Najlepsza zabawka dla psa

Strona głównaPAYBACK EkstraZwierzęta ● Zabawki dla psa

Wybierając idealną zabawkę dla psa, należy wziąć pod uwagę kilka czynników: wielkość pupila, jego wiek i charakter. W zbiorze warto mieć akcesoria zarówno do zabawy, nauki, jak i do stymulacji zmysłów czworonoga. Sprawdź, jakie zabawki dla psa kupić.

W sklepach zoologicznych można znaleźć bardzo wiele zabawek dla psów. Producenci oferują różnego rodzaju akcesoria stworzone z myślą o nauce i tresurze pupila, zabawki relaksujące oraz wspomagające jego aktywność fizyczną, a także zabawki dla szczeniaków.

Dlaczego warto zapoznać psa z różnego rodzaju akcesoriami?

● wspomagają koordynację ruchową;

● wpływają na kondycję intelektualną;

● uczą samodzielności;

● pozwalają spożytkować nagromadzoną energię;

● uczą czworonoga interakcji z człowiekiem;

● uczą kreatywności;

● pomagają w nauce komend;

● pobudzają zmysły poprzez zabawę.

Bezpieczne zabawki dla psa

Wybierając zabawki dla pupila, zwróć uwagę na ich wykonanie. Idealne akcesoria powinny być w pełni bezpieczne dla czworonoga i dostosowane do jego wieku, wielkości, a także kondycji. Zanim dasz te rzeczy zwierzęciu, musisz wcześniej go z nimi zapoznać. Zabawkami nie powinny być przypadkowo znalezione patyki i gałązki. Odradza się stosowanie piszczących piłek, kurczaków, lalek itp., szczególnie w przypadku szczeniaków. Nie uczą one bowiem psa kojarzenia pisku z bólem i puszczania chwytu. Należy unikać zbyt małych przedmiotów, gdyż istnieje ryzyko przypadkowego połknięcia. Przy wyborze warto kierować się również ceną. Najtańsze akcesoria często wykonane są ze słabej jakości materiałów, które łatwo pękają i się rwą. Zabawki zarówno dla szczeniąt, jak i dla dorosłych psów nie powinny mieć twardych i ostrych elementów. Małym i młodym pupilom nie należy dawać do zabawy pluszaków wypchanych watą, gdyż jej połknięcie może stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia psa.

Sklepy zoologiczne online na payback

Zabawki dla szczeniaka

Okres szczenięcy to czas, kiedy pupil przyswaja najwięcej wiedzy. Naukę nawet podstawowych komend warto urozmaicić o zabawę. Dzięki temu młody czworonóg szybciej i chętniej będzie się uczył. Przydatne w tym celu są zabawki edukacyjne. Młode psy uwielbiają gryźć różnego rodzaju przedmioty, a nawet walczyć z nimi. Pozbawione stymulujących przedmiotów, często niszczą meble, dywany i buty. Zabawka dla szczeniaka powinna być miękka lub o średniej twardości, by nie zagrażała jego delikatnym zębom. Idealnie sprawdzą się sznurkowe piłki lub naturalne gryzaki w kształcie kości. To bezpieczne akcesoria, z którymi możesz zostawić psa bez opieki. Do nauki komendy „puść” lub „zostaw” przydadzą się grube sznury, które mogą być wykorzystane do zabawy w przeciąganie. Odpowiednie do nauki aportowania będą piłki na sznurku, które są dostępne m.in. w sklepach dla zwierząt online, dostępnych na PAYBACK. Są wygodne do rzucania i odbierania psu. Producenci oferują zabawki o różnych wielkościach, dzięki czemu możesz dopasować je do swojego czworonoga. Jeśli masz szczeniaka, zaopatrz się również w zabawki inteligentne, stymulujące jego kreatywność i myślenie. Na spacerach sprawdzą się akcesoria do uprawiania aktywności.

Inteligentne zabawki dla psa

Interaktywne zabawki dla psa to doskonały sposób na ćwiczenie aktywności umysłowej pupila. Pomagają kształtować kreatywność, uczą samodzielności i stymulują pracę mózgu, wspierając jego prawidłowy rozwój. W przypadku większości tego typu akcesoriów zabawa polega na pokonaniu przeszkód i znalezieniu przysmaku. To różnego rodzaju piłeczki z otworami, kostki z szufladkami, wyrzutnie piłek, klocki do przesuwania. Bogatą ofertę inteligentnych zabawek dla psa znajdziesz w sklepach zoologicznych online, za zakupy zgarniesz punkty PAYBACK.

Przeczytaj o przysmakach dla psa. Jakie smakołyki warto wybrać?

Sportowe i kreatywne zabawki dla psa

Aktywność fizyczna to nieodłączna część życia każdego psa. Skoki, biegi krótko- lub długodystansowe, aportowanie w wodzie i na lądzie – wszystkie te czynności wspomagają rozwój czworonogów już od pierwszych miesięcy życia. Czas spędzany na zewnątrz warto urozmaicać zabawą, wykorzystując przeznaczone do tego akcesoria. Odpowiednio dobrane będą pomocne w nauce posłuszeństwa, wykonywania poleceń, a przy tym urozmaicą wspólnie spędzony czas. Jedną z ulubionych zabawek wszystkich czworonogów jest frisbee. W przypadku dorosłych zwierząt sprawdzą się dyski wykonane z gumy termoplastycznej. Dla młodych psów i szczeniaków lepszym wyborem będzie dysk kauczukowy. Łapanie przedmiotów w locie sprawia radość zarówno młodym, jak i starszym zwierzętom. Jeśli spacerujesz z pupilem nad wodą, kup również akcesoria przeznaczone do zabawy w wodzie. Piłki z uchwytem do przeciągania, aport dla psów dużych i małych oraz unoszące się na wodzie zabawki, które można wypełnić smakołykami,