Bezprzewodowe żelazko One Temperature Russell Hobbs 26020-56

Przyjemne Nieprzyjemności – Recenzja żelazka bezprzewodowego Russell Hobbs

Strona GłównaPAYBACK EkstraDom i ogród

Żelazko Russell HobbsData publikacji: 01.12.2020

Sprzęty AGD - czy warto je posiadać?

Są tacy ludzie, co nie mają zmywarki, bo lubią zmywać naczynia ręcznie. Są tacy ludzie, którzy dmuchawy do liści raczej nie kupią, bo grabienie ich odpręża. Są tacy ludzie, którzy rzadko używają odkurzacza, bo miotła w zupełności wystarcza. Niektórzy marzą o pełnym zmechanizowaniu lub oddelegowaniu wszelkich domowych obowiązków, bo przecież są ważniejsze rzeczy do zrobienia, a niektórzy, wręcz przeciwnie, godzinkę prasowania zostawiają sobie na wieczorny relaks przy filmie i winku. A Ty, do której grupy się zaliczasz?

Niezależnie od naszego stosunku do domowych prac, większość z nas jakoś swoje królestwa musi ogarnąć. Ja definitywnie zaliczam się do grupy „pomarzmy o marzeniach, obowiązek nie zając – poczeka”, co sprawia, że część obowiązków oddalam w czasie w tak zwaną nieskończoność. Z pomocą przychodzą wtedy sprzęty AGD, które rzeczywiście mi w owych obowiązkach pomagają, a nie przeszkadzają same w sobie. Takie, które jak się na nie patrzy, to aż się proszą, żeby je użyć.

Najważniejsza funkcja żelazka

Bezprzewodowe żelazko Russell Hobbs ze stałą optymalną temperaturą dla wszystkich ubrań jest jednym z takich przedmiotów. Stała temperatura sprawia, że nie muszę się zastanawiać nad tym, co w danym momencie prasuję i kręcić pokrętłem w poszukiwaniu odpowiednich parametrów – po prostu „jadę”. Nie oznacza to oczywiście, że żelazko lekko przypala jedwab i niedoprasowuje jeansów, wręcz przeciwnie. Ze względu na dużą moc – 2600W – i duży wyrzut pary – 210g/min – prasowanie przynosi taki rezultat jaki powinno. Mocne zagniecenia poddają się pod wpływem fali gorącej pary, ale temperatura żelazka nie jest zbyt wysoka dla delikatnych tkanin. Prasuje się szybko i skutecznie i przede wszystkim wygodnie.

Brak kabla – jak to działa?

Wygoda wynika również z tego, że żelazko jest bezprzewodowe. Bazę ładującą podłączamy normalnie do kontaktu, po czym umieszczamy żelazko w stacji. Po kilkunastu sekundach, kiedy zapali się zielone światełko, możemy zacząć prasować. Po jakimś czasie baza zaczyna świecić się na czerwono, co oznacza, że urządzenie powinno trafić znowu na bazę by w przeciągu kilku sekund znowu być gotowym do pracy. Przyznam szczerze, że byłam sceptycznie nastawiona do tego systemu. Okazało się jednak, że podczas prasowania tak czy inaczej co jakiś czas musimy odłożyć na bok żelazko, by przekręcić na desce materiał, który prasujemy. Nie było więc wielkiej różnicy między odkładaniem normalnego żelazka na bok, a odkładaniem tego modelu do bazy ładującej. Myślę, że mogłoby być to jednak utrudnieniem dla tych, którzy osiągnęli „najwyższy level ekspercki złotego żelazka” i poprasowanie jednej koszuli zabiera im niecałe 12 sekund.

Żelazko Russell Hobbs One Temperature
Żelazko Russell Hobbs

Mniejsze, ale ważne udogodnienia żelazka

Brak kabla i jedna optymalna temperatura to flagowe cechy tego modelu, ale trzeba wspomnieć również o innych zaletach żelazka. Powierzchnia prasowania pokryta jest ceramiczną powłoką, co daje przyjemny poślizg. Jest to najpopularniejsze obecnie pokrycie stopy, które cechuje się również dużą odpornością na zarysowania. Kabel bazy ładującej, który mierzy 2 metry, chowa się w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu na dnie bazy, co pozwala na łatwe przechowywanie urządzenia. Żelazko wyposażone jest również w funkcję samooczyszczenia. Ułatwia to utrzymanie żelazka w czystości oraz zapobiega osadzaniu się kamienia, co jest często głównym powodem „śmierci” tego typu urządzenia. Małym, acz ważnym elementem jest automatyczne wyłączanie się żelazka. Tę cechę doceniam BARDZO, szczególnie, że mój roztargniony maminy umysł nieraz płatał mi figle, zapominając o rozżarzonym żelazku zostawionym samotnie w sypialni. Na szczęście nigdy nie doszło do tragedii, ale lepiej dmuchać na zimne :)

A co z gwarancją?

W przypadku, kiedy żelazko nie spełni Twoich oczekiwań, producent zwraca pieniądze. Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy na https://wybierzgladko.pl/, zapakujesz i odeślesz kurierem wraz z dowodem zakupu w przeciągu 45 dni.

Recenzowany model żelazka jest dostępny za punkty PAYBACK w sklepie pod adresem:

Żelazko One Temperature Russell Hobbs

UWAGA! Rabat!

Podczas zakupów należy wpisać kod: PAYBACKEXTRA

Kod upoważnia do rabatu w wysokości 5% na recenzowany produkt. Zakupy możesz rozpocząć posiadając tylko 100 pkt na swoim koncie, różnicę dopłacisz w wygodny dla siebie sposób.
Dostawa z PAYBACK jest zawsze darmowa!


Ola Woźniak


Ola Woźniak - mama trójki dzieci, żona Łukasza - pastora i projektanta gier planszowych, anglistka z wykształcenia, pani swojego domu z zamiłowania. Współautorka książki "Mama Lama" i osoba, co się w Internecie pojawia to tu, to tam.

Ola Woźniak

Wyposaż swój domu i ogród z PAYBACK. Wybierz się na zakupy z kartą, aktywuj kupon i zacznij oszczędzać dzięki punktom! Jak wolisz robić zakupy?