Jakie rodzaje śrubokrętów wg zastosowania są dostępne w sprzedaży?

Strona GłównaPAYBACK EkstraMajsterkowanie ● Śrubokręt

Śrubokręt to podstawowe ręczne narzędzie używane przez domorosłych majsterkowiczów i profesjonalistów. Bardziej zaawansowanym sprzętem jest śrubokręt elektryczny, który pozwala na szybszą i bardziej wydajną pracę. Mocny śrubokręt udarowy z kolei poradzi sobie z każdą zapieczoną śrubą.

Żeby śrubokręt mógł być używany przez wiele lat, powinien zostać wykonany z solidnych materiałów. Znaczenie ma również ergonomiczny kształt uchwytu, dzięki któremu nawet wielogodzinna praca nie jest zbyt męcząca. Wysokiej jakości narzędzia dostępne są w sklepach OBI, Jula czy electro.pl, które są partnerami PAYBACK. Zaopatrując się u nich w sprzęt, otrzymujesz punkty, które później możesz wymienić na stronie internetowej na atrakcyjne nagrody.

Śrubokręt elektryczny pozwala na wydajniejszą pracę


Śrubokręt elektryczny to nowatorskie rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Producenci wciąż poprawiają osiągi, jakie to narzędzie może uzyskać, czyli pracować coraz dłużej bez dodatkowego ładowania. Każdy, kto choć raz skręcał zestaw mebli w domu, wie, jak bardzo uciążliwa bywa ta praca. Chyba że jest posiadaczem śrubokręta elektrycznego z wymiennymi bitami, który szybko poradzi sobie z różnego rodzaju śrubami. Narzędzie to wyręcza człowieka podczas długotrwałego wkręcania, a jednocześnie umożliwia ręczne dokręcenie śruby z właściwym wyczuciem. Śrubokręt elektryczny jest stosowany w gospodarstwie domowym, nadaje się do bardziej precyzyjnych prac serwisowych czy konserwacyjnych w branży IT, z jego zalet mogą też korzystać elektrycy. Krótko mówiąc, bywa elementem zestawu narzędzi zarówno u profesjonalisty, jak i u domorosłego majsterkowicza. Pozwala zaoszczędzić czas, jest wygodny w obsłudze i precyzyjny. W niektórych modelach można również ustawić automatyczną funkcję ochrony materiału przy odpowiednim momencie obrotowym. Śrubokręt elektryczny najlepiej kupić w zestawie z bitami wyposażonymi w różne końcówki, akumulatorem i kablem USB do ładowania. Dodatkowym ułatwieniem w trakcie pracy w trudno dostępnych miejscach są świecące diody, w które wyposażony jest sprzęt.

Śrubokręt udarowy na oporne śruby

Jeśli masz problem z tradycyjnym odkręceniem zapieczonej śruby, z pomocą przyjdzie ci śrubokręt udarowy. Większość tych narzędzi ma kwadrat mocujący oraz możliwość zmiany kierunku obrotów. Jak działa? Kiedy uderzasz młotkiem w główkę uchwytu śrubokręta, wówczas specjalny mechanizm powoduje ruch obrotowy. Dzięki temu wytwarza się odpowiedni moment, który pozwala na naruszenie zapieczonej śruby. Narzędzia używa się przede wszystkim na początku procesu odkręcania śruby. Kiedy już naruszysz zapieczony wkręt, możesz odkręcić go ręcznie. Śrubokręt udarowy musi mieć bardziej wzmocnioną budowę niż tradycyjny wkrętak, jest też kilka razy większy. Powinny być do niego dołączone różnorodne bity.


Śrubokręty precyzyjne do elektroniki i zegarków


Kiedy grot tradycyjnego śrubokręta okazuje się zbyt duży, by wkręcić śrubę, wówczas trzeba sięgnąć po inne narzędzia. Do zadań, które wymagają wyczucia i dokładności, służą przede wszystkim śrubokręty precyzyjne. Są zbudowane w ten sposób, że na rękojeści znajduje się obrotowa główka umożliwiająca operowanie narzędziem przy pomocy dwóch palców, a tym samym delikatne dozowanie nacisku. Taką funkcję pełnią śrubokręty zegarmistrzowskie i narzędzia wykorzystywane do naprawy sprzętu elektronicznego lub modelarskiego.


Przeczytaj również: Wiertarkowkrętarka: wszechstronne narzędzie

Inne popularne śrubokręty


Wysokiej jakości śrubokręty, które będą służyć ci przez wiele lat, kupisz w zestawach sprzedawanych przez partnerów Programu, czyli sklepy takie jak OBI, Jula czy electro.pl. Dzięki zakupom zyskujesz dodatkowo punkty PAYBACK, które możesz później wymienić na atrakcyjnie nagrody na stronie internetowej. Jeśli zdecydujesz się na zakup zestawu śrubokrętów, sprawdź, czy zawiera on wymienne bity obsługujące różnego rodzaju nacięcia. Śrubokręt gwiazdkowy przeznaczony jest do nacięć typu torx, które do złudzenia przypominają sześcioramienną gwiazdę. Warto również zaopatrzyć się w śrubokręt krzyżakowy PH (Philips) oraz krzyżakowy typu PZ (PoziDriv), który ma między krawędziami skośne zgrubienie w kształcie litery V. Do skręcania mebli lub przykręcania rowerowych śrub o sześciokątnych łbach niezbędny jest śrubokręt imbusowy inaczej zwany ampulowym, modele trójramienne zaś stosuje się przede wszystkim przy naprawie AGD. Ich końcówka ma kształt trójkąta, którego ramiona ułożone są pod kątem 60 stopni. Do pracy w miejscu o niewielkiej powierzchni najlepszy jest natomiast wygodny śrubokręt kątowy. U partnerów PAYBACK można kupić go w poręcznym zestawie z wymiennymi końcówkami.


Zainteresuje Cię: Narzędzia wielofunkcyjne multitool – do czego służą i jakie mają funkcje?

Zaopatrując się w sprzęt do majsterkowania i remontów wraz z PAYBACK możesz oszczędzać dzięki punktom. Nie czekaj, dołącz!