Aplikacja do oszczędzania pieniędzy – sprawdź, jakie możliwości daje ci PAYBACK

Strona GłównaPAYBACK EkstraAplikacja mobilna ● Oszczędzaj na zakupach z aplikacją

Ceny dostępnych w sklepach towarów rosną w oczach. Z tego powodu coraz więcej mówi się o oszczędzaniu na zakupach, zwłaszcza tych codziennych. Jednak można też oszczędzać na większych wydatkach. Ułatwieniem jest aplikacja do oszczędzania, która została opracowana na potrzeby Programu PAYBACK.

Czy faktycznie można oszczędzać przy pomocy aplikacji zainstalowanej na telefonie? Okazuje się, że tak! I to na wiele sposobów. Programy te mają odpowiednio przygotowane funkcje, które w znacznym stopniu ułatwiają optymalizację wydatków związanych z codziennymi zakupami. Przy pomocy aplikacji od PAYBACK możesz też zaplanować większe zakupy i sporo na nich zaoszczędzić. Aplikacja oferuje także wiele innych ciekawych funkcji, które w znacznym stopniu ułatwią kupowanie, zarówno stacjonarnie, jak i online. Sprawdź, jak z nich korzystać, by twoje zakupy nie pochłaniały całego domowego budżetu.

Podstawy oszczędzania – o czym należy pamiętać przy codziennych zakupach?

Jeżeli chcesz zacząć oszczędzać, nie porywaj się od razu na opcje zaawansowane, różnorodne inwestycje czy dalekosiężne plany. Postaw na proste i osiągalne dla ciebie w danym momencie rozwiązania. Przede wszystkim przyjrzyj się uważnie swoim wydatkom i postaraj się je możliwie jak najbardziej zoptymalizować. Poniżej przedstawimy ci kilka sprawdzonych sposobów na to, jak to robić.

Kiedy chcesz przeznaczyć określoną sumę na dowolny, wybrany przez ciebie cel, nie tylko skup się na optymalizacji zakupów, lecz także staraj się odkładać pieniądze. Początkowo mogą to być niewielkie kwoty, np. jedna złotówka po zrobionych zakupach. Z czasem można zwiększyć ilość odkładanych pieniędzy lub ustalić, że będzie to stała kwota w wysokości np. 10% wartości zakupów. Kiedy już w ten sposób odłożysz pewną sumę pieniędzy, możesz pomyśleć o rozwiązaniach finansowych, jakie oferują banki. Znajdziesz je wśród naszych partnerów, a decydując się na wybrane usługi przez nie oferowane, dodatkowo zbierzesz punkty PAYBACK, które pomogą ci w dalszych oszczędnościach. Jeżeli nie wiesz, jaka propozycja będzie dla ciebie najlepsza, zawsze możesz skonsultować się z doradcą finansowym, który pomoże ci dobrać optymalne rozwiązanie.

Oszczędzanie na co dzień – o czym jeszcze warto pamiętać?

Przede wszystkim pamiętaj o regularności swoich działań. Trzymaj się wyznaczonych przez siebie celów i nie rób od nich żadnych odstępstw. Na początku powinno to być coś prostego i łatwego do osiągnięcia, a z czasem możesz zwiększyć wyzwanie dla ciebie i twoich bliskich, dzięki czemu stanie się większą przygodą. Od czego można zacząć? Wszystko zależy od twoich możliwości oraz umiejętności zarządzania pieniędzmi i czasem. Może to być odłożenie 50 lub 100 zł w ciągu miesiąca albo np. odłożenia 500 zł na wakacje w ciągu pół roku. Wszystko zależy od ciebie!

Pamiętaj też o tym, żeby regularnie sprawdzać ceny produktów, które chcesz kupić w różnych sklepach. Dotyczy to zarówno zakupów codziennych, jak i okazjonalnych. Na wydatkach pojawiających się na co dzień, np. żywności, nie zaoszczędzisz bardzo dużych kwot. Jednak przy kupowaniu mebli czy sprzętu AGD oszczędności mogą wynieść kilkaset złotych, a nawet więcej. Nie zapominaj o tym, że często ceny między sklepami stacjonarnymi i internetowymi tej samej sieci się różnią. To daje duże możliwości, jeśli jesteś szczególnie przywiązany do określonej marki.

