Najpiękniejsze życzenia świąteczne – jak je napisać?

Strona GłównaPAYBACK EkstraŚwięta ● Życzenia świąteczne

Boże Narodzenie to czas, gdy nie tylko obdarowujemy się prezentami, ale również składamy sobie życzenia. Warto nadać im indywidualny charakter, dopasować do bliskiej nam osoby, która ma je otrzymać. Sprawdź, jak stworzyć oryginalne życzenia świąteczne od serca.

Aby świąteczne życzenia były wyjątkowe, warto je spersonalizować. Oryginalnie przygotowana kartka na Boże Narodzenie z pewnością zaskoczy obdarowaną osobę i sprawi jej przyjemność. Poznaj najciekawsze świąteczne inspiracje.

Rodzaje życzeń bożonarodzeniowych

Boże Narodzenie to wyjątkowy okres w całym roku. To czas, kiedy przy jednym stole gromadzi się cała rodzina. Wiele osób przybywa z odległych zakątków kraju i świata, aby tylko spędzić ten dzień w gronie najbliższych. Zawsze towarzyszy temu szczególna atmosfera, która nie tylko przywołuje najpiękniejsze wspomnienia, lecz także stanowi okazję do zadumy i refleksji. Właśnie dlatego składane na święta życzenia powinny mieć magiczny i sentymentalny charakter.

Ten świąteczny zwyczaj dotyczy nie tylko rodziny i przyjaciół, lecz także współpracowników. Firmowe życzenia świąteczne powinny jednak mieć nieco inną formę. Nie muszą być tak spersonalizowane, jak w przypadku słów kierowanych do osób bliskich. Szefowi i kolegom z pracy możesz życzyć sukcesów i wytrwałości w osiąganiu celów. Inaczej będą brzmiały również życzenia świąteczne dla dzieci. Tutaj w szczególności sprawdzą się bożonarodzeniowe wierszyki i rymowanki. Seniorzy natomiast najbardziej docenią religijne życzenia bożonarodzeniowe.

Pomysły na oryginalne życzenia świąteczne

Największym uznaniem cieszą się tradycyjne życzenia bożonarodzeniowe. Również w tym przypadku klasyka zawsze jest w modzie. Z tego powodu na świątecznej kartce dobrze prezentować się będą życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności. Jeśli jednak chcesz zaskoczyć bliskich oryginalną treścią, warto pokusić się o coś oryginalnego. Inspiracje znajdziesz niemal wszędzie. Niezawodnym źródłem jest Internet, w którym bez problemu wyszukasz gotowe życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Możesz też sam wymyślić ich treść.

Na początku zastanów się, czy mają to być poważne, czy śmieszne życzenia bożonarodzeniowe. Jeśli zależy ci na utrzymaniu podniosłej atmosfery świąt, postaw na refleksyjność i na kartce zapisz słowa nawiązujące do ciepłego, mistycznego klimatu, typowo świątecznych zapachów oraz wyjątkowej aury, która towarzyszy Bożemu Narodzeniu. Decydując się na humorystyczną formę, warto ułożyć rymowankę i odnieść się do symboli związanych ze świętami, np. do reniferów, mikołajów, zielonej choinki, bałwanków i pierników.

Jako inspiracja do stworzenia najpiękniejszych życzeń bożonarodzeniowych może posłużyć jeden z przedstawionych poniżej szablonów:


Zdrowych, pachnących wanilią i cynamonem świąt Bożego Narodzenia! Niech ten czas będzie pełen miłości i rodzinnej atmosfery, w której ciepło domowego kominka rozgrzewa wszystkie serca.


Kiedy Mikołaj szybuje po niebie,

wiedz, że pędzi już do Ciebie.

Przywitaj go z serdecznością

i napełnij serce miłością.

Zrób miejsce na prezenty pod choinką

i śpiewaj kolędy z całą rodzinką.

Bo święta to wyjątkowy czas,

na który czeka każdy z nas.


Zainteresuje Cię: Prezenty na święta – co warto podarować najbliższym?

Jak stworzyć idealną kartkę z życzeniami na Boże Narodzenie?

Chcąc sprawić przyjemność bliskiej osobie, warto zadbać o spersonalizowane życzenia na pięknie zdobionej kartce świątecznej. Można ją przygotować samodzielnie lub skorzystać z gotowych produktów, które dostępne są m.in. w ofercie partnerów PAYBACK. Znajdziesz tam oryginalne kartki Home&You, które dopasujesz do charakteru obdarowywanej osoby. Pamiętaj, aby umieścić na niej mądre życzenia bożonarodzeniowe, które nie tylko oddadzą ducha świąt, lecz także będą wzruszać i inspirować.

Aby stworzyć oryginalną kartkę z życzeniami na Boże Narodzenie, warto odwołać się do wspomnień z dzieciństwa oraz prywatnych marzeń tego, komu chcesz przekazać wyrazy serdeczności. Wybierz kartkę w kolorach i wzorach, które lubi bliska osoba. Możesz postawić na delikatne desenie, które oczarują minimalistyczną formą, albo zaskoczyć szaleństwem barw i dodatków, takich jak zdobienia brokatowe.

Gdy już wybierzesz idealną kartkę, przygotuj życzenia bożonarodzeniowe. Najlepiej, żeby były krótkie, ale treściwe. Jeśli dobrze znasz osobę, do której mają trafić, będziesz wiedzieć, czy spodobają jej się śmieszne życzenia świąteczne, czy może bardziej doceni poważniejszą kartkę. Ważne, aby zamieszczona w niej treść płynęła prosto z serca, wyrażała szczere uczucia. Dlatego warto przemyśleć bożonarodzeniowe życzenia i nie powielać ich do innych osób. Indywidualna forma zawsze wywołuje radość, która stanowi najważniejszy element wszystkich świąt.


Przeczytaj również: Jak i kiedy ubrać choinkę? Praktyczne porady

Poczuj moc świątecznych oszczędności z PAYBACK!