500 °P to jeden posiłek dla dziecka

Program dożywiania dzieci Pajacyk

Program PAYBACK wspomaga organizacje charytatywne! Jak możesz się zaangażować?

Pajacyk, czyli program finansowania posiłków dla dzieci w szkołach

W PAYBACK wierzymy, ze wszystkie dzieci powinny mieć zagwarantowany codzienny pełnowartosciowy posiłek, żeby zdrowo się rozwijać. Środowisko, w którym dorastają lub problemy dorosłych nie mogą stawać temu na przeszkodzie. Dlatego współpracujemy z Polską Akcją Humanitarną, prowadzącą program Pajacyk.


Dzięki temu każdy uczestnik Programu PAYBACK może wspomóc działania mające na celu dożywianie dzieci w szkołach i zapewnić im każdego dnia ciepły posiłek, aby mogły zdrowo rozwijać się i stawiać czoło nowym wyzwaniom.

Jak możesz pomóc dzieciom?

Wystarczy, że masz na koncie 100 punktów PAYBACK, aby dokonać darowizny.
Każde przekazane 500 punktów to jeden szkolny posiłek dla dziecka (średni koszt posiłku w programie to 5zł).
W roku szkolnym 2017/2018 wspólnie z uczestnikami Programu PAYBACK ufundowaliśmy blisko 12tysięcy posiłków!

Jak można pomóc?

Polska Akcja Humanitarna przekazuje pieniądze szkołom na drodze konkursu. Środki finansowe przeznaczone są dla potrzebujących dzieci, którym z jakichś względów nie mogą pomóc Ośrodki Pomocy Społecznej. W 2017 roku organizacja rozszerzyła swoją działalność o dożywianie najmłodszych również w czasie letnich wakacji. Z kolei w roku szkolnym 2017/2018 z pomocą uczestników programu lojalnościowego PAYBACK udało się ufundować około 12 tysięcy posiłków dla dzieci.

Uczestnicy Programu PAYBACK podczas zakupów w różnych sklepach (zarówno stacjonarnych, jak i internetowych) zbierają punkty lojalnościowe. Kupować można u ponad 400 partnerów Programu, do których należą m.in.: BP, Kaufland, Allegro, Booking.com czy Multikino. Zebrane punkty można wymienić na atrakcyjne nagrody lub vouchery, a także płacić nimi za inne zakupy. Aby wesprzeć program Pajacyk PAH, wystarczy mieć na koncie 100 punktów PAYBACK. Każde 500 punktów przekazane dla organizacji to jeden posiłek, którego średni koszt w programie wynosi około 5 zł.