Możesz postarać się również o optymalizację wydatków związanych z utrzymaniem domu oraz różnego rodzaju usługami, np. abonamentami telefonicznymi. Nie jest to rozwiązanie natychmiastowe, gdyż zazwyczaj warunków umowy nie można zmienić w czasie jej trwania. Jednak zawsze na koniec okresu abonamentowego warto spróbować negocjować warunki jego przedłużenia. Niejednokrotnie w ten sposób możesz albo obniżyć rachunek, albo otrzymać lepszy pakiet usług w tej samej cenie.

Ściągnij aplikację PAYBACK i zacznij realnie oszczędzać przy jej pomocy

Dużym ułatwieniem przy optymalizacji wydatków są różnego rodzaju odpowiednie narzędzia. Coraz więcej osób stawia na aplikacje instalowane na urządzeniach mobilnych. Jedną z ciekawszych propozycji jest aplikacja Programu PAYBACK. Dzięki niej możesz jednocześnie oszczędzać na wiele sposobów oraz zbierać w o wiele łatwiejszy sposób punkty podstawowe i bonusowe, w porównaniu do tradycyjnej karty plastikowej i serwisu internetowego. Aplikacja ma także szereg innych funkcji ułatwiających codzienne zakupy.

Ściągnąć ją na swój telefon mogą zarówno dotychczasowi uczestnicy Programu PAYBACK, jak i osoby, które dopiero rozważają założenie konta. Jej zainstalowanie jest bardzo proste. Trwa to tylko chwilę, a sama aplikacja nie zajmuje wiele miejsca w pamięci urządzenia. Znajdziesz ją w odpowiednim sklepie z aplikacjami. Dla urządzeń z systemem Android będzie to Google Play. Jeśli masz telefon z systemem iOS, szukaj jej w AppStore.

Obniżaj rachunki u wybranych stacjonarnych partnerów Programu

Jedną z podstawowych funkcji aplikacji, dzięki którym zaoszczędzisz sporo na swoich wydatkach, jest możliwość obniżania rachunków przy pomocy zebranych wcześniej punktów. Jak to działa? Będąc w sklepie, pokaż kasjerowi aplikację z zarejestrowaną wirtualną kartą. Zaznacz też, że rachunek za zakupy chcesz pokryć przy pomocy punktów. Możesz to zrobić nawet w sytuacji, gdy ich liczba pozwala na pokrycie tylko części wartości rachunku. Resztę kwoty bez problemu uiścisz, płacąc gotówką lub kartą. Wystarczy, że przed realizacją transakcji powiesz kasjerowi, ile punktów chcesz przeznaczyć na ten cel. W ten sposób punkty możesz wykorzystać u wybranych partnerów stacjonarnych, takich jak drogerie dm, markety budowlane PSB Mrówka, sklepy zoologiczne Maxi Zoo, a także stacje benzynowe bp Polska.

Przeczytaj również: Czym jest cash app?

Zamiast kupować potrzebne ci produkty – odbieraj je za punkty PAYBACK

Kolejną możliwością, jaką daje ci aplikacja PAYBACK, jest szybsze i wygodniejsze odbieranie nagród przewidzianych dla uczestników Programu. W kategorii „nagrody” znajdziesz najróżniejsze produkty, które przydadzą ci się w domu, podróży lub w trakcie jazdy samochodem. Są tam dostępne m.in. różnego rodzaju gadżety elektroniczne oraz produkty dla dzieci. Czeka na ciebie także szeroki wybór produktów z działu „moda” i „beauty”.

Jakie możliwości oszczędzania daje to rozwiązanie? Przydaje się w sytuacji, gdy potrzebujesz jakiegoś produktu, bo np. zepsuł ci się blender lub szukasz atrakcyjnego prezentu dla bliskiej osoby. Zamiast kupować go za gotówkę, wykorzystaj zebraną przez siebie pulę punktów w Programie i wymień je na potrzebny ci przedmiot. Co istotne, nagrody rzeczowe możesz odbierać, mając na koncie już 100 punktów. Resztę wartości nagrody w takiej sytuacji pokryjesz w tradycyjny sposób, np. szybkim przelewem internetowym lub przy pomocy karty płatniczej.

