Voucher Booking – jak zdobyć środki na podróże?

Strona GłównaPAYBACK EkstraVouchery i karty podarunkowe ● Voucher Booking

Podróżowanie to pasja wielu osób. Jednak nawet krótkie wyjazdy niosą ze sobą wiele wydatków. Bilety, miejsca noclegowe, odpowiednio dobrana odzież, wyżywienie – to tylko część z nich. Istnieje sposób na to, by dzięki Programowi PAYBACK nieco odciążyć swój budżet przeznaczony na podróżowanie.

To możliwe dzięki wymianie zebranych punktów na voucher do serwisu Booking, który jest jednym z partnerów PAYBACK. Obecnie dostępne są vouchery (travel credits) o nominałach 25, 50, 100 i 150 zł. To środki, które zasilą twój portfel w serwisie Booking i będziesz mógł je wykorzystać przy rezerwacji wybranego przez siebie noclegu.

Spis treści:

Czym jest karta podarunkowa Booking?
Jak działają środki na podróże z portfela Booking?
Jak dodać środki do portfela Booking?
Najważniejsze informacje zawarte w tym artykule

Obecnie nie ma możliwości wymiany °punktów PAYBACK na doładowanie środków Booking.
Zachęcamy do wymiany °punktów na vouchery i karty podarunkowe do innych sklepów.

Czym jest karta podarunkowa Booking?

Karta podarunkowa Booking to voucher, zwany travel credits, który możesz przeznaczyć na doładowanie portfela w tym serwisie. Dzięki temu opłacisz pobyt, różnego rodzaju atrakcje w miejscach, w których planujesz wakacje, a także przejazdy taksówkami. Wybierając tę metodę płatności w serwisie, pamiętaj, aby wcześniej sprawdzić, czy wybrany usługodawca akceptuje taki sposób zapłaty (nie zawsze jest to bowiem możliwe).

  • Jak używać karty podarunkowej i zasilać portfel na Booking?
    Karta podarunkowa do Booking służy do doładowania środków na podróże (travel credits), które później można wydawać na opłacenie wybranych, odpowiednio oznaczonych ofert. Aby je wykorzystać, najpierw trzeba uzyskać kod znajdujący się na voucherze. Następnie w określonym czasie (informacje o terminie ważności zostały zamieszczone na danym voucherze) zarejestrować go na stronie i w ten sposób doładować portfel. Środki pojawią się w profilu wraz z informacją, do kiedy są ważne.
  • Jak długo są aktywne środki na podróże w portfelu Booking?
    Ważność zgromadzonej sumy w portfelu może być różna i zależy w dużej mierze od źródła pochodzenia. To, do kiedy dokładnie ważne są zgromadzone przez ciebie środki, możesz zawsze sprawdzić w zakładce „Nagrody i Portfel”. Jeżeli korzystasz z kodów doładowujących od PAYBACK, uzyskane środki są ważne przez 12 miesięcy.
  • Czy można podarować kartę na booking.com na prezent?
    Voucher doładowujący środki w portfelu Booking może być też prezentem dla osoby uwielbiającej podróżowanie. Kartę podarunkową z kodem możesz jej wysłać na skrzynkę mailową. Innym rozwiązaniem jest wydrukowanie go i ładne zapakowanie razem z jakimś drobnym upominkiem. Z uwagi na różne opcje wartości kuponu do wyboru tego rodzaju prezent można dostosować zarówno do okazji, jak i własnych możliwości finansowych. Przykładowo, w Programie PAYBACK możesz wybierać pomiędzy voucherami o wartości od 25 do 150 zł.

Sprawdź, które kierunki na wakacje w 2024 roku będą najtańsze >>

Jak działają środki na podróże z portfela Booking?

Środki znajdujące się w twoim portfelu na portalu Booking możesz wykorzystać do opłacenia pobytów, atrakcji lub przejazdów taksówkami. Pamiętaj jednak o tym, aby wybierać takie obiekty czy przewoźników, którzy akceptują płatności środkami z portfela. To ważne, gdyż niektórzy partnerzy serwisu nie akceptują tego rodzaju płatności. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy dane miejsce lub przewoźnik akceptuje płatności przy użyciu portfela, poszukaj ikony „Zapłać portfelem”. Możesz też wyszukać partnerów akceptujących ten rodzaj płatności dzięki filtrom. W tym celu włącz w czasie szukania oferty dla siebie filtr „Zapłać przy użyciu portfela”. Gdy już wybierzesz jedną z ofert, podczas rezerwacji zaznacz w opcjach płatności „Portfel”. Możesz zdecydować, ile ze zgromadzonych środków przeznaczysz na wybrany cel. Pamiętaj, że istnieje możliwość łączenia dwóch opcji płatności ze sobą przy rezerwacji oferty. Przykładowo, część sumy możesz opłacić środkami z portfela, a resztę za pomocą karty płatniczej.

Zobacz, czym jest elektroniczny portfel e-wallet >>

Jak dodać środki do portfela Booking?

Dodawanie środków do portfela w Booking jest bardzo proste. Najpierw zaloguj się na swoje konto i rozwiń menu główne. Otworzy się ono po kliknięciu imienia i nazwiska w górnym prawym rogu strony. Wybierz zakładkę „Nagrody i Portfel”, a następnie „Dodaj kod kuponu”. Wpisz i zatwierdź kod doładowujący konto. Już po chwili twoje środki staną się widoczne w panelu użytkownika.

Najważniejsze informacje zawarte w tym artykule

Czym są Travel Credits Booking.com i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Jak używać karty podarunkowej Booking i jak długo ważne są środki w portfelu?

W jaki sposób działają środki na podróże z portfela Booking, a także jak doładować portfel w tym serwisie?

Zbieraj i wymieniaj °punkty na vouchery do ulubionych sklepów.