Zbieraj punkty PAYBACK w nowych sklepach Kaufland!

Strona GłównaPAYBACK EkstraCiekawostki ● punkty PAYBACK w nowych sklepach Kaufland

Data publikacji: 19.02.2020

Fuzje sieci handlowych w segmencie hipermarketów nie należą do rzadkości. Jedną z ostatnich jest przejęcie przez sieć Kaufland części sklepów Tesco – trzech znajdujących się w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. Za zrobienie w nich zakupów możesz zyskać punkty PAYBACK.

1 lutego 2020 roku trzy duże sklepy Tesco zostały przejęte przez sieć Kaufland, a od 13 lutego działają w barwach marki Kaufland.

Sklepy TESCO przejęte przez Kaufland

Przejęte zostały następujące sklepy Tesco:

  • ul. Stalowa 60/64, Warszawa,

  • ul. Cienista 30, Gdańsk,

  • ul. Wielicka 259, Kraków.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualizacja 15.05.2020

Kolejne sklepy Tesco przejęte przez sieć Kaufland dnia 14.05.2020:

  • ul. Orkana 4, Lublin

  • ul. Generala Augusta Emila Fieldorfa "Nila" 41, Warszawa

  • ul. Długa 37/47, Wrocław

W związku z otwarciem sieć przeprowadza również specjalne promocje. Każdy, kto podczas zakupów odbierze kartę Payback i do 14.06 zarejestruje ją oraz zrobi zakupy z kartą, będzie mógł odebrać 5 zł w punktach na kolejne zakupy.

Co to oznacza dla klientów?

Kaufland to międzynarodowa sieć, w Polsce ma 213 marketów (wraz z przejętymi sklepami Tesco jest to 216 sklepów) i zatrudnia ok. 16 tysięcy pracowników. W całej Europie zarządza około 1 200 sklepami i zatrudnia niemal 150 tysięcy pracowników. Sieć wyróżnia się zróżnicowaną ofertą. W stałym asortymencie są artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W każdym z hipermarketów klienci mogą zaopatrzyć się w około 15 tysięcy produktów. Są to świeże owoce i warzywa, przygotowywane na miejscu pieczywo, mięso, sery, a także wędliny, które można wybrać przy ladzie i w części samoobsługowej. Wśród nich znalazła się linia spożywcza K-Bio, czyli artykuły produkowane z bioskładników. Oznacza to, że nie zawierają barwników, wzmacniaczy smaku czy sztucznych aromatów. Sieć rozwija również markę własną K-Classic. To ponad 1000 pozycji spośród produktów mleczarskich, słodyczy, makaronów, soków, a także artykułów gospodarstwa domowego i tekstyliów. Oferta spożywcza uzupełniona została szerokim asortymentem artykułów przemysłowych. Kaufland sprzedaje m.in. tekstylia, kosmetyki, artykuły dla dzieci, sprzęt AGD oraz RTV. Poruszanie się po obiektach Kauflandu ułatwia intuicyjny system, który opiera się na identyfikacji kolorystycznej. Jest on spójny z oznaczeniami, które sieć stosuje w swoich gazetkach reklamowych. Dodatkowy komfort zapewniają bezkolizyjne alejki i niskie regały. Dodatkową korzyścią dla klientów jest możliwość zbierania punktów PAYBACK, które następnie można wymienić na zakupy w Kauflandzie: każde 100 P = 1 zł! Taka możliwość dostępna będzie również w nowo otwartych placówkach sieci Kaufland w Warszawie, Gdańsku i Krakowie.

Co to oznacza dla pracowników przejętych sklepów?

Osoby, które dotąd pracowały w tych trzech placówkach sieci Tesco, wciąż będą zatrudnione w tym samym miejscu. Przedstawiciele sieci Kaufland nie wykluczają jednak, że dotychczasowi pracownicy TESCO mogą zostać przypisani również do innych hipermarketów nowego pracodawcy na terenie danego miasta. Na przejęcie sklepów brytyjskiej sieci zgodził się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Wnioski w tej sprawie spółka Kaufland Polska Markety złożyła w sierpniu 2019 roku. Zgodę na zakup trzech sklepów wielkopowierzchniowych TESCO firma otrzymała w listopadzie. Dzięki decyzji UOKiK do fuzji mogło dojść od 1 lutego 2020 roku. Zmiana wizualizacji w poszczególnych sklepach i otwarcie ich pod szyldem sieci Kaufland ma nastąpić w ciągu kilku tygodni od daty przejęcia.

