Posłanie dla psa – rodzaje i rozmiary. Jakie legowisko wybrać?

Strona głównaPAYBACK EkstraZwierzęta ● Posłanie dla psa

Każdy pies potrzebuje swojego miejsca, w którym mógłby odpocząć i się zdrzemnąć. Już od szczeniaka warto przyuczać pupila do leżenia w wyznaczonym miejscu. Co sprawdzi się najlepiej w roli legowiska dla psa? Poznaj najpopularniejsze wybory właścicieli czworonogów.

Jednym z elementów wyprawki dla czworonoga jest posłanie, na którym zwierzak będzie mógł odpocząć po spacerze czy zabawie z opiekunami. W tej roli dla psa świetnie sprawdzają się poduchy, materace czy nawet koce. Najpopularniejszą opcją są jednak tradycyjne legowiska. W ofercie sklepów zoologicznych znajdują się również legowiska ortopedyczne i antyalergiczne. Dzięki temu właściciele mogą zapewnić przyjemny wypoczynek psom z problemami zdrowotnymi. Ponadto, większość produktów występuje w wielu kolorach i wzorach, co pozwala dopasować je do wystroju wnętrza. Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni rozmiar legowiska dla czworonoga i na jaki rodzaj się zdecydować.

Posłanie dla psa – jaki rozmiar wybrać?

Kluczową kwestią jest określenie rozmiaru legowiska. Jeśli w twoim domu pojawił się szczeniak, na początek wybierz niewielkie posłanie, w którym nowy mieszkaniec będzie czuł się bezpiecznie i komfortowo. W miarę dorastania czworonoga legowisko trzeba będzie wymienić na większe.

Producenci zazwyczaj stosują oznaczenia rozmiaru w postaci liter, gdzie S to najmniejsze legowisko, a XL największe. Kluczową kwestią jest w tym wypadku wielkość naszego pupila. Rozmiar legowiska powinien umożliwiać czworonogowi swobodę ruchów podczas odpoczynku i snu. Oznacza to, że pies, który leży na swoim posłaniu, powinien mieć jeszcze co najmniej około 20 cm pustej przestrzeni po bokach miejsca do spania.

Rodzaje legowisk dla psa

Legowisko dla psa powinno być wytrzymałe, miękkie i łatwe do utrzymania w czystości. To miejsce, w którym zwierzę musi czuć się bezpiecznie. Dobrej jakości posłania dla psów, dopasowane do potrzeb poszczególnych czworonogów warto kupić w sklepach zoologicznych online na PAYBACK. Otrzymasz wówczas punkty za zakupy, które później możesz wymienić na vouchery lub karty podarunkowe.

Sklepy zoologiczne online na payback

Najpopularniejsze rodzaje legowisk

Do najpopularniejszych legowisk dla psów należą te w kształcie prostokąta lub owalne.

Są one wyposażone w miękkie boczne oparcia, co sprawia, że wiele czworonogów czuje się w takim posłaniu bezpiecznie. Zwierzakom, które lubią czasem pobyć w samotności, warto kupić miękkie budki dla spania. Choć początkowo były to artykuły przeznaczone wyłącznie dla kotów, obecnie można znaleźć je w wielu rozmiarach, co sprawia, że również psy poczują się w nich komfortowo.

Przeciwieństwem zabudowanych posłań są płaskie materace, które świetnie sprawdzają się w przypadku dużych ras. Materace dostępne są w wielu rozmiarach, są też znacznie grubsze niż maty używane do wyścielania transporterów. Dzięki temu nawet mimo chłodnej podłogi w mieszkaniu pies nie zmarznie. Inną komfortową opcją są poduchy.

Szeroko rozpowszechnione są legowiska ortopedyczne przeznaczone dla czworonogów, które mają problem ze stawami. Takie posłania są specjalnie wyprofilowane, aby dopasowywać się do ciała pupila i nie obciążać stawów przy wstawaniu.

Posłania antyalergiczne

Psy, które zmagają się z alergią, będą czuły się najlepiej na posłaniach antyalergicznych i antybakteryjnych. Najczęściej są one wykonane z naturalnych, nieuczulających materiałów, np. z bawełny. Wypełnienie takiego legowiska stanowią bezpieczne dla zdrowia kulki silikonowe, które nie pogłębiają objawów uczulenia. W przypadku czworonogów-alergików niezwykle istotne jest także regularne czyszczenie oraz pranie posłania, które mimo antybakteryjnej powłoki po pewnym czasie i tak się ubrudzi.

Dodatkowym elementem w legowisku dla psa może być również kocyk, w który twój pupil będzie mógł się schować podczas chłodniejszych dni. Wyścielenie posłania dodatkowym materiałem może też okazać się pomocne w utrzymywaniu czystości.