Płyn do dezynfekcji rąk – gdzie kupić? Jaki wybrać?

Strona GłównaPAYBACK EkstraZdrowie i uroda ● Płyn do dezynfekcji

Płyny do dezynfekcji rąk, podobnie jak maseczki, stały się ostatnio towarem niezwykle pożądanym. W pewnym momencie można było zauważyć ich brak w wielu sklepach, a gdy już się pojawiły, osiągały wysokie ceny. Obecnie sytuacja się unormowała, jednak wiele osób zadaje sobie pytanie: „Gdzie kupić płyn do dezynfekcji rąk?”.

Często pojawiają się pytania nie tylko o to, gdzie dostać płyn do dezynfekcji, lecz także dotyczące tego, jaki rodzaj produktu wybrać. Okazuje się bowiem, że w sklepach można znaleźć różnego typu preparaty kryjące się pod tą samą nazwą. Sprawdź, gdzie obecnie kupisz płyny do dezynfekcji rąk, jakie są ich rodzaje i na co zwracać uwagę przy zakupie.

Dlaczego warto stosować płyny do dezynfekcji rąk?

Odpowiednio dobrany płyn dezynfekujący dłonie pozwala na pozbycie się z ich powierzchni drobnoustrojów mogących wywoływać różnego rodzaju choroby. W ten sposób możesz zmniejszyć ryzyko zachorowania na bardzo poważną i znacząco wpływająca na zdrowie chorobę.

Do niedawna dezynfekcja była kojarzona głównie z zawodami medycznymi, gdzie jest konieczna praktycznie na każdym kroku, szczególnie przed wykonaniem różnego rodzaju zabiegów i operacji. Płyny do dezynfekcji rąk i różnorodnych powierzchni można było znaleźć także w salonach kosmetycznych i fryzjerskich.

Obecnie tego typu produkty pojawiają się niemal w każdym miejscu publicznym – m.in. w sklepach, różnych instytucjach, przychodniach, a nawet w domach prywatnych. Co więcej, wiele osób nosi je ze sobą, by na bieżąco, np. po kontakcie z inną osobą lub wizycie w sklepie móc zdezynfekować dłonie.

Należy wspomnieć, że płyn do dezynfekcji rąk warto mieć także w kuchni i używać go zarówno przed rozpoczęciem, jak i już po zakończeniu przygotowywania posiłków.

Jak prawidłowo dezynfekować ręce?

Wybór dobrego preparatu do dezynfekcji rąk nie zapewni właściwej ochrony, jeśli ręce nie zostaną właściwie dezynfekowane. Wiele osób robi to w nieprawidłowy sposób – np. zbyt krótko lub niedokładnie. Zaleca się, aby dezynfekcja dłoni była przeprowadzana zgodnie z instrukcjami, jakie można znaleźć na opakowaniach tego typu produktów i ulotkach promujących profilaktykę przeciwwirusową. Ważna jest tutaj dokładność oraz długość odkażania.

Jakie są rodzaje płynów do dezynfekcji rąk?

W sklepach znajdziesz różnorodne preparaty do dezynfekcji dłoni. Najchętniej wybierana są te w niewielkich opakowaniach, które pozwalają na odkażenie rąk bez konieczności używania wody. Tego rodzaju preparaty często kupują rodzice dzieciom, aby te mogły szybko odkazić dłonie w szkole. Produkty zmieszczą się do torebki, plecaka, a nawet kieszeni kurtki. Jeśli chodzi o użytek domowy, możesz wybrać mydła odkażające lub specjalne preparaty. Dostępne są specjalne dozowniki, które ułatwiają korzystanie z nich – w tym przypadku po zużyciu preparatu dokupujesz jedynie produkt uzupełniający.

Za najbardziej skuteczne uważa się produkty na bazie alkoholu. Są też dostępne preparaty zawierające wyciąg z aloesu lub innych roślin, które mają właściwości bakterio- i wirusobójcze.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze płynu do dezynfekcji rąk?

Jak to zostało wyżej wspomniane, płyny do dezynfekcji często są produkowane na bazie alkoholu lub innych substancji chemicznych, które mogą podrażnić skórę. Częstym problemem po długotrwałym ich używaniu jest przesuszenie i reakcje alergiczne. Dlatego zwracaj uwagę na produkty, które w składzie mają też substancje działające łagodząco i nawilżająco. To szczególnie istotne przy wyborze preparatu, z którego będą korzystać dzieci, gdyż mają one bardzo delikatną skórę. Zwróć również uwagę na rodzaj opakowania. Najlepiej sprawdzi się takie w formie elastycznej tubki lub z pompką ułatwiającą dozowanie.


Przeczytaj również: Poznaj inicjatywy naszych partnerów #dbajmyosiebie

Gdzie można kupić płyn do dezynfekcji rąk?

Płyny do dezynfekcji rąk są obecnie powszechnie dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Stacjonarni partnerzy Programu, tacy jak m.in. PSB Mrówka czy stacje paliw bp Polska, dbają o to, by przy kasach znajdowały się poręczne opakowania płynów do dezynfekcji. Tego typu produkty zamówisz także u naszych partnerów online z dostawą do domu. Znajdziesz je w ofercie drogerii internetowych oraz serwisu Allegro. Pamiętaj, że po każdej prawidłowo przeprowadzonej transakcji do twojego konta zostaną doliczone punkty PAYBACK. Jeżeli aktywujesz dostępny na stronie lub w aplikacji kupon, zyskasz punkty promocyjne. Możesz je później wykorzystać do odebrania nagród rzeczowych lub voucherów, a także obniżania rachunków za zakupy u partnerów stacjonarnych.

Zadbaj o zdrowie z PAYBACK. Zarejestruj się i zacznij zbierać punky podczas zakupów w drogeriach i sklepach internetowych.