Allegro Lokalnie i Allegro Smart! – co to takiego? Jak z nich korzystać?

Strona głównaPAYBACK EkstraPorady zakupowe w sklepach online ● Allegro lokalnie

Platformy sprzedażowe już od wielu lat podbijają internet. Dzieje się tak dlatego, że można kupić za ich pośrednictwem niemal wszystko. Każdy też może znaleźć najlepszą dla siebie ofertę również pod względem ceny. W Polsce taką platformą jest Allegro, które udostępnia usługi Allegro Lokalnie i Allegro Smart!

Obie te opcje ułatwiają dokonywanie zakupów, a także wystawianie ofert sprzedaży. Warto zatem wiedzieć, czym dokładnie one są i jakie rozwiązania oferują klientom. Allegro Smart! pozwala zaoszczędzić na zakupach m.in. poprzez darmową wysyłkę towarów od określonej kwoty. Natomiast Allegro Lokalnie pozwala na korzystanie z prostego formularza sprzedaży. Kupujący może skorzystać m.in. z możliwości rezerwacji wybranego przez siebie produktu.

Co to jest Allegro Lokalnie?

Allegro Lokalnie jest częścią platformy Allegro. Ta sekcja została stworzona przede wszystkim z myślą o osobach, które sprzedają okazjonalnie i nie chcą wystawiać wielu produktów. Nie potrzebują też skomplikowanych formularzy, by wystawić swój produkt. Jest to też część serwisu dostępna dla wszystkich klientów, którzy chcą kupować lokalnie, a także korzystać z takich udogodnień jak darmowe dostawy ze Smart! czy Allegro Protect.

W ramach Allegro Lokalnie swoje oferty może wystawić każdy, kto ma aktywne konto w serwisie. Dla sprzedających możliwe są opcje wystawienia ogłoszenia darmowego, płatnego z kup teraz oraz ogłoszenia z licytacją.

Sprawdź, co daje Empik Premium? >>

Jakie są najważniejsze różnice między Allegro i Allegro Lokalnie?

Allegro i Allegro Lokalnie działają na bardzo zbliżonych zasadach. Są jednak pewne różnice, o których warto pamiętać, zanim skorzysta się z opcji Lokalnie. Przede wszystkim ogłoszenia wystawione w Allegro Lokalnie widoczne są także w wynikach wyszukiwania Allegro.

Jeżeli chodzi o wystawianie swoich ofert, to na Allegro Lokalnie dostępne są trzy opcje, o których wspomnieliśmy wyżej. Natomiast na Allegro dostępne są opcje wystawienia, takie jak: kup teraz, licytacja, ogłoszenie nietransakcyjne i usługi.

W porównaniu z Allegro użytkownicy Allegro Lokalnie mają możliwość wystawienia mniejszej liczby ogłoszeń jednocześnie (maksymalnie 200, a w kategorii Motoryzacja maksymalnie 10).
Na Allegro można wystawić nawet do 200 000 ofert na jednym koncie.

Warto pamiętać również o braku możliwości oceniania sprzedaży, a także możliwość rezerwacji przedmiotu i negocjacji jego ceny w przypadku Allegro Lokalnie.

Czym jest Allegro Smart!?

Allegro Smart! to usługa skierowana do kupujących na tej polskiej platformie. Dzięki niej otrzymuje się nielimitowaną liczbę dostaw kurierem czy do punktu odbioru paczek różnych firm kurierskich. Umożliwia ona także dokonywanie darmowych zwrotów. Jest to opcja jednorazowa dla każdego zamówienia. Warto pamiętać o tym, że aby skorzystać z takiej możliwości, sprzedawca musi ją udostępniać. Tego typu oferty łatwo wyszukasz przy pomocy opcji wyszukiwania w panelu filtry. Warto też szukać ofert z oznaczeniem Smart! Okazje, a także korzystać z akcji promocyjnych takich jak Smart! Week.

Pamiętaj o tym, że darmową dostawę swojego zamówienia otrzymasz, jeżeli zamówisz produkty na kwotę o wartości co najmniej 45 zł (dostawa do automatów paczkowych i punktów odbiorów) lub 65 zł (dostawa przesyłką kurierską). Pamiętaj, że platforma Allegro jest partnerem Programu PAYBACK, dzięki czemu kupując za jej pośrednictwem możesz zbierać punkty PAYBACK i wymieniać je, np. na karty podarunkowe do Allegro i oszczędzać podczas kolejnych zakupów.

Ile kosztuje Allegro Smart!?

Usługę Allegro Smart! można wykupić jednorazowo za 12 miesięcy. Wówczas kosztuje ona 59,90 zł. Jest też opcja płatności miesięcznej. W takiej sytuacji za każdy miesiąc trzeba zapłacić 10,99 zł.

Ciekawym rozwiązaniem jest Allegro Smart! Student. Jak sama nazwa wskazuje, jest ona przeznaczona dla studentów i przez pół roku jest darmowa. Po pół roku trzeba zapłacić 49,90 zł. Bonusem dla osób korzystających z tej opcji są kupony zniżkowe, np. do kina czy serwisu z audiobookami.

A jeśli chcesz na początek wypróbować tę usługę, dobrym rozwiązaniem dla ciebie może okazać się Allegro Smart! na Start. W ten sposób masz 5 darmowych dostaw na zasadach opisanych powyżej. Pamiętaj jedynie, że z promocyjnych dostaw trzeba skorzystać w ciągu 3 miesięcy od aktywacji usługi.

Zobacz także czym jest Zalando by Lounge i co można tam kupować >>

Najważniejsze informacje w tym artykule

  • czym jest Allegro Lokalnie;
  • jakie są najważniejsze różnice pomiędzy Allegro Lokalnie dla sprzedających i kupujących;
  • co to jest Allegro Smart!;
  • ile kosztuje Allegro Smart! i jakie są opcje do wyboru.