Punkty Programu PAYBACK tracą ważność – co możesz z nimi zrobić?

Strona GłównaPAYBACK EkstraPorady ● Wygaszanie Punktów

PAYBACK to największy multipartnerski program lojalnościowy w Polsce. Na liście partnerów Programu jest wiele sklepów stacjonarnych oraz internetowych, dlatego punkty PAYBACK tak łatwo się zbiera. Pamiętaj jednak, że część z dotychczas zebranych punktów w tym roku może stracić ważność.

Dlaczego tak się dzieje? W Regulaminie Programu PAYBACK możesz przeczytać, że punkty, które zbierasz, są ważne przez 3 lata. Po upływie tego okresu zostaną one wygaszone. Szacuje się, że wartość wszystkich środków, które mogą wygasnąć w tym roku, wynosi 22 mln zł. Jak sprawdzić punkty PAYBACK i dowiedzieć się, ile z nich wygasa? Co można z nimi zrobić, aby ich nie stracić? Przeczytaj!

Jak zbierać punkty PAYBACK i ile są one ważne?

Punkty PAYBACK można zbierać na kilka sposobów, np. robiąc zakupy w sklepach online - pamiętaj zawsze by aktywować kupon, dzięki któremu zdobędziesz dodatkowe punkty. Dlaczego warto? Ponieważ często robimy akcje promocyjne, podczas których dajemy 5 razy więcej, 7 razy więcej, a nawet 10 razy więcej punktów! Swoje nagrody odbierasz znacznie szybciej, sprawdź już teraz co znajdziesz w naszym sklepie z nagrodami.

Możesz także robić zakupy w sklepach stacjonarnych, gdzie podczas codziennych zakupów zbierasz dodatkowe punkty PAYBACK.

Biorąc udział w Programie, musisz pamiętać o kilku kwestiach związanych z punktami. Część środków może być uwzględniona na twoim koncie dopiero po pewnym czasie od transakcji – są to wówczas punkty oczekujące.

Jak sprawdzić punkty PAYBACK?

To, ile punktów PAYBACK masz aktualnie na koncie, możesz sprawdzić w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że zalogujesz się w serwisie internetowym lub w aplikacji i wejdziesz w zakładkę „Moje punkty PAYBACK”. Podane tam są wszystkie aktualne środki z wyróżnieniem, w jakiej ilości i gdzie je zdobyłeś. Widnieje też informacja, ile z nich może stracić ważność w najbliższym czasie. W tym roku punkty starsze niż 36 miesięcy tracą ważność 29.02.2024. Jeżeli chcesz jeszcze je wykorzystać, musisz to zrobić właśnie do tego dnia.

Poznaj wskazówki poruszania się po koncie PAYBACK >>

Jakie dane wprowadzać, aby zalogować się do konta PAYBACK?

Co można zrobić z punktami PAYBACK, które tracą ważność?

Jeżeli w pełni chcesz wykorzystać punkty dotychczas zebrane u nas, możesz to zrobić na kilka sposobów. Najpierw sprawdź punkty PAYBACK znajdujące się na twoim koncie, możesz to zrobić wygodnie w aplikacji. Następnie wejdź na https://sklep.payback.pl aby wymienić zgromadzone środki na nagrodę. Znajdują się w nim przede wszystkim nagrody rzeczowe, w tym sprzęt AGD, biżuteria, akcesoria do domu i ogrodu, a także gadżety elektroniczne.

Inne możliwości wymiany punktów to np. vouchery

W sklepie PAYBACK dostępne są vouchery do wielu sklepów. Oferta voucherowa jest systematycznie powiększana, o karty podarunkowe i doładowania telefoniczne. Warto skorzystać z tej propozycji, voucher może posłużyć jako prezent dla bliskiej osoby i jest uniwersalną formą giftu.

Kolejne rozwiązanie to wymiana punktów PAYBACK w sklepach na różne zakupy. Pamiętaj, żeby wcześniej sprawdzić, jaki przelicznik ma dany Partner Programu. Jest to ważne, gdyż wygląda on nieco inaczej u poszczególnych Partnerów. Punkty możesz wymieniać na zakupy w drogeriach dm, sklepach PSB Mrówka, na stacjach bp, sklepach specjalistycznych Al.Capone oraz w sieci sklepów Carrefour.

A co zrobić w sytuacji, gdy akurat niczego nie potrzebujesz i nie chcesz wymieniać swoich punktów na nagrody? Możesz pomóc innym. Współpracujemy z fundacjami charytatywnymi, na które możesz przeznaczyć swoje punkty i pomóc.

Rozpocznij oszczędzanie z PAYBACK: zbieraj °punkty, wymieniaj na zakupy i nagrody!