Jaki operator komórkowy będzie najlepszy dla ciebie?

Strona GłównaPAYBACK EkstraFinanse ● Jak wybrać operatora komórkowego

Jeżeli właśnie kończy ci się umowa na abonament komórkowy lub chcesz po raz pierwszy wykupić takie usługi, prawdopodobnie zastanawiasz się, który operator komórkowy będzie najlepszy. W Polsce działa kilka dużych sieci, które mają bardzo ciekawe oferty dla swoich klientów.

Czym kierować się przy wyborze operatora komórkowego? Przede wszystkim własnymi potrzebami związanymi ze sposobem korzystania z telefonu czy internetu mobilnego, który stał się jednym z głównych produktów oferowanych w ramach usług sieci komórkowych.

Czym kierować się przy wyborze operatora sieci komórkowej?

Przede wszystkim musisz zastanowić się, na czym najbardziej ci zależy. Następnie sprawdź, co oferują poszczególni operatorzy komórkowi. Przykładowo, jeżeli najczęściej łączysz się z numerami zagranicznymi, zwróć uwagę na to, jak wygląda oferta na połączenia do innych państw. Jeśli jednak często przebywasz poza domem i musisz mieć stały dostęp do internetu, sprawdź, ile gigabajtów oferuje operator w ramach abonamentu. Istotna jest też prędkość przesyłu danych, abyś nie musiał czekać długo na przesłanie lub odbiór zdjęć czy e-maili. Niektórzy operatorzy proponują klientom także dostęp do portali społecznościowych bez pobierania danych z puli gigabajtów oferowanych w ramach abonamentu. Oprócz tego zwróć uwagę na to, jak w danej sieci traktowani są stali klienci i czy przygotowuje ona atrakcyjne promocje jedynie dla nowych usługobiorców, czy dla wszystkich zainteresowanych. Jeżeli nie chcesz często zmieniać operatora, wybierz tego, który ma ciekawą ofertę także dla osób już korzystających z jego usług. Jak więc widać, pojęcie „najlepszy operator komórkowy” dla każdego użytkownika może oznaczać co innego. Przed podjęciem decyzji sprawdź, co oferują poszczególne sieci, który operator komórkowy najlepiej spełnia twoje potrzeby.

Operatorzy komórkowi w Polsce – jakie są największe sieci?

W Polsce działa kilku większych operatorów sieci komórkowych. Zalicza się do nich między innymi (w kolejności alfabetycznej):

  • NJU Mobile – jeden z nowszych operatorów oferujący abonament dla jednej osoby lub dla par. Wśród proponowanych usług ma także internet mobilny;

  • Orange – jest jednym z największych operatorów komórkowych obecnych na polskim rynku. Oferuje telefonię komórkową i stacjonarną, a także dostęp do internetu. Można też zdecydować się na pakiet usług, w który wchodzi również telewizja;

  • Play – to kolejna duża sieć oferująca usługi telefonii komórkowej oraz dostępu do internetu. Możesz skorzystać z abonamentu lub oferty przedpłaconej;

  • Plus – to jedna z pierwszych sieci komórkowych, które pojawiły się w naszym kraju. Oferuje abonament i usługi przedpłacone. Wśród dostępnych opcji jest także abonament na internet;

  • Plush – jest jedną z nowszych marek telefonii komórkowej w Polsce. Do niedawna oferowała jedynie numery na kartę, obecnie ma też dostępne usługi w ramach abonamentu;

  • T-Mobile – to kolejna duża sieć oferująca pakiet usług telefonii komórkowej oraz multimedialnych, w tym dostęp do internetu oraz różnego rodzaju serwisów muzycznych czy filmowych.

Wybierz ofertę dla siebie i sprawdź, co jeszcze możesz zyskać, podpisując umowę

Za oferty od wszystkich wymienionych operatorów komórkowych możesz zebrać punkty PAYBACK. Jeżeli zdecydujesz się na podpisanie umowy z jednym z nich, skorzystasz również z profitów oferowanych w Programie. Jak to zrobić? Sprawdź, czy wśród dostępnych kuponów jest oferta na usługę, która cię interesuje – jeśli tak, aktywuj go. Przeczytaj też dokładnie, jakie warunki musisz spełnić, aby otrzymać punkty za zakup usługi. Następnie odszukaj na liście partnerów wybranego przez ciebie operatora i przejdź na jego stronę, a potem wykup usługę.

Po zrealizowaniu zamówienia dostaniesz od 2 500 do nawet 10 000 punktów PAYBACK. Trafią one na twoje konto w ciągu 60 dni. Zgromadzone środki możesz wykorzystać, jak tylko chcesz. Jedną z opcji jest wymiana ich na nagrody rzeczowe w naszym serwisie. Za punkty dostaniesz też vouchery do wybranych partnerów Programu – możesz je wykorzystać lub podarować bliskim w ramach urodzinowego lub świątecznego prezentu. Co więcej, jeśli często robisz zakupy u naszych stacjonarnych partnerów, punktami PAYBACK możesz obniżyć wysokość rachunku za te zakupy i usługi. Ciekawą opcją jest także przekazanie punktów na cele charytatywne, np. na program Pajacyk prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną.

Dołącz do PAYBACK i zacznij oszczędzać na codziennych wydatkach. Pobierz aplikację lub zarejestruj się przez stronę www.