Przegląd transporterów dla kota. Który wybrać?

Strona głównaPAYBACK EkstraZwierzęta ● Transporter dla kota

Transporter to podstawowe wyposażenie dla każdego kota. Szeroki wybór modeli dostępnych na rynku pozwala wybrać idealny produkt na dalekie podróże, krótkie wypady rowerem czy wizyty u weterynarza. Dowiedz się, jaki transporter dla kota warto wybrać i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Transporter dla kota to niezbędny element wyprawki, który powinien posiadać każdy właściciel zwierzęcia. Taki produkt przydaje się nie tylko podczas dalszych podróży, ale także na krótsze wyjścia np. wizyty u weterynarza. Solidny transporter zapewnia pupilowi bezpieczeństwo, a tobie daje gwarancję, że wystraszony i zestresowany kot nie ucieknie np. podczas jazdy samochodem. Wybierając transporter weź pod uwagę charakter i wielkość twojego ulubieńca. Produkt powinien być do niego dopasowany rozmiarem. Producenci oferują szeroki wybór modeli, umożliwiających nawet transport dwóch kotów. Propozycje transporterów w różnych rozmiarach i wykończeniu znajdziesz w sklepach dla zwierząt online, czyli za zakupy otrzymasz punkty, które wymienisz na atrakcyjne nagrody.

Plastikowy transporter dla kota

Plastikowy transporter dla kota to model najpopularniejszy i najczęściej wybierany przez właścicieli. Jest bardzo praktyczny, higieniczny i łatwy w czyszczeniu. Dzięki solidnej konstrukcji plastikowy transporter nadaje się do przewozu również dużych i ciężkich kotów. Producenci oferują je w wielu rozmiarach, co ułatwia idealne dopasowanie produktu do twojego pupila. Podczas wyboru zwróć uwagę na rodzaj zamknięcia. Jeśli twój kot jest towarzyski i nie boi się środowiska zewnętrznego, z powodzeniem możesz wybrać model z kratką. Wycofanym i nerwowym zwierzętom zaleca się raczej transporter z drzwiczkami, które dadzą mu poczucie izolacji przed światem. Przestronne wnętrze transportera umożliwia włożenie do środka koca, co niewątpliwie umili kotu pobyt w jego wnętrzu. Jeśli często podróżujesz, koniecznie zwróć uwagę, czy transporter posiada specjalne zaczepy umożliwiające przymocowanie go do pasów bezpieczeństwa. Transporter samochodowy powinien ponadto posiadać odpowiedni certyfikat jakości. Przy wyborze produktu koniecznie przyjrzyj się jakości wykonania poszczególnych elementów – zaczepy, drzwiczki, rączka i dno powinny być solidne i bardzo wytrzymałe. Jeśli planujesz podróż samolotem, sprawdź, które linie lotnicze wymagają potwierdzenia atestów transportera.

Dowiedz się także, Jaką kuwetę dla kota wybrać

Torba transportowa dla kota

Torba to idealny transporter dla małych i średnich kotów. Wykonana z odpornych tworzyw jest łatwa w czyszczeniu. Zaletą torby jest regulowany pasek, który ułatwia przenoszenie zwierzęcia. Wybierając model dla siebie i swojego kota, upewnij się, czy dno i boki transportera zostały dodatkowo usztywnione i wzmocnione. Ważne jest, by podczas przenoszenia kota torba zachowała swój pierwotny kształt. Nie bez znaczenia jest również ilość wywietrzników i ich wielkość. Torba wykonana ze sztucznych materiałów może się szybko nagrzewać, a tym samym kotu będzie w niej brakować powietrza. Z tego powodu powinna posiadać przynajmniej 2 duże otwory. Transporter nie nadaje się do użytku zimą i w deszczowe dni – grozi to zmarznięciem kota.

Sklepy zoologiczne online na payback

Transporter wiklinowy dla kota

Transporter wiklinowy to model, którego należy raczej unikać. Ze względu na swoją nietrwałość i materiał, z którego jest wykonany nie powinien być używany jako pojemnik do przewożenia kotów. Kosze wiklinowe wyglądają pięknie i estetycznie, jednak są niepraktyczne i mogą być niebezpieczne dla zwierzęcia. Utrzymanie ich w odpowiedniej czystości jest trudne, a szczeliny kosza są dodatkowym miejscem zbierania się zanieczyszczeń. Nie są wytrzymałe i podczas przenoszenia kota mogą się złamać. Ponadto wiklina stanowi dla niego doskonałą zabawkę, który z ochotą będzie ją gryzł i drapał. Transportery wiklinowe możesz z powodzeniem wykorzystać jako domowe legowisko, demontując drzwiczki i wyściełając dno kocem.

Transporter dla kota na kółkach

Transporter na kółkach to nowość, którą oferuje coraz więcej producentów. Model występuje w różnych rozmiarach, które można dopasować do wielkości kota. Transporter na kółkach to idealna opcja do przewożenia dwóch pupili na raz. Zwierzęta mają dużą ilość miejsca, a sama podróż jest komfortowa i ciekawa. Modele na kółkach doskonale sprawdzają się na spacerach, szczególnie dla kotów typowo domowych, które boją się samodzielnego wychodzenia na zewnątrz.