Inteligentne lustro – jak działa? Czy warto je mieć?

Strona GłównaPAYBACK EkstraElektronika ● Inteligentne lustro

W ostatnim czasie można zaobserwować wzrost zainteresowania nowoczesnymi technologiami, również wśród przeciętnych użytkowników sprzętów domowych. Zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych znacznie zwiększa funkcjonalność z pozoru zwykłych przedmiotów. Przykładem może być inteligentne lustro.

Obok całych systemów inteligentnych domów, gdzie za pomocą jednej jednostki możesz sterować np. światłem, pracą urządzeń grzewczych czy sprzętu RTV, sporym zainteresowaniem cieszą się także pojedyncze produkty, które znacznie ułatwiają codzienną egzystencję. Co trzeba wiedzieć o trendzie związanym z inteligentnymi urządzeniami? Jakie możliwości daje inteligentne lustro i czy warto je mieć?

Moda na smart urządzenia – jakie inteligentne produkty można mieć w domu?

Jak pokazują różnorodne analizy, na całym świecie znacznie rośnie zainteresowanie nowoczesnymi urządzeniami smart, nazywanymi także inteligentnymi. W Stanach Zjednoczonych tego typu sprzęty posiada przynajmniej 65% całej populacji kraju. Często też dana osoba ma więcej niż jedno smart urządzenie. Również w naszym kraju zainteresowanie tego typu urządzeniami jest coraz większe. Do najchętniej wybieranych technologii smart zalicza się między innymi możliwość sterowania poszczególnymi instalacjami w mieszkaniu, np. oświetleniem lub ogrzewaniem. Warto wspomnieć też o tzw. inteligentnych domach, gdzie przy pomocy jednej jednostki centralnej można obsługiwać różne instalacje. Poza wyżej wymienionymi do takiego systemu zalicza się oświetlenie zewnętrzne, systemy alarmowe, system otwierania bramy lub żaluzji, a także zraszania ogrodów. Dużym zainteresowaniem cieszą się też systemy pozwalające na zdalne sterowanie sprzętami AGD. Przykładem mogą być pralki, piekarniki czy lodówki, które obsługuje się z poziomu smartfona przy pomocy specjalnej aplikacji.

Inteligentne lustro – co to takiego?

Jednym z produktów, które budzą coraz większe zainteresowanie wśród konsumentów, jest inteligentne lustro. Możesz spotkać się także z pojęciem magic mirror. Czym dokładnie ono jest? Na pierwszy rzut oka przypomina klasyczne lustro, wszystko się jednak zmienia w momencie, gdy się do niego zbliżysz.

Na powierzchni lustra wyświetlają się wówczas najróżniejsze dane. Kiedy znajdziesz się odpowiednio blisko, twoja twarz zostanie rozpoznana i pojawią się spersonalizowane informacje. Wygląda to niemal jak w filmach z gatunku science fiction. Jednak to nie jest fikcja. Dzięki odpowiednim podzespołom lustro może stać się prawdziwym centrum dowodzenia. W czasie porannej toalety, po odpowiednim spersonalizowaniu magic mirror, możesz m.in. sprawdzić swój terminarz. Na powierzchni lustra wyświetlą się ważne daty i zbliżające się święta, jak również twoje osobiste wpisy w kalendarzu. Przeglądając się w lustrze, nie tylko sprawdzisz, czy czeka cię jakieś spotkanie, lecz także dowiesz się, jaka jest przewidywana pogoda. Urządzenie pokazuje też aktualną godzinę i datę. Oprócz tego możesz przeczytać ważne informacje z całego świata. Wystarczą odpowiednie ustawienia, a pokażą się tylko takie wiadomości, które są dla ciebie wartościowe.

Czy warto mieć inteligentne lustro? Czy można je kupić w Polsce?

W pełni inteligentne lustra są jeszcze poza zasięgiem „zwykłych” konsumentów nie tylko w Polsce, lecz także w innych częściach świata. Prezentuje się je jako prototypy na różnego rodzaju pokazach nowoczesnych technologii. Można jednak spotkać się już z rozwiązaniami, które pozwalają na korzystanie z wirtualnych przebieralni, gdzie bez wkładania wybranego elementu garderoby sprawdzisz, jak będziesz w nim wyglądać. Na podobnej zasadzie działają „przymierzalnie” z fryzurami czy makijażem.

Obecnie popularne staje się samodzielne tworzenie inteligentnych luster, które bazują na rozwiązaniach oferowanych przez system Android. W sieci bez większych problemów znajdziesz poradniki, jak to zrobić.

W oczekiwaniu na powszechniejszy dostęp do inteligentnych luster możesz sprawdzić ofertę naszych partnerów na inne inteligentne urządzenia. Zajrzyj m.in. do serwisu Allegro lub sklepów internetowych takich jak RTV Euro AGD, Media Markt czy Media Expert. Na pewno znajdziesz tam wiele ciekawych propozycji. Za transakcję, którą rozpoczniesz w naszym serwisie lub aplikacji PAYBACK, otrzymasz punkty. Aktywuj kupon, aby zyskać dodatkowe pukty. Dzięki temu szybciej odbierzesz nagrody w Programie, np. vouchery do wybranych partnerów, także tych oferujących elektronikę użytkową. Przy pomocy takiego bonu możesz kupić kolejny ciekawy gadżet. Voucher będzie też ciekawym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

Elektronikę i gadżety kupuj z PAYBACK. Kupuj wygodnie w apce lub przez portal i zbieraj punkty na nagrody lub kolejne zakupy.