Torba narzędziowa – udogodnienie dla każdej złotej rączki

Strona GłównaPAYBACK EkstraMajsterkowanie ● Torba narzędziowa

Torby narzędziowe przydają się i fachowcom, i majsterkowiczom. Pomagają utrzymać porządek w narzędziach, ale pozwalają również na szybkie przenoszenie z miejsca na miejsce sprzętów potrzebnych w aktualnie prowadzonych pracach.

Jeśli szukasz małej torby narzędziowej, która pomieści wszystko, co jest potrzebne w trakcie remontu, naprawy czy budowy, powinieneś wybrać wygodny i dobrej jakości produkt, który utrzyma ciężar narzędzi i znacznie przyspieszy wykonywanie wszelkich napraw. Torba narzędziowa to ciekawe rozwiązanie dla każdego majsterkowicza, złotej rączki, hydraulika, elektryka czy nawet informatyka. Przy wyborze funkcjonalnej i praktycznej torby musisz przede wszystkim przeanalizować swoje indywidualne potrzeby. Powinieneś zastanowić się nad tym, jaki rozmiar, projekt, wykonanie i dodatkowe elementy cię interesują i które z nich zapewnią ci oczekiwany komfort pracy. Partnerzy Programu PAYBACK oferują szeroki wybór toreb na narzędzia. Allegro, Empik, OBI, Jula czy Mrówka to sklepy, w których znajdziesz wysokiej jakości produkty. Co więcej, robiąc w nich zakupy, zbierasz punkty, które później możesz wymienić w naszym serwisie na ciekawe nagrody.

Torba narzędziowa – skórzana czy z materiału?

Jednym z parametrów, jaki musisz brać pod uwagę przy zakupie, jest tworzywo, z którego wykonana została torba. Dziś większość z nich produkowana jest z wytrzymałego materiału na przykład nylonu – lekkiego i łatwego do utrzymania w czystości. Skórzana torba narzędziowa ma w sobie o wiele więcej elegancji, jest bardziej wytrzymała, ale jednocześnie cięższa. Wybierają ją przede wszystkim osoby ceniące tradycję lub naturalne materiały.

Przed zakupem powinieneś sprawdzić projekt takiej torby oraz jakość jej wykonania. Upewnij się, czy ma ona wewnętrzne lub zewnętrzne kieszenie, przegródki lub dodatkowe organizery oraz czy szwy wyglądają na wytrzymałe. Zastanów się, czy szukasz torby przypominającej skrzynkę ze stałym uchwytem, czy bardziej tradycyjnej torby do noszenia na ramieniu. Sprawdź, czy torba nie obija ci się o nogi i oceń jej ogólny wygląd i funkcjonalność. Wygodnym rozwiązaniem będą dodatkowe ścianki, które możesz do niej przymocować za pomocą rzepów, a wyciągnąć gdy nie są już potrzebne.

Nie bez znaczenia jest również sama pojemność i praktyczność torby narzędziowej. W zależności od jej kształtu i ostatecznego wykończenia powinieneś upewnić się, że pomieścisz w niej wszystko to, czego potrzebujesz w swojej pracy. Torby z bezpiecznymi kieszeniami to dobra opcja, jeśli pracujesz z drogimi narzędziami i nie chcesz, aby gdzieś się zapodziały lub żeby miały do nich dostęp osoby trzecie.


Zainteresuje Cię: Narzędzia warsztatowe i ich rodzaje – które wybrać i jakie są najbardziej przydatne?

Torba na narzędzia – komu się przyda?

Elektryk i hydraulik to zazwyczaj pierwsze zawody, który kojarzą się z torbami na narzędzia noszonymi na ramieniu. Zajęcia te wymagają częstej zmiany miejsca pracy, wizyt u klientów czy analizy usterki w ich domu, więc nigdy nie wiadomo, co w danej sytuacji może się przydać. Najpotrzebniejsze narzędzia powinny być zawsze pod ręką, jednak nie każdy lubi korzystać z tradycyjnej skrzynki. Czasami są one zbyt duże lub po prostu nie ma miejsca na ich przechowywanie.

Torba narzędziowa dla elektryka powinna posiadać wzmocnione dno, a najlepiej również rogi torby – dzięki temu nie będzie ulegała uszkodzeniu podczas przenoszenia lub przy przebiciu przez ostre lub długie narzędzia. Powinna mieć wygodny uchwyt oraz pasek do noszenia na ramieniu. W zależności od ciężaru możesz wówczas wybrać wygodniejszą opcję przenoszenia torby. Duża część modeli posiada również liczne boczne kieszenie, które ułatwiają przechowywanie drobnych elementów takich jak śrubki, uszczelki czy nakładki.

Torba narzędziowa dla hydraulika może być wykonana z materiału, który nie przepuszcza wody. Zdarza się, że taki specjalista pracuje w pomieszczeniu, gdzie jedyną możliwością jest postawienie torby na mokrej podłodze. Torby narzędziowe mają czasami zdejmowaną pokrywę, która dodatkowo zabezpiecza przechowywane w nich narzędzia.

Modele toreb dostępne u partnerów Programu PAYBACK to między innymi:

  • Stanley Torba narzędziowa Multipurpose (OBI),
  • Torba narzędziowa z pokrywą (Jula),
  • Torba narzędziowa (Jula),
  • Torba narzędziowa sztywna NEO (Empik),
  • Torba narzędziowa skórzana VOREL (Empik),
  • Torba monterska skórzana (Allegro).

Torba narzędziowa na kółkach do zadań specjalnych

Jeśli szukasz akcesorium, które podoła ekstremalnym wyzwaniom, torby narzędziowe na kółkach spełnią nawet najbardziej wymyślne oczekiwania i ułatwią przewożenie cięższych narzędzi oraz materiałów. W Empiku znajdziesz torbę narzędziową wykonaną z trwałego nylonu o sztywnej konstrukcji, wyposażoną w wytrzymałe koła i wygodną rękojeść. Ponadto została ona wyposażona w liczne kieszenie wewnętrzne i zewnętrzne, które pomogą uporządkować narzędzia zgodnie z ich przeznaczeniem, rozmiarem czy funkcjonalnością. Zabezpieczana kieszeń pozwala zadbać o najdroższe egzemplarze przyborów. Wytrzymały uchwyt teleskopowy sprawia, że łatwo i bez wysiłku możesz manewrować torbą, a wewnętrzne organizery ułatwią ci zapanowanie nad najmniejszymi elementami.

Przykładowe torby na kółkach dostępne u partnerów PAYBACK to między innymi:

  • Torba narzędziowa STANLEY, 18 (Empik),
  • Torba narzędziowa na kółkach STANLEY (Empik),
  • Torba narzędziowa na kółkach DeWalt (Allegro).


Przeczytaj również: Zestaw majsterkowicza nie tylko dla profesjonalistów

Zaopatrując się w sprzęt do majsterkowania i remontów wraz z PAYBACK możesz oszczędzać dzięki punktom. Nie czekaj, dołącz!