiczne online na payback

Sportowe smycze dla psów

Smycze sportowe przeznaczone są dla osób prowadzących z pupilem aktywny tryb życia. Optymalna długość, wytrzymałość i giętkość pozwalają na swobodne uprawianie wielu dyscyplin sportowych. To akcesoria, które wyróżniają się szczególną wytrzymałością i najwyższą jakością. Ponadto ich konstrukcja została wzbogacona o liczne udogodnienia. Smycz dla psa do roweru nie tylko wyróżnia się zamocowanym specjalnym wysięgnikiem z amortyzatorem, który pomoże ci w kontroli nad zwierzęciem w trakcie jazdy. Ponadto zabezpieczenia te chronią czworonoga przed wpadnięciem pod koła roweru. Smycz do roweru to niezbędny artykuł dla wszystkich, którzy planują regularne wycieczki i chcą zachować przy tym bezpieczeństwo swoje i zwierzęcia. Smycz do biegania z psem to model wykończony specjalnym pasem, który możesz przełożyć sobie przez ramię lub zapiąć w talii. Dzięki temu pies biegnie blisko ciebie, a optymalna długość pozwala mu jednocześnie zachować pożądany dystans.

Smycz treningowa dla psa

Treningowa linka dla psa to najpopularniejszy rodzaj smyczy, który sprawdzi się u psów różnych rozmiarów. Jest bardzo długa i może osiągać nawet do 20 metrów, co daje zwierzęciu poczucie wolności, a tobie kontrolę nad nieprzewidywalnym zachowaniem czworonoga. Linki treningowe są bardzo wytrzymałe, dlatego z powodzeniem sprawdzą się zarówno do pracy z dużymi, jak i małymi psami.

Przydatny artykuł: Karma dla psa, jaka jest najlepsza?