Zakupy z dostawą do domu – najpopularniejsze rozwiązania

Strona GłównaPAYBACK EkstraPorady ● Zakupy i jedzenie z dostawą

Pandemia wpłynęła na wiele dziedzin życia. Aby zachować bezpieczeństwo, ludzie znacznie zmienili swoje podejście do zakupów. Coraz więcej sprzedaży dotyczy rynku online. Popularne stały się zakupy z dostawą do domu lub w systemie click and collect.

Jak się okazuje, tę tendencję zauważyli zarówno właściciele dużych sieci handlowych, jak i mniejszych sklepów, często nawet tych osiedlowych. Powstają też firmy specjalizujące się w dostawie zakupów do klientów. Nie tylko jedzenie oferowane jest na dowóz, lecz także artykuły spożywcze czy inne produkty do domu. Przekonaj się, co warto wiedzieć na temat zakupów z dowozem i jakie opcje masz do wyboru.

Click and collect – co to takiego?

Click and collect to opcja, którą wprowadza coraz więcej sklepów z różnych branż. Dzięki niej zamówisz jedzenie z restauracji, a także zrobisz zakupy w wielu sklepach, które mają swoje internetowe i stacjonarne oddziały. Na czym dokładnie polega tego typu usługa?

Zakupy robisz poprzez stronę internetową, jednak przy sposobie dostawy nie wybierasz kuriera czy odbioru w punkcie, tylko odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym. Lepiej wcześniej sprawdzić, czy w twoim mieście istnieje możliwość odebrania w ten sposób zakupów. Może się bowiem okazać, że nawet jeśli sklep danej marki jest w twojej okolicy, nie realizuje tego typu usług.

Zwróć uwagę, że tego typu sposób kupowania produktów jest bardzo wygodny. W zależności od sklepu i jego polityki twoje zamówienie może być gotowe do odbioru już nawet w kilkanaście minut po złożeniu. Najczęściej jest jednak realizowane w ciągu 24 godzin. Robisz więc zakupy wygodnie, w zaciszu własnego domu (gdy zamawiasz przez stronę internetową) lub z innego dowolnego miejsca (w przypadku zakupów dokonywanych przez aplikację na urządzenia mobilne).

Click and collect dopiero rozwija się w naszym kraju, jednak już teraz wiele sklepów ma tę opcję w ofercie. Przykładem może być nasz partner – sieć hipermarketów Kaufland, która wprowadziła usługę robienia zakupów przez stronę internetową i aplikację. Możliwy jest osobisty odbiór produktów w sklepie oraz opcja z pełnym dowozem, o czym przeczytasz poniżej.

Zakupy z całkowitym dowozem – jakie masz opcje do wyboru?

Na popularności zyskują też inne rozwiązania, w tym zakupy z dowozem. Ta usługa polega na tym, że przez aplikację lub stronę danej firmy składasz zamówienie. Odpowiedzialna za nie osoba idzie do sklepu, robi zakupy, a następnie dostarcza je bezpośrednio pod twój adres. Tutaj należy wymienić m.in.:

  • Everli – za pośrednictwem tej firmy możesz zamawiać artykuły z największych hipermarketów działających w Polsce, w tym m.in. naszego partnera – sieci marketów Kaufland. Oprócz tego firma współpracuje ze sklepami Auchan, Carrefour, Biedronka, SPAR, E. Leclerc i Lidl. Chcesz sprawdzić, czy dowozi pod twój adres? Zajrzyj na jej stronę internetową. Obecnie oferuje ona dowozy w 23 polskich miastach. Wcześniej firma znana była pod nazwą Szopi i stanowi część włoskiej firmy Supermercato24. Koszt dowozu to 9,90 zł. Szybka realizacja usługi wiąże się z dopłatą (3,90 zł). Realizacja koszyka o wartości poniżej 100 zł to dopłata 6 zł. Zwróć uwagę, że otrzymasz punkty PAYBACK, zamawiając zakupy z Kaufland właśnie przez aplikację Everli;
  • Stava – podczas gdy Everli specjalizuje się w dostarczaniu zakupów z supermarketów, Stava to coś dla osób, które uwielbiają jedzenie z dowozem do domu. Firma przywozi zamówione posiłki ze znanych sieciowych restauracji, takich jak m.in. Telepizza, McDonald’s, Subway, KFC czy Pizza Hut. Firma ma 39 oddziałów w całej Polsce, z czego 3 w samej Warszawie. Koszt i minimalna wysokość zamówienia zależy od restauracji, z której chcesz zamówić jedzenie;
  • Glovo – firma powstała w Barcelonie w 2015 roku i szybko rozwinęła się na tyle, że podbiła inne kraje. Obecnie jej usługi są dostępne również w Polsce. W odróżnieniu od wyżej wymienionych dostawców umożliwia zamawianie zarówno w restauracjach, takich jak np. Burger King, Salad Story czy McDonald’s, jak i w sklepach wielobranżowych, w tym w sieci sklepów Biedronka. Przez aplikację lub stronę możesz zamówić także produkty z apteki, kwiaciarni czy innego dowolnego sklepu, jeśli punkt Glovo działa w twoim mieście. Koszt usługi uzależniony jest od tego, jaki dystans ma pokonać kurier w czasie obsługiwania twojego zamówienia. Może być naliczona dodatkowa opłata do każdego z zamawianych produktów. Obecnie poprzez Glovo możesz zamawiać w 170 miastach w Polsce.
  • Ubereats – ten dostawca działa obecnie w ponad 20 miastach w Polsce. Firma została założona w Stanach Zjednoczonych i daje możliwość zamawiania jedzenia z restauracji za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Za jedzenie można płacić z tego samego konta, z którego opłaca się przejazdy, jeśli wcześniej się korzystało z takiej opcji. Ceny usług dostawcy mogą się różnić w zależności od oferty restauracji, z jakich będziesz zamawiać jedzenie.

Co z zakupami w dowozie po pandemii?

Zarówno w Polsce, jak i na rynkach międzynarodowych pojawiają się cały czas nowe firmy, które specjalizują się w dowozie zakupów i jedzenia. Prawdopodobnie taki trend w zakupach utrzyma się również po zakończeniu pandemii. Jest to bowiem bardzo wygodne i przystępne rozwiązanie, które zyskuje popularność wśród wielu grup konsumentów.

Dołącz do PAYBACK i zacznij oszczędzać na codziennych wydatkach. Pobierz aplikację lub zarejestruj się przez stronę www.