Poznaj działanie serum z witaminą C. Jak i dlaczego warto je stosować?

Strona GłównaPAYBACK EkstraZdrowie i uroda ● Serum z witaminą C

Witamina C, zwana też kwasem askorbinowym, nie bez powodu nazywana jest witaminą młodości. Zapewnia młody i promienny wygląd skóry. Dlatego też jest często spotykanym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji, takich jak serum. Sprawdź, dlaczego warto i w jaki sposób stosować serum z witaminą C.

Serum z witaminą C w sklepach partnerskich PAYBACK

Serum z witaminą C to kosmetyk, który jest odpowiedzią na wiele potrzeb skóry. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem z uwagi na wszechstronne, korzystne działanie. Można wręcz rzec, że stosowanie serum z witaminą C stało się trendem, modą, za którą warto podążać. Dzięki szerokiemu zastosowaniu po serum z witaminą C mogą sięgać osoby w każdym wieku i o różnych potrzebach. Produkt ten znajdziesz w drogeriach i w innych sklepach z kosmetykami, które są partnerami PayBack. Szukaj serum z witaminą C pośród bogatego asortymentu sklepu Avon i Douglas. Robiąc w nich zakupy, zgarniasz punkty, które możesz później wymienić na wybrany przez siebie prezent lub zamienić na złotówki i przeznaczyć na kolejne zakupy. Nie zwlekaj i wybierz serum z witaminą C, aby cieszyć się zachwycającym wyglądem skóry, a przy tym baw się z PayBack i zbieraj punkty.

Serum z witaminą C – właściwości i działanie

Witamina C znana jest przede wszystkim z działania antyoksydacyjnego. Neutralizuje wolne rodniki, czyli szkodliwe formy tlenu, które nasilają proces starzenia się skóry. Serum z witaminą C warto wprowadzić do pielęgnacji skóry problematycznej, gdyż hamuje stan zapalny, ograniczając w ten sposób powstawanie zmian skórnych. Serum to pobudza fibroblasty, czyli komórki znajdujące się w skórze właściwej, do produkcji kolagenu i zredukowania jego rozpadu. Kolagen zapewnia elastyczność i sprężystość, wygładza, ujędrnia i regeneruje skórę. Serum z witaminą C rozjaśnia, dzięki czemu zapobiega powstawaniu nowych i zmniejsza widoczność istniejących już przebarwień. Związane jest to ze zdolnością kwasu askorbinowego do hamowania tyrozynazy. To enzym regulujący proces melanogenezy – tworzenia przebarwień. Serum z witaminą C działa również skutecznie na oznaki starzenia – zmarszczki i linie na skórze. Wzmacnia naczynia krwionośne i poprawia mikrocyrkulację skóry. Regularna pielęgnacja z serum z witaminą C to gwarancja zdrowej, pełnej blasku i witalności skóry.

Jak stosować serum z witaminą C? W pielęgnacji porannej czy wieczornej?

Serum z witaminą C możesz wprowadzić zarówno do pielęgnacji porannej, jak i do wieczornej. To zależy od zawartości witaminy C w kosmetyku. Przy niedużej ilości tej substancji wskazane jest użycie serem z rana. Dzięki temu witamina C zapewni skórze ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i skorzysta się z pełni jej działania antyoksydacyjnego, czyli spowolnienia reakcji utleniania zachodzących na poziomie komórkowym. W porannej pielęgnacji poleca się serum z lekką formułą, która szybko się wchłania. Wystarczy, że po umyciu skóry nałożysz serum z witaminą C, by już po kilku minutach kontynuować poranną pielęgnację. Aplikuj serum z witaminą C wieczorem przy wysokich stężeniach tej substancji, zwłaszcza jeśli preparat ma postać olejową, co wiąże się z pozostawieniem na skórze filmu utrudniającego wykonanie makijażu.

Z jakimi kosmetykami nie powinno się łączyć serum z witaminą C?

Mimo że serum z witaminą C wykazuje szereg korzyści, to połączenie go z niektórymi składnikami może okazać się złym pomysłem – powoduje podrażnienie lub neutralizuje działanie kwasu askorbinowego. Nie zaleca się zestawienia serum z witaminą C z kosmetykami zawierającym przede wszystkim:

  • retinol,
  • kwas AHA,
  • kwas BHA,
  • niacynamid,
  • metale ciężkie.

Jaki krem należy nakładać po serum z witaminą C i dlaczego?

Samo serum z witaminą C wykazuje dobroczynny wpływ na skórę, ale dla uzyskania jeszcze lepszego efektu warto nakładać na nie odpowiedni krem. Po aplikacji serum zaleca się zastosowanie kremu nawilżającego z tzw. SPF, czyli z filtrami UV. Jak wspomnieliśmy wcześniej, uzyska się w ten sposób synergiczne działanie tych dwóch kosmetyków. Dzięki temu skóra będzie jeszcze lepiej odżywiona, zabezpieczona przed działaniem słońca, a procesy starzenia zostaną opóźnione.

Jak i gdzie przechowywać serum z witaminą C?

Witamina C jest niestabilna i dość szybko się utlenia. Aby spowolnić ten proces, serum powinno być odpowiednio przechowywane. Najlepiej trzymać je w szczelnym opakowaniu z ciemnego szkła. Serum z witaminą C powinno być przechowywane w chłodnym miejscu z ograniczeniem dostępu do światła. Dobrym pomysłem będzie lodówka. Pamiętaj też o ograniczonym czasie przydatności serum z witaminą C po otwarciu. Preparaty zawierające w swoim składzie czystą witaminę C mogą być bez obaw stosowane nawet przez 3 miesiące, w przypadku serum z pochodnymi witaminy C dochodzi szybciej do ich utleniania się i utraty właściwości.

Jaki krem należy nakładać po serum z witaminą C i dlaczego?

Serum z witaminą C to produkt, który w szczególny sposób korzystnie wpływa na poprawę kondycji skóry. Na uwagę zasługuje zwłaszcza jego działanie antyoksydacyjne, przeciwstarzeniowe i chroniące przed UV. Pamiętaj jednak o odpowiednim przechowywaniu serum z witaminą C i unikaniu łączenia go z kilkoma substancjami.

Zadbaj o zdrowie z PAYBACK. Zarejestruj się i zacznij zbierać punky podczas zakupów w drogeriach i sklepach internetowych.