Korzystaj z voucherów dostępnych w aplikacji

A co w sytuacji, gdy wśród produktów prezentowanych w kategorii „nagrody” nie znajdziesz tego, co cię interesuje? Nic straconego. Możesz wybrać inne rozwiązanie, jakim jest wymiana punktów na vouchery do wybranych partnerów Programu. Dostępne są karty podarunkowe do sklepów internetowych z różnym asortymentem, platform sprzedażowych, a także serwisów streamingowych z muzyką lub filmami. Znajdzie się również kilka ciekawych propozycji dla miłośników gier konsolowych. Do każdego z partnerów oferujących bony podarunkowe dostępne są vouchery o różnych nominałach. Tak duża różnorodność sprawia, że praktycznie każdy znajdzie propozycję dla siebie. Co więcej, taka karta stanowi także doskonały pomysł na prezent lub dodatek do niego, gdyż osoba obdarowana sama będzie mogła wybrać, co sobie kupi w ramach podarunku.

⬇️ Z aplikacją PAYBACK poniedziałki są hAPPY⬇️

Chcesz oszczędzać na zakupach? Rób je z listą zakupów

Dużym udogodnieniem i narzędziem, które pozwoli ci oszczędzić na kupowanych produktach, jest odpowiednio przygotowana lista zakupów. W jaki sposób może ci ona pomóc? Korzystając z niej, zrobisz zakupy w bardziej zorganizowany sposób. Brak chaotycznego przemieszczania się między półkami sklepowymi zmniejszy ryzyko, że czegoś zapomnisz lub kupisz wiele zbędnych produktów. Trzymając się przygotowanego wcześniej spisu, w koszyku umieścisz tylko to, co faktycznie jest ci potrzebne. To szczególnie istotne w przypadku żywności, zwłaszcza tej z krótkim terminem przydatności do spożycia, bo dzięki temu unikniesz wyrzucania zepsutych produktów, których kupiłeś zbyt duży zapas. W ten sposób oszczędzisz podwójnie – nie wydasz niepotrzebnie pieniędzy ani nie będziesz musiał pozbyć się przeterminowanego jedzenia. Dobrze przygotowana lista zakupów pozwoli ci także zaoszczędzić czas spędzony w sklepie.

Jak prawidłowo przygotować listę zakupów, by faktycznie oszczędzać?

Pamiętaj o tym, że jeśli lista ma faktycznie pomóc ci oszczędzić na zakupach, powinna być właściwie przygotowania. Podczas wizyty w sklepie musisz się jej ściśle trzymać. Umieszczaj na niej wyłącznie te produkty, których faktycznie potrzebujesz np. do przygotowania posiłków zaplanowanych na kilka następnych dni. Możesz też umieścić te artykuły, które już się kończą i ich ilość nie wystarczy, by zrealizować twoje plany. Przejrzyj zawartość swoich szafek pod kątem przygotowanego przez ciebie jadłospisu i spisz wszystkie rzeczy do kupienia. Podobnie postępuj w przypadku chemii gospodarczej – kupuj tylko to, czego brakuje lub się wkrótce skończy.

Przygotowując listę zakupów, zwróć uwagę na to, by produkty z tej samej grupy, np. warzywa, znajdowały się obok siebie. To zaoszczędzi ci czasu spędzonego na poszukiwaniu wybranych towarów i kręcenia się między sklepowymi półkami.

Lista zakupów w twoim telefonie – przekonaj się, dlaczego warto przygotować ją w aplikacji PAYBACK

Przygotowywanie listy zakupów możesz znacznie sobie ułatwić, stawiając na rozwiązanie, które jest dostępne w aplikacji PAYBACK. Znajdziesz je po dotknięciu kafelka „więcej” umieszczonego na dolnym pasku ekranu głównego. Następnie przejdź do kafelka „lista zakupów”. Zacznij wpisywanie potrzebnych ci produktów. Po włożeniu ich do koszyka możesz odhaczyć te pozycje na liście.

Elektroniczna lista zakupów z telefonie jest wygodnym rozwiązaniem również z tego względu, że trudniej o niej zapomnieć niż o spisie przygotowanym na kartce papieru. Istnieje też mniejsze ryzyko, że lista gdzieś się przez przypadek się zapodzieje.

