Oura ring – co to takiego? Jak działa to urządzenie?

Strona GłównaPAYBACK EkstraElektronika ● Oura ring

Coraz chętniej sięgamy po różnego rodzaju nowinki technologiczne. Dzieje się tak, ponieważ stają się one coraz bardziej praktyczne i przystępne. Z każdym rokiem mają też coraz atrakcyjniejsze dla przeciętnego użytkownika ceny. Jednym z takich produktów jest oura ring.

Pozwalające na monitorowanie funkcjonowania organizmu produkty smart, do których zalicza się m.in. wspomniany oura ring, zyskują na popularności głównie dzięki temu, że pomagają kontrolować stan organizmu. Początkowo korzystali z nich sportowcy (amatorzy i zawodowcy) w celu m.in. pomiaru pulsu. Dzisiaj tego rodzaju urządzenia coraz chętniej są wybierane przez „zwykłych” ludzi, którzy chcą poprawić stan swojego zdrowia i jakość życia. Czym dokładnie wyróżnia się smart ring i co warto wiedzieć na jego temat?

Oura ring – co to jest?

Oura ring na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły pierścionek. Wybrany model może być nieco szerszy, jak sygnet, idealnie dopasowany do męskiej dłoni. W przypadku kobiet o wiele lepszym wyborem będą nowsze, smuklejsze modele ozdobione cyrkoniami. Chociaż przypomina zwykły pierścionek, kryje w sobie nowoczesne urządzenie, które pozwala na monitorowanie aktywności organizmu. Podobnie jak popularne zegarki dla biegaczy, monitoruje m.in. długość i efektywność snu, tętno, pracę serca oraz temperaturę ciała. Warto podkreślić, że urządzenie jest także wodoodporne na głębokości do 100 m. Dzięki temu użytkownik nie musi zdejmować go do mycia rąk, kąpieli ani w czasie wypoczynku nad wodą. Dodatkowo jest ono wyposażone w wytrzymałą baterię. W zależności od intensywności użytkowania może wytrzymać nawet do tygodnia na jednym ładowaniu. Oura ring ma powłokę odporną na zarysowania i jest stosunkowo lekki, co nie powoduje dyskomfortu w czasie noszenia.


Jeśli wolisz zegarek zamiast pierścionka to koniecznie sprawdź, jak wybrać odpowiednią opaskę smartband.

Jak działa oura ring?

Smart ring działa na podobnej zasadzie jak opaski dla sportowców. Jest jednak o wiele mniejszy od produktów „sportowych” i nie ma wyświetlacza. Po wewnętrznej stronie urządzenia znajdują się specjalne czujniki, które dokonują pomiarów poszczególnych procesów życiowych. Aby móc w pełni cieszyć się możliwościami, jakie daje oura ring, wcześniej trzeba ściągnąć odpowiednią aplikację na urządzenie mobilne, dostępną na najpopularniejsze systemy operacyjne smartfonów. Po zainstalowaniu należy sparować ją z posiadanym urządzeniem. Dzięki temu na bieżąco będziesz otrzymywać powiadomienia o stanie organizmu. Aplikacja pozwala również na monitorowanie przez dłuższy czas poszczególnych parametrów. To pozwala na szybsze wykrycie anomalii, a także np. wprowadzenie relaksacji, gdy tętno będzie za wysokie. Wiele osób podkreśla też, że obecnie bardzo przydatną funkcją jest pomiar temperatury ciała, który pozwala szybko zareagować, jeśli znacznie ona wzrośnie. To ważne, ponieważ temperatura może rosnąć, zanim pojawią się inne objawy przeziębienia, grypy lub innych chorób wywoływanych przez wirusy.

Aplikacja zawiera też wskazówki dla użytkownika smart pierścienia. Mają one na celu nie tylko optymalne wykorzystanie urządzenia, lecz także wdrożenie działań prowadzących do poprawy stanu zdrowia i samopoczucia użytkownika. Warto podkreślić, że oura ring można również sparować z aplikacją Google Fit.

Ile kosztuje oura ring?

Producent smart ringów wypuścił na rynek kilka modeli, które różnią się wyglądem i ceną. Podstawowe urządzenie oura ring kosztuje ok. 250 euro. To proste pierścienie bez żadnych dodatkowych ozdób. Dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych. Ciekawą propozycję stanowią pierścienie z serii Balance, które bardziej przypominają wyroby biżuteryjne. Jak się okazuje, najdroższe są produkty ozdobione diamentami. Ich cena wynosi ok. 940 euro.

Kliknij w baner i odbierz nagrodę z kodem "Ekstrataniej"

Gdzie można kupić oura ring?

Smart ring dostępny jest w sieci. Oferty pojawiają się już okazjonalnie na polskich platformach sprzedażowych, takich jak np. nasz partner online – Allegro.pl. Dzięki skorzystaniu z oferty partnera Programu PAYBACK możesz także zbierać punkty. Pamiętaj o wcześniejszym odwiedzeniu naszego serwisu. Wybierz tam partnera, u którego chcesz zrobić zakupy i dopiero wtedy przejdź na jego stronę. Jeżeli chcesz szybciej zbierać środki, zajrzyj do zakładki Kupony na stronie PAYBACK. Warto też sprawdzić promocje oferowane przez PAYBACK, gdyż często dzięki nim zbierzesz więcej punktów.

Elektronikę i gadżety kupuj z PAYBACK. Kupuj wygodnie w apce lub przez portal i zbieraj punkty na nagrody lub kolejne zakupy.