Organizer na narzędzia – sposób na porządek w warsztacie

Strona GłównaPAYBACK EkstraMajsterkowanie ● Organizer na narzędzia

Organizer na narzędzia to przydatne wyposażenie domowych warsztatów, ale również stanowisk pracy mechanika, hydraulika czy po prostu każdej „złotej rączki”. Utrzymanie porządku w narzędziach gwarantuje przyspieszenie wykonywanej naprawy. Na co zwrócić uwagę wybierając organizer narzędziowy?

Słowo „organizer” zazwyczaj przywodzi na myśl pudełka, które pomagają segregować drobiazgi np. guziki, szpilki, wstążki czy gwoździe. Jednak dziś na rynku istnieje wiele modeli organizerów, które pozwalają zapanować nad ładem i porządkiem także w narzędziach. Wybierając model odpowiedni dla siebie, powinieneś wziąć pod uwagę kilka zasadniczych aspektów.

Organizer do narzędzi – rozmiar ma znaczenie

Pierwszą cechą, którą powinieneś kierować się przy zakupie pojemnika jest jego rozmiar. Oczywiście wszystko zależy od tego, co dokładnie będziesz w nim przechowywać – inny rozmiar potrzebny jest do gromadzenia wkrętów, uszczelek, a inny do narzędzi wykorzystywanych w warsztacie samochodowym. To produkt, który kupujesz w określonym celu, dlatego poświęć chwilę na na przeanalizowanie swoich potrzeb i wybór odpowiedniego rozmiaru i układu pojemnika. Wymiary zewnętrzne są równie ważne, ponieważ ostatecznie zdecydują o miejscu przechowywania organizera. Partnerzy Programu PAYBACK oferują szeroki wybór różnych modeli skrzynek narzędziowych, organizerów ściennych czy poziomych. W sklepach Obi, Mrówka czy na Allegro kupisz interesujący cię model, zbierając jednocześnie punkty PAYBACK, które następnie możesz wymienić na atrakcyjne nagrody na stronie Programu.


Przeczytaj również: Majsterkowania w domu - co jest przydatne?

Wykonanie, uchwyty i przegródki – dodatkowe parametry

Większość pojemników na narzędzia wykonana jest z tworzywa sztucznego, które sprawia, że są lżejsze i łatwe do utrzymania w czystości. Ma to szczególne znaczenie, gdy interesują cię organizery przenośne. Niektóre z nich są jednak wyposażone w metalowe kasetki, co dodaje im wagi, ale jednocześnie czyni o wiele bardziej wytrzymałymi. W tego typu modelach łatwiej także przechowywać cięższe narzędzia. Podczas zakupów zwróć również uwagę na:

  • Wieczko z przezroczystego tworzywa, dzięki któremu możesz wygodnie zajrzeć do środka i bez otwierania sprawdzić zawartość pojemnika.
  • Liczbę przegródek, która ma znaczenie, jeśli chcesz w jednym miejscu przechowywać większą ilość elementów.
  • Ruchome przegródki, które pozwalają zmieniać układ organizera w zależności od potrzeb. Możesz je dowolnie przesuwać i modyfikować, jednak przesuwane kuwety bywają mniej stabilne.
  • Uchwyty i zatrzaski – większość organizerów posiada uchwyt, który ułatwia przenoszenie ich z miejsca na miejsce, natomiast mniejsze modele mogą być go pozbawione. Zatrzaski czasami łatwo otworzyć przez przypadek, więc dodatkowe zabezpieczenie w postaci uchwytu może się przydać i uchronić cię przed wysypaniem zawartości pojemnika.

Organizer do narzędzi na ścianę czy skrzynka narzędziowa z organizerem?

Duże znaczenie ma również orientacja i sposób użytkowania wybieranego przez ciebie produktu. Do wyboru masz między innymi:

  • Organizer ścienny na narzędzia jako idealne rozwiązanie, jeśli chcesz zaoszczędzić trochę miejsca. Możliwość zawieszenia pojemnika na ścianie sprawia, że wszystko jest w zasięgu ręki, a ty zyskujesz dodatkową powierzchnię na stole czy blacie. Nie musisz go specjalnie wyciągać czy otwierać, więc oszczędzasz dodatkowy czas przy wykonywanej pracy. Możesz wybrać tablicę narzędziową zamontowaną na ścianie garażu, która pozwoli ci w prosty sposób uporządkować klucze, nasadki, śrubokręty czy nożyce dzięki specjalnie przystosowanym otworom. Warsztatowa tablica narzędziowa może być wyposażona w kuwety na nakrętki, gwoździe, haki czy elementy gumowe.

  • Skrzynkę narzędziową jako organizer zupełnie innej kategorii. Przyda się, jeśli takie skrzynki narzędziowe i organizery są ci potrzebne w pracy i musisz się z nimi przemieszczać. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystko, co niezbędne przechowasz w jednym miejscu. Pojemna komora pomieści większe narzędzia takie jak młotki, kombinerki czy małe elektronarzędzia np. wiertarkowkrętarki. Komora przykrywana jest tacką na śrubokręty, szczypce i miarki. Niektóre modele posiadają w niej osobny organizer na drobiazgi np. śrubki, kołki, nakrętki i podkładki. Jeśli musisz zainwestować w duży organizer, powinieneś wybrać skrzynię na kółkach.

Organizer nie tylko na narzędzia do garażu

Przy wyborze odpowiedniego produktu istotne jest również jego przeznaczenie. Organizer na narzędzia do samochodu to wyposażenie każdego kierowcy, które przy okazji ułatwia zapanowanie nad narzędziami wykorzystywanymi do drobnych napraw w domu. Jest to także wygodny sposób na zachowanie porządku jeśli nie posiadasz garażu. Na uwagę zasługują również organizery na narzędzia ogrodowe dostępne w różnych rozmiarach, które pozwolą uporządkować grabie, łopatki czy szpadle używane do zaawansowanych prac w ogrodzie lub drobnych prac przy kwiatach na balkonie.


Zainteresuje Cię: Narzędzia wielofunkcyjne multitool – do czego służą i jakie mają funkcje?

Zaopatrując się w sprzęt do majsterkowania i remontów wraz z PAYBACK możesz oszczędzać dzięki punktom. Nie czekaj, dołącz!