Najlepsze zabawa na urodziny – jak przygotować udane przyjęcie?

Strona GłównaPAYBACK EkstraPrezenty ● Zabawa na urodziny

Impreza urodzinowa w domu, restauracji lub sali zabaw stanie się niezapomnianym przeżyciem dzięki grom i zabawom. Kinderbal to doskonały czas, aby zagrać w kultowe kalambury, pomalować twarze, upiec wspólnie pyszne babeczki, pobawić się balonami i zorganizować sesję zdjęciową ze śmiesznymi rekwizytami. Wśród urodzinowych pomysłów na zabawy są propozycje dla dzieci i dorosłych.

Pomysłów na urodzinowe zabawy jest mnóstwo. Nie trzeba być profesjonalnym animatorem, aby uszczęśliwić grupę maluchów i sprawić frajdę solenizantowi. Ciekawe atrakcje możesz zorganizować nie tylko w sali zabaw, lecz także we własnym domu lub ogrodzie. Jeśli urodziny obchodzisz wiosną lub latem, doskonałym pomysłem jest impreza w plenerze. Aby organizacja urodzinowych atrakcji nie nadwyrężyła twojego domowego budżetu, skorzystaj z możliwości, jakie daje karta PAYBACK. Za zgromadzone punkty możesz np. otrzymać voucher na Allegro, dzięki któremu kupisz niezbędne akcesoria urodzinowe (balony, kredki, foremki do ciastek itd.) w niższej cenie. Jeśli przygotowujesz kulinarną zabawę i potrzebujesz do tego konkretnych składników, pamiętaj, że jako uczestnik Programu wiele produktów kupisz w sklepach online.

Zabawa na urodziny dziecka

Każdy maluch marzy o kinderbalu, na którym będzie pyszny tort ze świeczkami, wymarzony prezent na urodziny, ulubieni goście oraz masa atrakcji. Możesz je szybko przygotować. Do wyboru są m.in. kreatywne zabawy takie jak wspólne gotowanie oraz inne ciekawe pomysły łatwe do zrealizowania w domu lub na dworze.

Kreatywne zabawy

Najciekawsze zabawy dla dzieci łączą frajdę z rozwojem. Dlatego na urodzinowym przyjęciu nie powinno zabraknąć elementów, dzięki którym uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się czegoś nowego. Do kreatywnych atrakcji należą:

  • przygotowanie ozdób z masy solnej – zaproszeni goście nauczą się, jak zrobić masę solną, a oprócz tego będą mogli zaprezentować swoje zdolności artystyczne;
  • wspólne pieczenie babeczek – możliwość samodzielnego upieczenia (oczywiście pod okiem osoby dorosłej – w tej roli może wystąpić animator dziecięcy lub babcia) i udekorowania ciasteczek da maluchom ogromną satysfakcję. Szczególnie jeśli będą mogły zjeść je na przyjęciu lub zabrać do domu;
  • małe warsztaty – ich tematykę należy dostosować do wieku oraz preferencji solenizanta i jego gości. Może to być mini kurs sadzenia roślinek, połączony z poznawaniem nazw kwiatów i ziół lub warsztaty krawieckie, podczas których dziewczynki w wieku powyżej 3 lat nauczą się szyć proste ubranka dla lalek lub stworzą własne maskotki. Dla chłopców można przygotować mini kurs modelarstwa lub zaangażować ich we wspólne stworzenie innych zabawek dla chłopca;
  • stworzenie wspólnego rysunku – ta zabawa polega na tym, że każde z dzieci za pomocą farb lub pisaków rysuje na dużym kartonie jeden wagonik pociągu. Gdy prace są już skończone, kartony należy połączyć ze sobą w taki sposób, by powstał pociąg. Dzięki temu maluchy nie tylko będą ćwiczyć zdolności manualne, lecz także potrenują pracę w grupie.

Najlepsze pomysły na urodziny w domu – kalambury, balony

Przyjęcie urodzinowe w domu może być równie atrakcyjne jak to organizowane w sali zabaw. Aby umilić czas gościom, można przygotować grę w kalambury, gdzie hasłami do odgadnięcia będą np. postacie z bajek. Do wspólnej zabawy warto wykorzystać także urodzinowe dekoracje – ciekawą propozycją jest malowanie balonów, podczas którego każde dziecko może zrealizować swoją artystyczną wizję. Popularną atrakcję stanowi też malowanie twarzy, dzięki któremu zaproszeni goście mogą zamienić się w ulubione zwierzę lub postać z bajki. Trzeba jednak pamiętać, że do tego potrzebne są specjalne rodzaje farb. Znajdziesz je np. na Allegro – dzięki karcie PAYBACK możesz zdobyć kartę podarunkową, która obniży wysokość rachunku za zakupy.

Do popularnych atrakcji urodzinowych należy również piniata – to specjalne pudełko w kształcie zwierzęcia (np. jednorożca) lub liczby, wypełnione po brzegi batonikami lub cukierkami. Goście mają za zadanie rozbić je, aby dostać się do zawartości. Innym przykładem doskonałej zabawy dla dzieci w domu jest sesja zdjęciowa z wykorzystaniem śmiesznych rekwizytów, której efekt przypomina fotografie wykonane w popularnej fotobudce.

Zabawa na urodziny na dworze – co oprócz zabawy w chowanego?

Jeśli dopisuje pogoda, świetne gry i zabawy na urodziny można zorganizować na dworze. Tutaj doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju zawody sportowe z nagrodami, zabawa w berka lub wyprawa do pobliskiego lasu w poszukiwaniu wcześniej przygotowanych przez opiekuna skarbów. Dzieciaki mogą też zabawić się w fotomodeli podczas plenerowej sesji zdjęciowej.

Urodzinowe atrakcje dla dorosłych

Przyjęcia urodzinowe dla starszych dzieci i osób dorosłych różnią się od dziecięcych kinderbali, jednak i w tym przypadku warto zadbać o dodatkowe atrakcje. Należą do nich m.in.: gry planszowe lub karciane, karaoke, kalambury, gra w wyzwania typu „szczerość lub odwaga”, interaktywne gry na PS4 lub wspólny trening fitness.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie są najciekawsze zabawy na urodziny dziecka. Aby zorganizować dodatkowe atrakcje dla malucha, nie musisz wydawać fortuny. Wystarczy, że wymienisz swoje punkty PAYBACK na kartę podarunkową do wykorzystania na Allegro, gdzie znajdziesz mnóstwo urodzinowych akcesoriów.
  • Jakie atrakcje można zorganizować na przyjęciu dla nastolatków lub dorosłych.

PAYBACK PREZENTuje! Dołącz i zbieraj punkty na upatrzone nagrody i prezenty.