To nie są jedyne zmiany, jakie zapowiedziała sieć Kaufland w 2020 roku. Od 1 marca mają wzrosnąć płace pracowników firmy. Wysokość pensji będzie zależała od liczby przepracowanych lat oraz stanowiska. Jak podaje sama spółka, w związku ze zmianami od 1 marca stanie się drugim najlepszym pracodawcą w Polsce pod względem wysokości płac. Na lepsze wynagrodzenia firma przeznaczyła 50 milionów złotych. Zgodnie z komunikatem Kauflandu poza zwiększeniem pensji wszystkim pracownikom sieć oferuje stabilne warunki, ponieważ standardową formą zatrudnienia jest umowa o pracę. Pierwsza podpisywana umowa (niezależnie od stanowiska) jest na okres siedmiu miesięcy. Kolejna podpisana umowa jest już zawierana na czas nieokreślony. Sieć podkreśla również, że najbardziej dyspozycyjne osoby otrzymują dodatki motywacyjne w wysokości do 400 zł. Najwięcej zatrudnionych pracuje na stanowisku kasjer-sprzedawca. Ich zarobki od 1 marca mają wynosić od 3200 do 3900 zł brutto miesięcznie w zależności od stażu pracy. Poza tym pracownicy mogą otrzymać do 500 zł dodatku motywacyjnego.

Punkty PAYBACK w sieci Kaufland

Od września 2009 roku Program PAYBACK obecny jest w Polsce. Jego uczestnicy mogą zbierać punkty w kilku tysiącach sklepów tradycyjnych oraz online. Zgromadzone punkty PAYBACK klienci wykorzystują do płacenia za zakupy lub wymieniają na atrakcyjne nagrody. Program został odznaczony brązową statuetką Effie Awards w kategorii Kampanie CSR, za promowanie wśród uczestników darowizny na cele charytatywne.

Sieć Tesco nie była objęta programem partnerskim PAYBACK, jednak po rebrandingu trzech hipermarketów w Warszawie, Gdańsku i Krakowie pojawiła się możliwość zbierania punktów w tych sklepach.

⬇️Kliknij w grafikę aby ją powiększyć⬇️

Jak działa program lojalnościowy PAYBACK?

Wszystko dzięki temu, że sieć Kaufland jest od dłuższego czasu partnerem Programu PAYBACK. Wystarczy, że zeskanujesz kartę PAYBACK podczas zakupów i zbierzesz punkty. Zgromadzonymi punktami można płacić za kolejne zakupy lub wymienić je na atrakcyjne nagrody. Za każde 3 złote wydane w sklepie Kaufland klienci otrzymują 1 punkt PAYBACK.

Elementem Programu są kupony, które można wykorzystać podczas zakupów. Dzięki nim szybko zwiększysz liczbę zebranych punktów. Kupony są dostępne na paragonie. Są one dostępne również na stronie oraz w aplikacji PAYBACK. Ostatnio sieć Kaufland wprowadziła do swoich sklepów terminale PAYBACK, które pozwalają także na aktywowanie kuponów oraz ułatwiają robienie zakupów. Im więcej punktów zbierzesz, tym szybciej będziesz mógł je wymienić na atrakcyjne nagrody. Pamiętaj o aktywowaniu kuponów przed dokonaniem zapłaty. Zrobisz to, nawet stojąc w kolejce do kasy. Nagrody, które możesz uzyskać za zbieranie punktów PAYBACK, to m.in. akcesoria sportowe, gadżety przydatne w domu, a także elektronika. Środki możesz również wymienić na rabaty w sklepach Kaufland i innych partnerów.

Zarejestruj swoją kartę PAYBACK, żeby dostawać kupony, a zebrane punkty wymieniać na nagrody. Nie masz karty? Zamów ją za darmo do domu, lub zarejestruj się w aplikacji PAYBACK już dziś!