Wyjątkowy prezent na komunię – pomysły i porady

Strona głównaPAYBACK EkstraPrezenty ● Prezent na komunię

Komunia święta jest niezwykłym wydarzeniem w życiu dziecka i jego rodziny. Upominek z tej okazji powinien być więc również wyjątkowy. Prezenty komunijne to bardzo szeroka kategoria. Do wyboru są zarówno różnorodne dewocjonalia, jak i cała gama innych podarunków, z których dziecko na pewno się ucieszy.


Pomimo wielu możliwości, wybór odpowiedniego prezentu na komunię stanowi niemały problem zarówno dla rodziców, jak i dla dziadków, chrzestnych i dalszej rodziny zaproszonej na tę uroczystość. Jeżeli zadajesz sobie pytanie, co kupić na komunię, zapoznaj się z naszymi propozycjami.

Prezent komunijny – konieczny czy nie?

Na początku warto odpowiedzieć na pytanie, czy osoba zaproszona na komunię musi obdarowywać dziecko upominkiem. Oczywiście, że nie musi. Zdarzają się sytuacje, w których rodzice zamieszczają prośbę w zaproszeniu o nieprzynoszenie podarunków. Zdaniem niektórych dziecko powinno skupić się w tym dniu na wydarzeniu, jakim jest przyjęcie sakramentu. Jednak, w większości przypadków maluchy dostają upominki, dlatego w dobrym tonie jest zakupić chociaż mały prezent komunijny.

??Ciekawe informacje o Dniu Dziecka??

Kiedy obchodzi się dzień dziecka na świecie i w polsce

Co należy wziąć pod uwagę, kupując prezent na komunię?

Wybór prezentu komunijnego nie jest łatwym zadaniem. Trudno dziś nadążyć za trendami. Zazwyczaj w największym kłopocie są rodzice chrzestni, których podarunek powinien być wyjątkowy. Aby dobrze trafić z upominkiem, należy pamiętać o dwóch ważnych kwestiach. Po pierwsze, należy wybrać inny prezent na komunię dla dziewczynki, a inny dla chłopca. Po drugie, aby podarunek był naprawdę trafiony, należy poznać zainteresowania i marzenia dziecka.

Jeżeli nie ma się zbyt częstego kontaktu z maluchem, do którego jest się zaproszonym na uroczystość i nie posiada się wiedzy na temat jego pasji, można po prostu zapytać o nie jego rodziców. To bardzo ułatwi zakup.

Rower lub zegarek na komunię – czy to dobry pomysł?

Wydaje się, że rowerem lub zegarkiem nie można uszczęśliwić dziecka? Okazuje się, że można! Prawdą jest, że klasyczne modele odchodzą do lamusa, dlatego na komunię warto kupić gadżet w innowacyjnej wersji. Smartwatche mają wiele funkcji i bardziej przypominają mały komputer czy telefon. Są obecnie bardzo modne i na pewno spodobają się każdemu chłopcu. Czy zegarek to dobry pomysł także dla dziewczynki? Czasem tak, dlatego nie warto na starcie wykluczyć takiego upominku. Podobnie jest z rowerem. Być może wiadomo, że dziecko nie ma go w ogóle, albo marzy o konkretnym, droższym od klasycznych, modelu? Stylowy składak czy sportowy góral wcale nie jest przestarzałym pomysłem na prezent komunijny.


Przeczytaj również: Prezent na roczek – jaki upominek kupić dziecku na pierwsze urodziny?

Voucher to zawsze idealny pomysł na prezent!

Najpopularniejsze prezenty na komunię

Obecnie do najczęściej kupowanych prezentów na komunię należą nadal smartfony oraz tablety. Urządzenia te charakteryzują się bardzo dużą rozpiętością cenową. Popularne są także laptopy oraz konsole do gier: PlayStation lub XBOX. Są to jednak podarunki drogie, dlatego przed ich zakupem należy skonsultować się z rodzicami dziecka i sprawdzić, czy nie posiada ono już takiego sprzętu. Oprócz wymienionych gadżetów elektronicznych niesłabnącą popularnością cieszą się:

Biżuteria na komunię

Biżuteria od lat jest jednym z chętniej kupowanych prezentów na pierwszą komunię. Może być dobrym pomysłem na upominek dla dziewczynki, o ile ta lubi błyskotki. Złote kolczyki czy naszyjnik często kupują dziadkowie, chcąc podarować cenną pamiątkę, która będzie towarzyszyła wnuczce przez wiele lat. Biżuterię można sprezentować też chłopcu – bransoletka czy srebrny łańcuszek na pewno ucieszą niejedno dziecko.

Dewocjonalia

Biorąc pod uwagę, że komunia święta jest wydarzeniem ważnym pod względem religijnym, warto podarować dziecku coś, co będzie przypominało mu o tym podniosłym dniu. Wybór nie jest mały. Zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych można zakupić srebrny obrazek okolicznościowy, łańcuszek z zawieszką patrona lub świętego, krzyżyk, ikonę, różaniec czy Pismo Święte. O ile jeszcze kilkanaście lat temu były to najpopularniejsze upominki komunijne, dzisiaj są one raczej dodatkami do głównego prezentu.

Trzeba jednak pamiętać, że o ile rower, komputer czy inne urządzenie elektroniczne po pewnym czasie uszkodzą się i zostaną wyrzucone, to eleganckie, gustowne i dobre pod względem jakości dewocjonalia mogą towarzyszyć dziecku nawet przez całe życie.

Oryginalny prezent na komunię odpowiada na potrzeby dziecka

Upominek wcale nie musi odpowiadać panującym trendom. Oryginalny prezent na komunię to taki, który spełnia marzenia dziecka. Być może pragnieniem malucha jest zobaczyć jakieś konkretne miejsce? Warto zafundować mu wycieczkę! Może dziecko chce nauczyć się grać na jakimś instrumencie? Można wykupić mu lekcje gry. Miłośnicy aktywnego wypoczynku będą szczęśliwi, kiedy dostaną też rolki albo trampolinę do ogrodu.

Ciekawym upominkiem może być również kurs programowania dla najmłodszych lub tworzenia gier. Szkoleń o różnej tematyce i długości trwania jest wiele. Dzięki temu można wybrać odpowiedni prezent komunijny zarówno dla dziewczynki, jak i chłopaka.


Zainteresuje Cię: Prezent na Dzień Dziecka – co kupić? Pomysły

PAYBACK PREZENTuje! Dołącz i zbieraj punkty na upatrzone nagrody. Sam zdecyduj jak wolisz.