Jak kupować na AliExpress? Na co należy uważać?

Strona głównaPAYBACK EkstraPorady zakupowe w sklepach online ● AliExpress standard shipping

Różnego rodzaju platformy sprzedażowe cieszą się rosnącą popularnością. Już od kilku lat można zauważyć zwiększone zainteresowanie ofertami zagranicznych stron tego typu. Jedną z nich jest chiński AliExpress, który oferuje opcję standard shipping.

Platforma AliExpress jest coraz częściej wybierana ze względu na to, że można na niej kupić wiele interesujących produktów w przystępnych cenach. Kupujących przyciąga również fakt, że coraz łatwiej otrzymać zamawiany produkt szybciej niż jeszcze parę lat temu. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupami w tym serwisie, sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.

AliExpress – co to takiego?

AliExpress to duża zagraniczna platforma sprzedażowa. Została założona w Chinach. Jednak już od kilku lat staje się coraz popularniejsza również w naszym kraju. Dzieje się tak ze względu na to, że coraz więcej osób ją zna i zakupy na niej budzą mniej obaw związanych z dostawami czy jakością towarów. W sieci można znaleźć też wiele poradników dotyczących zakupu konkretnych produktów na AliExpress. Do wzrostu polskich użytkowników tej platformy przyczyniło się także to, że wysyłka do naszego kraju jest coraz sprawniejsza. Paczki docierają już często w kilkanaście, a nie kilkadziesiąt dni. Pojawiają się też przystępne cenowo oferty wysyłki produktów, dzięki czemu już coraz rzadziej można spotkać się z sytuacją, że przesyłka kosztowała więcej niż zamawiany towar. Dodatkową zaletą zakupów na AliExpress dla uczestników Programu PAYBACK jest to, że mogą oni zbierać za nie punkty, o czym przeczytasz nieco niżej.

Przeczytaj także: Czym jest Zalando by Lounge i jak kupować?

W jaki sposób kupować na AliExpress? Sprawdź najważniejsze informacje

Kupowanie na AliExpress wygląda podobnie jak na innych platformach sprzedażowych. Wyszukujesz potrzebny Ci towar i wybierasz najkorzystniejszą ofertę. Trzeba oczywiście pamiętać o tym, żeby sprawdzić opinię o danym sprzedającym. W serwisie można także zobaczyć opinie o danym produkcie. Jest również możliwość wysłania wiadomości do sprzedającego. Dla osób kupujących z Polski istotne jest to, że platforma jest tłumaczona automatycznie na język polski, a także można ustalić wybraną przez siebie walutę, w której zostanie naliczona opłata.

Już po wybraniu produktu i umieszczeniu go w koszyku warto przyjrzeć się metodom płatności i sposobom wysyłki. Dla polskich klientów wygodną formą może okazać się skorzystanie z internetowych szybkich płatności, np. PayU czy Przelewy24. Za zakupy można też bez problemu zapłacić kartą kredytową. Jeżeli została podana metoda internetowych płatności, kwota do zapłaty jest od razu przewalutowywana. W przypadku płatności kartą może być naliczona prowizja za przewalutowanie do kwoty, która pokazuje się przy produkcie i wysyłce. Oprócz tego finalizacja zamówienia wygląda podobnie jak w innych sklepach internetowych.

Sprawdź także, co daje abonament Empik Premium? >>

AliExpress standard shipping – o co chodzi? Ile kosztuje? Jak długo czeka się na przesyłkę?

Przy zakupach na AliExpress dobrze jest się przyjrzeć temu, jakie sposoby wysyłki oferuje dany sprzedawca. Coraz częściej mówi się o AliExpress standard shipping. Jest to rozwiązanie pozwalające zoptymalizować koszty wysłania paczki do Polski. Czas oczekiwania na taką przesyłkę też jest korzystny w porównaniu z innymi standardowymi metodami. Można powiedzieć, że jest to kompromis pomiędzy szybkimi, ale drogimi przesyłkami kurierskimi a tanimi przesyłkami standardowymi z długim czasem oczekiwania na dostawę.

Koszt AliExpress standard shipping to ok. 10 zł, chociaż zdarzają się również tańsze oferty, a nawet można znaleźć sprzedających proponujących wysyłkę darmową. Przy tej opcji numery przesyłek często zaczynają się od cyfr 0045. Jak się okazuje, paczki są dostarczane przez Pocztę Polską, ale pojawiają się też oferty do punktów odbioru. Jeżeli chodzi o czas dostawy, to wskazuje się, że obecnie przesyłki nadawane tą metodą dochodzą w ciągu ok. 15 dni od momentu nadania. Trzeba jednak mieć na względzie to, że opóźnienia mogą następować z uwagi na inaczej rozkładające się dni wolne w Chinach czy zatrzymanie do kontroli celnej. Do paczki mogą też być doliczone dodatkowe opłaty celne.

Przeczytaj, jeżeli chcesz dowiedzieć się jak działa Amazon w Polsce >

AliExpress – jak zbierać punkty PAYBACK?

Kolejnym udogodnieniem dla klientów z Polski, którzy korzystają z AliExpress, jest możliwość zbierania punktów PAYBACK. Za każde wydane w serwisie 3 zł jest przyznawany jeden punkt. Jest też możliwość zbierania punktów bonusowych, dzięki kuponom. Wszelkie szczegóły znajdziesz w zakładce dotyczącej tego partnera Programu. Jeśli chcesz, aby punkty zostały doliczone do twojego salda, pamiętaj o tym, aby zakupy rozpoczynać od strony lub aplikacji Programu PAYBACK.

Najważniejsze informacje w tym artykule

  • dlaczego zakupy na AliExpress stają się coraz popularniejsze;
  • czym dokładnie jest AliExpress;
  • jak kupować na AliExpress – najważniejsze informacje;
  • czym jest AliExpress standard shipping i ile kosztuje;
  • ile dostaniesz punktów PAYBACK za zakupy na AliExpress.