Mushroom coffee – co to za napój? Jakie ma właściwości?

Strona GłównaPAYBACK EkstraZdrowie i uroda ● Mushroom Coffee

W ostatnich latach na rynku pojawiają się nowości spożywcze, które mają być produktami o wielu właściwościach prozdrowotnych. Zalicza się do nich m.in. różnego rodzaju napoje przygotowywane na bazie grzybów. Obecnie szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się mushroom coffee.

Kawa grzybowa, bo właśnie ten napój kryje się pod angielską nazwą, zaczyna podbijać serca miłośników małej czarnej i wyrafinowanych smaków. Mówi się także sporo o właściwościach prozdrowotnych tego rodzaju napojów. Kawa przygotowywana z wykorzystaniem grzybów ma być zdrowsza od klasycznego naparu. Czym dokładnie jest kawa grzybowa i czy faktycznie ma takie właściwości, jakie się jej przypisuje?

Kawa grzybowa – co to takiego?

Trendy związane ze zdrowym odżywianiem oraz nowinkami żywnościowymi są coraz popularniejsze. Na rynku pojawia się wiele produktów, które nie tylko wyróżniają się wybornym smakiem, lecz także mają być alternatywą dla tradycyjnych dań i napojów. Wielu z nich przypisywane są również dodatkowe właściwości, dzięki którym mają pozytywnie wpływać na ludzki organizm.

Przykładem tego typu produktów może być jedna z nowości, czyli kawa grzybowa. Na rynek wprowadziła ją firma Four Sigmatic. Mushroom coffee produkowana jest z mieszanki grzybów, m.in. changa oraz soplówki jeżowatej. W smaku przypomina prawdziwą kawę, gdyż zawiera dodatek 100% arabiki w proszku.

Wskazuje się, że poszczególne składniki napoju grzybowego mogą korzystnie wpływać na pracę układu krążenia i wspierają układ odpornościowy. Oprócz tego odgrywają istotną rolę we wspomaganiu pamięci, a także zmniejszaniu ryzyka wystąpienia choroby Alzheimera. Soplówka jeżowata zawiera też substancje wpływające na poprawę nastroju i mające działanie antydepresyjne.

Warto tutaj wspomnieć, że grzyb, który jest jednym ze składników kawy (polówka jeżowata), z uwagi na wysoką zawartość białka w krajach azjatyckich często stosowany jest jako dodatek do dań oraz zamiennik mięsa.

Mushroom coffee przygotowuje się podobnie jak tradycyjną kawę. Proszek należy wymieszać z gorącą wodą. Można ją zastąpić mlekiem zwierzęcym lub roślinnym. To także dobra baza do przygotowywania popularnej kawy mrożonej.


Poznaj historię włoskiej kawiarki.

Jakie właściwości ma kawa grzybowa? Czy warto ją pić?

Kawę grzybową poleca się przede wszystkim osobom, które potrzebują dużego zastrzyku energii. Wskazuje się nawet, że przy mniejszej zawartości kofeiny i kwasu ten napój grzybowy dodaje więcej energii i poprawia koncentrację lepiej niż tradycyjna kawa. To zatem dobre rozwiązanie dla pracujących umysłowo. Po suplementy diety zawierające tego typu grzyby niejednokrotnie sięgają również osoby uprawiające wyczynowo sporty. Wszystko dzięki temu, że mushroom coffee pobudza nie tylko umysł, lecz także ciało.

Warto podkreślić, że kawa grzybowa jest suplementem diety i nie należy nią zastępować zbilansowanej diety. W razie wątpliwości powinno się też skonsultować z lekarzem lub dietetykiem.

Na rynku można dostać również herbatę grzybową. Trzeba jednak pamiętać, że napój ten przygotowywany jest na bazie kultury łączącej w sobie bakterie i drożdże. Swoją nazwę zawdzięcza on charakterystycznemu kształtowi i strukturze kultury przypominającej grzyby.

Mushroom coffee – jaki sklep oferuje tego typu produkty?

Kawa grzybowa to stosunkowa nowość na rynku, dlatego też najłatwiej znaleźć ją w sieci. Warto przejrzeć oferty prezentowane m.in. na stronie naszego partnera – Allegro. Pamiętaj, że robiąc tam zakupy, zbierasz jednocześnie punkty PAYBACK, które możesz później wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z nich jest wymiana zgromadzonych środków na vouchery m.in. do wspomnianego wyżej partnera. Voucher stanowi doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby, bądź może obniżyć wysokość kolejnych zakupów.

Pamiętaj również o innej możliwości, jaką dają ci punkty PAYBACK. Możesz je bowiem wymienić na produkty znajdujące się w zakładce Nagrody na naszej stronie i w aplikacji. Wśród wielu artykułów oferowanych w ramach nagród dla uczestników Programu znajdziesz takie, które pozwolą ci lepiej zadbać o swoje zdrowie i odpowiednią dietę. Zajrzyj m.in. do kategorii Wyposażenie kuchni, gdzie możesz znaleźć np. blender ręczny, przy pomocy którego przygotujesz pyszne i zdrowe soki lub koktajle owocowe.

Punkty można też wykorzystać podczas zakupów w sklepach stacjonarnych. Przy pomocy tych środków obniżysz wysokość rachunku np. za produkty spożywcze.

Źródło:
Mendel Friedman, Chemistry, Nutrition, and Health-Promoting Properties of Hericium erinaceus (Lion’s Mane) Mushroom Fruiting Bodies and Mycelia and Their Bioactive Compounds, Journal of Agricultural and Food Chemistry 2015, 63 (32), 7108-7123 [dostęp online 22.02.2021 r.:]

https://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/acs.jafc.5b02914

Zadbaj o zdrowie z PAYBACK. Zarejestruj się i zacznij zbierać punky podczas zakupów w drogeriach i sklepach internetowych.