Nie tylko oszczędność pieniędzy – oszczędzaj swój czas, przygotowując listę zadań do wykonania

Funkcję „lista zakupów” możesz także wykorzystywać jako organizer czasu. Wystarczy, że zamiast produktów do kupienia wpiszesz na nią zadania do zrobienia. Po wykonaniu tych czynności odhaczasz je jako gotowe i przechodzisz do kolejnej pozycji na liście. To dobry sposób na organizację dnia, gdy masz kilka lub kilkanaście spraw do załatwienia i nie możesz o żadnej z nich zapomnieć.

Aktywuj kupony dostępne w aplikacji, by szybciej odbierać nagrody, vouchery i obniżać rachunki za zakupy

Wiesz już, że korzystanie z aplikacji ułatwia oszczędzanie. Aby to jednak było możliwe, potrzebne ci są punkty. W tym również pomoże ci aplikacja. Dzięki dostępnym w niej kuponom możesz o wiele szybciej powiększyć swoje konto punktowe. Co więcej, na nowych użytkowników często czekają atrakcyjne punkty powitalne przy spełnieniu określonych warunków. Stali użytkownicy z kolei mogą liczyć na propozycje atrakcyjniejsze niż w serwisie. Dzięki nim często można zdobyć 10 lub 15 razy więcej premiowych punktów. Niektóre kupony opiewają na konkretną liczbę punktów. Najczęściej dotyczy to propozycji do różnego rodzaju usługodawców, np. sieci telefonii komórkowych.

Przy aktywacji dokładnie sprawdzaj warunki realizacji kuponu. Zwróć także uwagę na to, czy jest on jednorazowy, czy wielokrotnego użytku.

Bądź zawsze na bieżąco ze wszystkimi promocjami – wybieraj najlepsze oferty dla siebie

Dużym ułatwieniem w oszczędzaniu jest kupowanie w ramach różnego rodzaju promocji. Często najatrakcyjniejsze ceny za wybrane produkty proponowane są w czasie wyprzedaży sezonowych, w okresie Nowego Roku lub podczas takich dni jak Black Friday i Cyber Monday. Wiele sklepów oferuje także promocje okazjonalne, które również pozwalają sporo zaoszczędzić na zakupach. Tego typu ciekawe okazje są organizowane też w ramach Programu PAYBACK dla wszystkich uczestników.

Informacje o promocjach PAYBACK zawsze pod ręką

Jak to zostało wyżej wspomniane, również Program PAYBACK organizuje różnego rodzaju regularne i okazjonalne promocje. O tych sklepowych dowiesz się z newsletterów, gazetek lub reklam. Jak być na bieżąco z wszystkimi promocjami w Programie? Informacje o nich możesz mieć zawsze pod ręką. Na ekranie głównym aplikacji umieszczane są informacje o promocjach do wybranych partnerów PAYBACK, a także najciekawsze oferty związane z wymianą punktów na nagrody rzeczowe lub vouchery. Jeśli jednak chcesz być zawsze na bieżąco, włącz powiadomienia push. Dzięki nim dowiesz się o rozpoczęciu takich promocji jak Mega Weekend, PAYBACKOWE Poniedziałki lub Turbo Środa. Będziesz też wiedzieć, kiedy produkty twojej ulubionej marki wymienisz za mniejszą liczbę punktów niż zazwyczaj.

Włącz funkcję PAYBACK Go i optymalizuj oferty, które pojawiają się na ekranie twojej aplikacji

Jeżeli zależy ci na spersonalizowanych informacjach, sprawdź funkcję PAYBACK Go. Po jej aktywowaniu i włączeniu geolokalizacji w telefonie ekran aplikacji zostanie spersonalizowany pod kątem oferty wybranego partnera stacjonarnego. Obecnie oferta ta dotyczy sklepów PSB Mrówka, placówek CUK, stacji benzynowych bp Polska, sklepów dla zwierząt Maxi Zoo. Już w momencie, gdy zbliżysz się do wybranego punktu, na ekranie telefonu zobaczysz informacje o aktualnych promocjach i kuponach, które obowiązują w ramach oferty np. stacji bp. To ułatwi ci wybranie kuponów najlepiej odpowiadających twoim potrzebom nawet na chwilę przed zakończeniem zakupów.

Pobierz aplikację PAYBACK i wejdź na wyższy poziom zbierania punktów. Wszystkie sklepy i kupony masz pod ręką.