Młynki elektryczne Russell Hobbs - recenzja

Strona GłównaPAYBACK EkstraKuchnia ● Młynki Russell Hobbs

Artykuł powstał przy współpracy z blogerką Anną Zyśk

Cześć! Jestem Ania i gotowaniem pasjonuję się już od 4 lat, ale o tym, jak ważne w kuchni są przyprawy wiedzą nawet początkujący. Miałam ostatnio niewątpliwą przyjemność testować zestaw młynków do soli i pieprzu marki Russell Hobbs, dostępny w ofercie sklepu PAYBACK - zapraszam na zestawienie moich wrażeń z użytkowania oraz porad dotyczących wyboru młynków do własnej kuchni.

Młynki elektryczne - opis

Młynki do soli i pieprzu Russell Hobbs posiadają ceramiczny system mielenia ziaren, które bardzo dobrze sprawdzają się w kuchni. Główną zaletą sprzętu jest to, że ceramika nie wchodzi w reakcję z solą, dzięki temu na ostrzach nie osadza się rdza. Dodatkowo, ostrza nie nagrzewają się i nie wpływają negatywnie na smak i aromat przypraw.

Wygląd młynka jest bardzo elegancki i stylowy - patrzy się na niego bardzo miło! Wpływ na to ma materiał z jakiego młynek został wykonany. Jednak nie tylko wygląd jest ważny - rolę gra również trwałość materiału. Młynek elektryczny wykonany jest ze szczotkowanej stali nierdzewnej, materiał ten jest niezwykle trwały i dzięki temu sprzęt ma szansę zostać w naszej kuchni na lata.

Na co zwrócić uwagę wybierając młynek? Co jest dla mnie ważne?

Spójrzmy wspólnie na czas jaki spędzamy w kuchni, na rzeczy które ułatwiają i utrudniają nam gotowanie. Zastanówmy się krok po kroku, co jest dla nas ważne, co pomoże nam lepiej zorganizować naszą pracę:


  • Najważniejszą rzeczą przy wyborze produktu jest zdrowy rozsądek. Nikt z nas nie lubi przepłacać, chcemy otrzymać jak najlepszą jakość w przyzwoitej cenie. Dlatego kupując młynek warto zdecydować się na zestaw młynków do soli i pieprzu zamiast szukać każdego z nich osobno - bezapelacyjnie to dla nas bardziej korzystne finansowo.

  • Kolejną rzeczą, na którą zwracam uwagę, gdy wybieram młynek do soli i pieprzu jest jego funkcjonalność. Wszystkim nam chodzi o to, aby pracę w kuchni ułatwiać, a nie utrudniać. Młynek musi posiadać łatwą regulację grubości mielenia ziaren. W tym modelu wystarczy przekręcić młynek u nasady, aby wybrać dogodną dla siebie grubość. To bardzo istotne, gdy chodzi o młynek do przypraw - osobiście preferuje pieprz grubo zmielony, ale dobrze wiem, że wiele osób lubi pieprz mielony bardzo drobno. Możliwość wyboru i wygodna regulacja to ogromne zalety, korzystajmy z nich!

  • Gdy używałam tradycyjnego młynka do przypraw, nie wiedziałam, jak bardzo wygodne jest podświetlenie led podczas gotowania. Teraz nie wyobrażam sobie używania w mojej kuchni innego młynka. Podświetlenie bardzo ułatwia dozowanie przypraw, gdy mamy gorsze oświetlenie - uwierzcie to bardzo praktyczne. To mała, niepozorna rzecz, która bardzo cieszy!


Kliknij aby powiększyć zdjęcie ➡️

Kolejne istotne rzeczy przy wyborze młynków elektrycznych

  • Spędzam w kuchni bardzo dużo czasu, przez co staram się go oszczędzać w każdy możliwy sposób - możliwość szybkiego działania jest dla mnie bardzo ważna. W mojej kuchni bardzo praktycznie sprawdza się młynek, który mogę bez problemu chwycić jedną ręką i tą samą ręką nacisnąć przycisk, który doprawi moje danie w kilka sekund. Nie zliczę ile razy w czasie gotowania musiałam umyć ręce aby użyć tradycyjnego młynka i jednocześnie go nie wybrudzić - przez to traciłam sporo cennego czasu. Teraz nie mam takiego problemu.

  • Zadajcie sobie ważne pytanie, lubicie mieć porządek w kuchni? Ja wręcz uwielbiam mieć czystą kuchnię! Dlatego, gdy wybierałam młynek do przypraw, zwróciłam uwagę na podstawki, na które mogę odstawić młynek zaraz po użyciu. Niby nic takiego, ale zawsze po zmieleniu przypraw na blat osypują się resztki. Przy większej ilości czasu spędzonego w kuchni, takie małe szczegóły mają ogromne znaczenie i ułatwiają nam życie.

  • Pamiętacie jeszcze ostrza ceramiczne o których pisałam wyżej? Gdy będziecie szukać młynka zastanówcie się właśnie nad młynkiem ceramicznym. Nasze zdrowie jest najważniejsze, nie chcemy przecież jeść rdzy, prawda?

  • Jak bardzo ważna jest dla Was wielkość pojemnika na ziarna przypraw? Osobiście wolę mniejsze pojemniczki - częstsze uzupełnianie ich powoduje, że przyprawy są świeższe, nie wietrzeją. A ponowne wypełnienie zbiorniczka to tylko krótka chwila, którą wynagrodzi nam smak świeżych przypraw.

Podsumowanie

Wspólnie przeszliśmy drogę wyboru najlepszych młynków. Opisałam, co jest dla mnie ważne, jakie zastosowania lubię wykorzystywać w mojej kuchni, oraz jakie odniosłam wrażenie używając elektrycznego młynka do soli i pieprzu Russell Hobbs. Ten sam zestaw możecie znaleźć w sklepie PAYBACK. Teraz czas na Waszą decyzję - czy ważna jest dla Was wygoda? Jak ma wyglądać Wasz czas spędzony w kuchni oraz jaki młynek będzie najlepszy? Wykorzystajcie moje rady, gdy staniecie przed wyborem sprzętu do swojej kuchni.

Kliknij w baner i odbierz nagrodę z kodem "Ekstrataniej"

Anna Zyśk z bloga Jedz Pysznie

Uwielbiam kuchnię i jestem zakochana w gotowaniu, a prowadząc profil na Instagramie, pokochałam też fotografię kulinarną. Zaczęłam rozwijać obie pasje - teraz gotuję i fotografuję, łącze dwie artystyczne, kreatywne i radosne umiejętności.

Wyposaż swoją kuchnię w niezbędny sprzęt i produkty. Rób zakupy z PAYBACK i zacznij oszczędzać dzięki punktom. Jak wolisz robić zakupy?