Biała szczoteczka soniczna w zestawie z ładowarką

Test szczoteczki sonicznej Evorei Sonic 2 White

Strona GłównaPAYBACK EkstraElektronika
● Szczoteczka soniczna
Data publikacji: 26.02.2021

Zgadzam się w 100% ze stwierdzeniem, że zęby są wizytówką człowieka, a zadbane zęby dodają pewności siebie. Należy myć zęby co najmniej dwa razy dziennie i regularnie odwiedzać dentystę.

Szczoteczka do zębów jest nieodłącznym elementem dbania o higienę jamy ustnej, a wybór odpowiedniej będzie miał wpływ na stan naszych zębów i dziąseł.

Tylko jaką szczoteczkę wybrać? Na rynku mamy ogromną ilość szczoteczek: od zwykłych, po elektryczne i na sonicznych kończąc.

Każdą z nich miałam, a od kilku tygodni testuję soniczną szczoteczkę do zębów.

Szczoteczka soniczna do zębów

Szczoteczki soniczne opierają się na technologii fal dźwiękowych, które emitowane przez pracujące włosie szczoteczki rozbijają łańcuchy bakterii. Dzięki temu szczoteczka potrafi dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Aby daną szczoteczkę można było nazwać soniczną musi spełnić kilka warunków, a jednym z nich jest praca z częstotliwością minimum 260 ruchów na sekundę. Szczoteczka soniczna Evorei Sonic 2 White wykonuje 78000 ruchów/program. Program trwa 120 sekund, czyli myjąc zęby wykonuje 650 ruchów na sekundę.

Myjesz zęby dwie minuty?

Jak pokazują badania zęby czyścimy za krótko i nieprecyzyjnie. Nasze uzębienie powinniśmy czyścić minimum 2 minuty, czyli na każdą ćwierć szczęki przeznaczamy 30 sekund. Skąd mamy wiedzieć ile czasu upłynęło? W sklepach można kupić klepsydry, które odmierzają czas i sprawdzają się dla dzieci. A jak mają sobie poradzić dorośli? Szczoteczka soniczna Evorei Sonic 2 White działa dokładnie 2 minuty i co 30 sekund wibracje zatrzymują się i pozwalają na dokładną kontrolę czasu szczotkowania.

Dzięki temu mam pewność, że wszystkie zęby czyściłam odpowiednio długo i zadbałam o higienę jamy ustnej. Nie stoję z zegarkiem przed lustrem, szczoteczka sama podpowiada mi kiedy mam przejść do kolejnej części uzębienia.


Szukasz prostownicy do włosów? - Poznaj naszą recenzję

Biała szczoteczka soniczna
Programy mycia zębów w szczoteczce sonicznej

Białe zęby

Kolor zębów uwarunkowany jest genetycznie, ale to jakie potrawy spożywamy i czy np. pijemy codziennie kawę ma wpływ na odcień naszych zębów. Kawa, a nawet herbata pozostawiają na zębach osad. Z czasem nasze zęby stają się ciemniejsze. Nie wygląda to dobrze, a zwykła pasta może sobie z tymi zabrudzeniami nie poradzić. Szczoteczka soniczna Evorei Sonic 2 White posiada 5 trybów pracy: SOFT, WHITE, NORMAL, MASSAGE I GUMCARE. W trybie white czyli wybielania szczoteczka usuwa plamy po kawie, herbacie lub tytoniu. Mimo, że nie pije kawy, nie palę papierosów i piję słabą herbatę - po użyciu trybu white zauważyłam, że moje zęby mają zdecydowanie jaśniejszy kolor.

Zdrowe dziąsła

Choroby dziąseł mogą prowadzić nawet do utraty zębów. Jeśli masz zaczerwienione dziąsła, jeśli krwawią podczas szczotkowania musisz udać się do stomatologa. Nieleczone zapalenie dziąseł prowadzi do paradontozy. Jeżeli masz problem z dziąsłami i jesteś w trakcie leczenia, to najlepszym wyborem będzie dla Ciebie szczoteczka z trybem delikatnym, masującym lub też gum care (służący do ochrony dziąseł).

Jeżeli masz nadwrażliwe zęby, to odpowiedni będzie tryb pracy soft.

Ilość programów w szczoteczce sonicznej zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Testowałam wszystkie i muszę przyznać, że szczotkowanie zębów szczoteczką soniczną to sama przyjemność.

Szczoteczka soniczna w etui z dwoma wymiennymi końcówkami
Szczoteczka soniczna z kablem do ladowania

Podsumowanie

Szczoteczka Soniczna Evorei Sonic 2 White zachwyciła mnie swoim wyglądem. Lubię minimalistyczne przedmioty i jej biały kolor dobrze prezentuje się w mojej łazience. Jest poręczna i lekka i dzięki czemu bardzo dobrze trzyma się ją w dłoni, a mycie zębów jest bardzo przyjemne. Szczoteczka posiada etui dzięki któremu bez problemu zabiorę ją w podróż i nie będę się zastanawiała w co ją spakować. Ładowanie szczoteczki odbywa się poprzez dołączony kabel USB, a czas pracy na jednym ładowaniu to 60 dni. Jest to bardzo wygodne, szczególnie wtedy gdy gdzieś wyjeżdżamy i zapomnimy kabla do ładowania. Od otrzymania szczoteczki minęły 3 tygodnie i nie musiałam jej jeszcze ładować, a szczotkuję zęby 2 razy dziennie.

Do zestawu dołączone są dwie końcówki, ale producent zapewnia dostęp do części zamiennych. Pamiętajmy, by wymieniać końcówki co 3-6 miesięcy, ale nie rzadziej. Regularna wymiana końcówek to gwarancja maksymalnej skuteczności codziennego szczotkowania.

Od ponad miesiąca używam szczoteczki sonicznej i już teraz wiem, że nie zamienię jej na żadną inną.


Opis producenta oraz link do zakupów znajdziecie tutaj:

https://sklep.payback.pl/nagrody/szczoteczka-soniczna-evorei-sonic-2-white


Dodatkowo oferta specjalna dla czytelników recenzji!

Zapraszam Was na strefę testów PAYBACK:

https://sklep.payback.pl/kategorie/recenzje

Na każdą nagrodę z tej kategorii możecie złapać promocję – min 5% po wpisaniu kodu PAYBACKEXTRA a przy okazji dowiedzieć się, jak recenzenci oceniają inne nagrody PAYBACK

Kinga Petrus


autorka bloga https://perfekcyjnawdomu.pl, mama dwójki dzieci: Ani i Stasia.

Na blogu pomagam czytelnikom radzić sobie z porządkiem w domu, od czasu do czasu dzielę się przepisami na sprawdzone i zdrowe potrawy. Na stronie znajduje się wiele porad, które ułatwiają organizację życia domowego. Piszę też o zdrowiu. Odkąd mam z nim drobne problemy, zauważam jak ważna jest profilaktyka zdrowotna i namawiam czytelników na kontrolne badania.

Kinga Petrus

Elektronikę i gadżety kupuj z PAYBACK. Kupuj wygodnie w apce lub przez portal i zbieraj punkty na nagrody lub kolejne zakupy.